Jump to content

Zakon za mlade vozace


g0suboy

Preporučene objave

1. Dali mi netko moze reci kakvi me zakoni sada obavezuju nakon sto dobijem stalnu vozacku nakon 2 godine kao mladi vozac. (na ovo pitanje mi nije znala odgovorit suTkinja na prekrsajnom sudu koja je bila zaduzena za jedan moj predmet vezanog za prometni prekrsaj :-? )

 

 

2. Prijatelj je isto mladi vozac kao i ja , mislim u 11 mjesecu bi trebao dobiti stalnu vozacku , ali on ju je dobio prije posto je u medjuvremenu polozio za motor do 150kubika ili koliko je vec mogao max polagat sa 19 godina.

 

Kako je on vec mogao dobiti stalnu vozacku ako nije isteklo 2 god od izdavanja vozacke dozvole? i dali se sad jos uvijek mora pridrzavati zakona za mlade vozace?

 

 

Ovo me stvarno kopka, dali se pise "suDkinja" ili "suTkinja"?

Sad sam prekopavao rijesenja od suda i svugdje pise SUDAC:ana anic :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mladi vozači su SVI vozači u dobi od 16 do 24 godine, osim onih koji su sa 18-19 godina polagali vozački ispit po ZSPC-u iz 1996. godine, odnosno po ZSPC-u iz 2004. godine a do stupanja ZSPC-a iz 2008. godine su "narasli" u prave vozače.

 

Po novom ZSPC-u se vozačka mladim vozačima ne izdaje na 2 godine.

 

Istekom statusa mladog vozača dobija se pravo voziti pod alkoholom do 0,50 promila, voziti autoputom do 130 km/sat i upravljati osobnim automobilima jačim od 75 kw.

 

Kada se "d" nalazi ispred "k", događa se obezvučivanje i "d" prelazi u "t".

 

Sud, sudac, sutkinja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

Mladi vozači su SVI vozači u dobi od 16 do 24 godine, osim onih koji su sa 18-19 godina polagali vozački ispit po ZSPC-u iz 1996. godine, odnosno po ZSPC-u iz 2004. godine a do stupanja ZSPC-a iz 2008. godine su "narasli" u prave vozače.

 

Po novom ZSPC-u se vozačka mladim vozačima ne izdaje na 2 godine.

 

Istekom statusa mladog vozača dobija se pravo voziti pod alkoholom do 0,50 promila, voziti autoputom do 130 km/sat i upravljati osobnim automobilima jačim od 75 kw.

 

Kada se "d" nalazi ispred "k", događa se obezvučivanje i "d" prelazi u "t".

 

Sud, sudac, sutkinja.

 

Hvala na svemu samo ja jos nerazumijem :tikvan: ja sam polozio 11.10.2007 (sa 18godina 05.08.1989) i sad 11.10.2009 mi istice 2 godine i moram produziti vozacku, dali sad nakon 11.10.2009 ja mogu voziti auto jaci od 75kw imati 0.5promila itd?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

g0suboy je napisao:

dali sad nakon 11.10.2009 ja mogu voziti auto jaci od 75kw imati 0.5promila itd?

Tek nakon 05.08.2013.

 

Ma ovo nije normalno, pa sta nema nista veze posto sam ja vec poceo sa tim periodom od 2 godine? a taj zakon je doveden u 2008?

 

pretpostavljam da produzenje voz. dozvole cu morati i platit?

dali cu morati i neki lijecnicki obavit? ako se mora platit ce to onda platit drzava posto svakih godinu dana izmjenjuje zakone?

 

Cisto sam sokiran ovime sad

 

ZSPC :palacdolje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 1 godina kasnije...

Prvo treba gledati datume kad su napisani odgovori.

 

Od rujna 2009. godine do danas se dosta toga promjenilo.

 

Po trenutnim propisima, a koji će se očito opet brzo mijenjati,

do 0,50 mogu imati i mladi vozači.

 

Mladi vozači ne smiju upravljati osobnim vozilom čija snaga motora prelazi 75 kW.

 

Da li ste vi mladi vozač i da li je to vozilo kojim kanite upravljati osobno vozilo i koje je najveće snage, ne može se odgovoriti bez detalja o datumu polaganja vozačkog ispita i vrsti i snazi vozila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

VisMaior je napisao:

Jel moš navesti di piše da mladi vozači smiju imati do 0,5 promila?

Ovdje

 

U situaciji da mladi vozač pod uticajem alkohola prouzroči premetnu nesreću, moguć je regresni zahtjev osiguravatelja, jer u ZSPC-u postoji odredba da mladi vozač ne smije imati alkohola, ali ta odredba nije kažnjiva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija