Jump to content

legalizacija građevine


anonimno

Preporučene objave

Imam jedno rješenje iz 1989. , probat ću napamet reć što su mi napisali:

da je legalizacija gospodarskog objekta moguća ako je na parceli zasađen voćnjak ili vinograd stariji od ... godina.

Ako je parcela veća od 1000 m2 onda je dozvoljena gradnja gospodarskog objekta tolike i tolike površine, a ako je veće od 2000 m2 onda se može graditi toliko i toliko.

Napisali su mi da moram srušiti taj objekt ili će oni to napraviti.

 

Stvar je u tome da sam ja sve do sada bio suvlasnik jedne veće parcele, budući da je nedavno provedena parcelizacija, ovih bi dana trebao dobiti rješenje iz gruntovnice da je to provedeno, pa razmišljam o legalizaciji. Parcela ima nešto više od 1200 m2 i na njoj je zasađeno oko 50 voćaka, neke su stare par godina, a neke više od 20 g.

 

U Zakonu o gradnji se spominje da za gradnju poljoprivrednih objekata nije potrebna građevinska dozvola, pa ja laički zaključih da trebam lokacijsku i uporabnu i da trebam platiti određeni iznos radi prenamjene zemljišta. A čak i plaćanja prenamjene se može osloboditi na temelju dosta toga.

 

Nadam se da sam bio dovoljno jasan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija