Jump to content

Kupnja nekretnine i porez


tenej

Preporučene objave

I moja supruga i ja smo rodjeni u Bosni,a zivimo u Svedskoj gdje smo se i vjencali. Oboje imamo hrvatsku domovnicu, s tim sto je njena na njeno djevojacko prezime. Imamo namjeru kupiti jedan manji apartman od njenog strica koji nema svoje djece a zivi u Hrvatskoj. Ni ona a ni ja nemamo nikakvih drugih nekretnina ni u Hrvatskoj ni u Bosni. Da li se bi se ta kupnja tretirala kao prva nekretnina, i da li bi trebali placati porez u tom slucaju. Sta nam je potrebno od dokumenata i da li je potrebno vaditi novu domovnicu za nju sa novim prezimenom. Ako bi apartman uzeli preko darovnog ugovora placali se porez u tom slucaju.

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako imate prijavljeno prebivalište u Hrvatskoj tj.osobnu iskaznicu ili navedenu adresu iz Hrvatske u putovnici(hrvatskoj) nema problema .

možete kupiti nekretninu u Hrvatskoj.

 

pogledaj PM

 

po sklapanju kupoprodajnog ugovora prijavi prebivalište na kupljenoj nekretnini a prije podnošenje porezne prijave.

potvrdu (iz policije)o prijavi prebuivališta na kupljenoj nekretnini prilažeš prijavi poreza u poreznu upravu .

prijava poreza za kupnju nekretnine mora se izvršiti u roku do 30 dana od sklapanja kupoprodajnog ugovora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija