Jump to content

hitno!! zastara na ovrhu-imam rok za žalbu 8 dana


Kvarta

Preporučene objave

Poštovani, radi se o slijedećem:

 

-Dana 15.06.2004. sklapam zaključnicu o kupovini knjiga s izdavačkom kućom u Zagrebu -obročna otplata.

-Plaćam 3 rate,više ništa. Stižu opomene, ja ne plaćam.

-19.04.2006. dobivam prijedlog za ovrhu na temelju vjerodostojen isprave temeljem kojeg ovrhovoditelj predlaže da javni bilježnik XX iz Zagreba obveže ovršenika (mene) da u roku 8 dana od dostave rješenja namiri potraživanje (ostatak glavnice + troškovi postupka)ovrhovoditelja. U prilogu dobivam Rješenje o ovrsi od Javnog bilježnika od 25.04.2006. pod brojem xy/2006.

- 02.10.2006. stiže mojem poslodavcu (zapravo meni, jer imam obrt) Predmet:Pljenidba plaće prema rješenju o ovrsi br.xy/2006. U nastavku bivam obaviještena da prema pravomoćnom rješenju o ovrsi Općinskog suda u Sesvetama(???? živim u sasvim drugoj županiji)nisam postupila, te se nalaže mojem poslodavcu (meni) uplata duga u roku 8 dana. Ako ne platim tražit će ovrhu pljenidbom novaca sa žiro računa obrta.

- do 30.03.2007. podmirujem dio duga (glavnice)

- 04.05.2007. dobivam obavijest izdavačke kuće o dugu: ostatku glavnice, troškova ovrhe i kamata

- 11.05.2007. podmirujem ostatak glavnice

- 02.09.2008. primam dopis u kojem me obavještavaju da

su primili uplate, te da mi ostaje za podmiriti troškove ovrhe i kamatu

- Danas, 24.09.2009. primam od Općinskog suda u svom mjestu stanovana i rada, Rješenje o ovrsi (pod sasvim drugim brojem ovrhe od prvog rješenja, a u prilogu kopija istog prijedloga kao od 19.04.2006. iako sam u međuvremenu podmirila glavnicu), gdje je sud rješio : Sud određuje predloženu ovrhu prema prijedlogu ovrhovoditelja zaprimljenom dana 27.07.2009. Mogu uložiti žalbu.

--------------------------------------------------

 

Molim pomoć:

- da li je nastupila zastara na potraživanja troškova ovrhe i kamatu ili sam prekinula tijek zastare uplatom glavnice?

- na šta da se žalim?

Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

obavezno uputiti žalbu u roku do 8 dana

u žalbi osporavati dug.

ukoliko imaš dopis u kom te obavještavaju da si isplatila glavnicu tada nemaš kamate.

 

prouči Zakon o obveznim odnosima

kamate

 

PRESTANAK OBVEZA

Odjeljak 1.

OPĆE PRAVILO

Članak 160.

(1) Obveza prestaje suglasnošću volja sudionika u obveznom odnosu, ispunjenjem i u drugim zakonom određenim slučajevima.

(2) Prestankom glavne obveze gase se jamstvo, zalog i druga sporedna prava.

 

glavnica je tvoja glavna obveza.

 

Predmnjeve

Članak 181.

(1) Ako je izdana priznanica o isplaćenoj glavnici, predmnijeva se da su isplaćene i kamate i sudski i drugi troškovi, ako ih je bilo.

(2) Isto tako, ako dužnik povremenih davanja, kao što su zakupnine, i drugih tražbina koje se povremeno obračunavaju, kao što su, primjerice, ona koja nastaju utroškom električne energije ili vode, ili uporabom telefona, ima priznanicu da je isplatio kasnije dospjelu tražbinu, predmnijeva se da je isplatio i ona koja su prije dospjela.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija