Jump to content

Zatvaranje tekućeg računa


vvesna

Preporučene objave

Molim pravni savjet.

 

 

Nakon očeve smrti brat i ja smo dobili pravomočno rješenje o nasljeđivanju u kojem nije naveden tekuči račun oca,budući da više ne živimo na toj adresi izvodi iz banke i dalje dolaze, što je dovelo u minus tekući račun oca. Dali smo dužni platit zatvaranje računa i duga koji je nastao poslije očeve smrti.

Napominjem da je poslije smrti na računu bilo nekih +40kn.

 

Dug je nastao tako što banka zaračunava slanje izvoda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da ste banku obavijestili o smrti ne bi mogli više naplaćivati slanje izvoda, ali opet to ovisi o poslovanju konkretne banke. dug postoji i morat ćete ga podmiriti trenutkom zatvaranja računa.

pokrenite postupak za naknadno pronađenu imovinu i ishodite rješenje o toj NPI i s tim rješenjem u banku što prije jer vam je u interesu da dug više ne raste. obavijestite ih da je korisnik umro i da ne želite da šalju više izvode dok se ne pojavite s rješenjem u svrhu zatvaranja računa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sisavac je napisao:

da ste banku obavijestili o smrti ne bi mogli više naplaćivati slanje izvoda, ali opet to ovisi o poslovanju konkretne banke. dug postoji i morat ćete ga podmiriti trenutkom zatvaranja računa.

pokrenite postupak za naknadno pronađenu imovinu i ishodite rješenje o toj NPI i s tim rješenjem u banku što prije jer vam je u interesu da dug više ne raste. obavijestite ih da je korisnik umro i da ne želite da šalju više izvode dok se ne pojavite s rješenjem u svrhu zatvaranja računa.

 

Banku sam pokušao kontaktirati, no tražili su svašta da se to zatvori. Ne namjeravam plaćati dugove koje nisam napravio nit ja nit moj pokojni otac. Štoviše banci smo namjeravali i "poklonit" i tih 40tak kuna.

 

Nisam pravnik, moja struka je energetika, i ne razumijem "novonastalu imovinu", spomenuto je dug (fiktivni dug, nije nitko išao nit u minus nit skidao), a ne imovina.

Zanimljivo je kako je minus još 2003 ukinut (otac je umro 2002).

 

Moje malo znanje prava je da se i imovina i dugovi nasljeđuju, no može se odreći imovine odnosno duga.

 

Nemam vremena nit volje rješavati dugovanja koja si je sama banka napravila, pa neka tuže moga pokojnog oca.

 

Smrtni list sam im već pokušao dostavit, no nije im bilo dovoljno, tražili su i rješenja o nasljeđivanji i od mene i od brata, da to zatvore. Apsurd, dođem tamo, spreman sam i pokrit to, no ne mogu bez brata i rješenja...

 

 

 

Sad nek tuže mog oca, pa mene, stvarno sam spreman ić i do ustavnog suda, pa i vani ako treba, od mene mogu dobit novac jedino ovrhom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Smrtni list, rješenje o nasljeđivanju, napisati zahtjev za otpis sredstava...

Nijednoj banci nije u interesu da se situacija rasteže do unedogled pogotovo iz razloga što se radi o osobi koja je preminula. Tražite razgovor sa voditeljem smjene ili poslovnice i njemu razjasnite situaciju, može biti da djelatnik sa kojim ste razgovarali ne zna točno proceduru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma šta komplicirate .

pismeno ,preporučeno i sa povratnicom obavjestiti banku o smrti oca i u istom pismenu dostaviti im kopiju smrtnog lista.

potvrdu o preporučenoj pošiljci čuvaj kao i povratnicu.

 

djelatnici banke nastoje da vi priznate dug

nakon priznanja duga dužni ste isti i vratiti

ništa ne potpisivati

samo dostaviti obavjest banci i kao privitak smrtni list.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija