Jump to content

Nemam pojma o cemu se radi


anonimno

Preporučene objave

Zaustavlja me policajac u uniformi ali sa civilnim automobilom. Kaze mi da mu je kolega javio da sam vozio bez upaljenih svjetala. Pita, imam li 300 kn ili da pise prijavu. posto nisam imao novac zamolio sam da ubrza postupak jer sam trebao stici prije zatvaranja u obliznju trgovinu. Uzima mi vozacku i kaze da odem do trgovine pa dok se ja vratim on ce mi napisati kaznu. Odlazim bez vozacke i nakod nekoliko minuta se vracam a on mi saopstava da mu je kolega javio da sam vozio 102 kmh na mjestu gdje je ogranicenje 60 kmh i da je to sada 500 kn i 110 kn troskova te mi ispisuje rjesenje i uplatnice. Na odlasku mi kaze da mogu stati pored njegovog kolege i provjeriti brzinu i vidjeti sliku. Odlazim, ali nigdje uz put ne vidim nikakvog kolegu niti bilo kakvo mjerno sredsrvo. Nemam pojma ni gdje sam snimljen ni kakvo je ogranicenje na tom mjestu.

Da li se u ovo slucaju mogu zaliti i na sta. Napominjem da mi je u rjesenju napisano da sam snimljen multinovom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kaze mi da mu je kolega javio da sam vozio bez upaljenih svjetala. ....

....nakod nekoliko minuta se vracam a on mi saopstava da mu je kolega javio da sam vozio 102 kmh na mjestu gdje je ogranicenje 60 kmh

.... Napominjem da mi je u rjesenju napisano da sam snimljen multinovom.

 

dobro da se niste sjetili da morate još nešto kupiti u trgovini, jer po povratku tko zna što bi "ovaj kolega dojavio"... :-D

 

hajde sada redom:

- jeste li vozili bez upaljenih svjetala?

očigledno jeste, tako ste i napisali..."da ubrza postupak" itd.itd.

- jeste li jurili do te trgovine i koliko po vašoj procjeni?

ako su oba ova prekršaja u pitanju, nešto mi tu ne štima...malo je to novaca..

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vozio sam bez upaljenih svjetala. to je cinjenica i od tog prekrsaja ne bjezim. Da li sam vozio 102 kmh, kako je kolega javio naknadno, iskreno ne znam. Cisto sumnjam. Na dijelu puta kojim sam isao bilo je i naseljenog mjesta i puta van naseljenog mjesta sa ogranicenjem od 60 kmh ( u rjesenju stoji da sam tu ucinio prekrsaj) a i dijela ceste sa 90 kmh ogranicenja. Gdje multinova bila, ja ne znam. Nisam je vidjeo, nikakav dokaz sem izjave da je kolega tako javio ja niti sam vidjeo niti imam.

Problem je u sledecem. Javljeno je da sam ucinio jedan prekrsaj i za njega mi je trazeno da platim kaznu. da sam imao novac platio bih i otisao. Ali nakon desetak minuta, dakle posto me pustio da vozim dalje, ali bez dozvole (dakle, sam policajac me uputio u prekrsaj) javlja se taj drugi prekrsaj. On velikodusno oprasta manji prekrsaj i kaznjava me za veci. Da li je postupak policajca ispravan i mogu li se zaliti i pobiti kaznu izrecenu uz citav niz pogresaka policajca.

1, zaustavlja me i kaze da sam ucinio jedan prekrsaj.

2, Uzima mi dozvolu i pusta me da vozim bez nje

3. Naknado mi otkriva drugi prekrsaj

4. Oprasta mi manji da bi me kaznio za veci

4, Ne predocava mi nikakav dokaz o ucinjenom prekrsaju

5. Ne saopstava mi ni mjesto gdje je prekrsaj napravljen nego me upucuje da sam pored puta trazim skrivenu multanovu i kolegu. Ja ih nisam nasao niti vidjeo

Pitanje je da li je postupak proveden pravilno i kako mu navodni kolega moze javiti da sam ucinio jedan prekrsaj a tek naknadno isti taj otkriti da sam ucinio i novi prekrsaj. Pored tog prikrivenog kolege nisam prosao dva puta nego samo jednom. dakle uocio je da nemam upaljena svjetla a tek naknadno se sjetio i velike brzine.

Sve u svemu, cini mi se da je tu hrpa propusta i zanima me da li mogu na osnovu svih njihovih propusta imati osnova za prigovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jedno je prigovarati za kako kažete propuste policajca, drugo je prekršajni postupak zbog učinjenog prekršaja...

realno, on vam je čak išao na ruku i nije obuhvatio oba prekršaja, već samo jedan..na to većina ljudi ne bi imala prigovora, pa ne znam zašto biste i vi tu čačkali..

mogli biste u njegovoj PP načelniku prigovoriti eventualno zbog oduzimanja vozačke i puštanja da vozite bez nje...ne znam vrijedi li to..ostalo i nije nešto od čega biste vi imali ikakve koristi, naprotiv...

druga je stvar ova brzina..

ako je bila multanova, mora biti i sličica, prema tome ne vjerujem da bi olako opraštao jedan, da kažem sigurno utvrđen prekršaj, zbog drugoga za kojega nema nikakav dokaz..

vrlo vjerovatno da ste ipak uslikani...(a multanove se znaju dobro skriti i zavuči negdje uz cestu, budu "nevidljive" i još civilni auti) što smo se mogli uvjeriti svi koji smo svakodnevno na cesti..

moje je mišljenje da pričekate da dobijete prekrš. nalog, a onda se koristite redovnim sredstvima koja vam budu stajala na raspolaganju...

sve je na toj sličici..ima li je uopće ili ne...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

on vam je čak išao na ruku i nije obuhvatio oba prekršaja, već samo jedan..na to većina ljudi ne bi imala prigovora, pa ne znam zašto biste i vi tu čačkali..

 

vjerojatno po staroj narodnoj, ako dobije prst, odmah ce htjeti i ruku....

govoreci onako, iz iskustva, vecina policajaca iz stare garde u pravilu izlazi u susret prekrsitelju (normalnom, naravno) i onda ponekad napise prekrsaj koji uopce nije pocinjen i koji je barem 5x "jeftiniji" od onog koji doista je pocinjen i onda se prakticno gledano zaobidju urnebesno visoke kazne, pokaze razumijevanje i tako to, ali opet da do znanja istom tom prekrsitelju da bas i ne bi smio tako... mozda bas sve to i nije formalno zakonito, ali je svakako ljudski.

i zato mislim da ovom biku ne bi trebalo davati savjete kako da se izvuce i od tog minimuma jer ce time isti taj bik, koji je na licu mjesta bio umiljat kao janje (jer da nije, onda bi dobio prijavu u skladu sa zospcom), uvaliti u probleme i onoga koji mu je na pola zazmirio i time riskirao i vlastiti posao, a to uopce nije morao uciniti.

ne znam hoce li moj post prezivjeti moderatorsku reviziju no stava sam da osim papirnatog prava treba uvazavati i mrvicu drugaciju realnost ;-)

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sustina je u tome da li je postupak ispravan i ukoliko nije da li nepropisan postupak i proceduralne pogreske ruse prijavu. Svjedoci smo da se ubice oslobadjaju radi proceduralnih pogresaka, a cini mi se da ih je ovdje ucinjen citav niz. Zatim, pitanje je zakonitosti, jer u krivicnom pravu, tajno ucinjeni snimci bili oni video ili audio ne mogu da se koriste kao dokaz a izgleda da u prekrsajnom postupku mogu. Neobicno, bar meni tako izgleda. Meni nije receno, a i u rjesnju nigdje ne pise gdje sam ja prekoracio brzinu. Nema adrese, nema opisa mjesta, brzina mi nije pokazana. Dakle slika je mogla biti nacinjena i na mjestu gdje je ogranicenje 80 kmh a ne 60 kmh, pa u skladu sa tim ni kazna nije ista. Radi se o citavom nizu nedorecenosti i mislim da bi se o njima trebalo raspravljati.

Ona konstatacija o "biku" koja je proizvoljno recena nema nikakve veze sa stvarnoscu, ali neka ostane autoru na dusu.

Vozim preko 20 god i do sada nikada nisam imao niti jedan prekrsaj, cak ni za parkiranje. dakle nisam nisam nikakav nasilni i objesni "bik" koji divlja po cesti i onda nastoji sa sobom povuci policajca koji je radio svoj posao. Samo me zanima da li je u ovoj situaciji prekrsaj pravilno utvrdjen i u skladu sa postupkom sankcioniran.

Nelogicno je da mu skriveni kolega ( a mislim da prilikom snimanje moraju biti uocljivi a nikako skriveni ) nije odmah javio da sam vozio brzo, jer je to osnovni zadatak koji je obavljao, nego tek nakon desetak minuta, posto mi je receno da sam pocinio sasvim drugi prekrsaj, i na neki nacin doveden u zabludu, njemu u svijest dolazi postojanje prekoracenja.

Svrha posta je da skupa pokusamo staviti stvari na pravo mjesto i nadam se da cemo u svemu tome uspjeti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok, slazem se da u tom dijelu nije bilo ispravno, i prihvatam to. Ali, nastavimo i o ostalim postupcima policijskog sluzbenika. Zasto njih zaobici?

Krenimo redom:

Policajac izlazi iz auta sa civilnim tablicama i rukom mase zaustavljajuci vozilo koje dolazi ?????

Saopstava da mu je kolega javio da nailazi vozilo bez upaljenih svjetala ( koji kolega, gdje, kada kako cime to dokazuje, samo svojom tvrdnjom) da li je ta tvrdnja dovoljna za izricanje kazne ?????

Zatim uzima vozacku i pusta vozaca da vozi bez nje ( postujemo zelju da pomogne ali ne bjezimo ni od cinjenice da to radi krseci propise) ????

Vozacu saopsti da je kazna 300 kn a kad se vozac vrati kaze mu da vise nije 300 nego da je u medjuvremenu narasla na 500 kn ???? Vozac nabavio 300 kn za kaznu ali sada nema 500 i za nagradu dobije jos 110 za prekrsajni postupak ????

 

I na kraju kao dokaz o izvrsenom prekrsaju, savjet, usput nadji kolegu i provjeri koliko si vozio????????

Naravno kolega je dobro sakriven i ne da se naci???

Sve u svemu ovo lici na neozbiljnost i lakrdiju. zasto onda platiti bilo sta i ne zaliti se???

Ako policija moze ciniti ovoliko propusta, zasto bi gradjanin bio drugaciji i ne pokusao izbjeci kaznu. Ma ne kaznu, hajde ok je neka se plati greska, ali zna li iko zasto 110 kn jer nije bilo dovoljno gotovine. Koji postupak? Sta on obuhvata? da li to vrijedi toliko? To lici na porez na onoga ko nema novca uz sebe. Ovo je pak previsi i od naseg zakonodavca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nasa policija pocne raditi u skladu sa propisima i ponasati se kako treba.

 

znaci bilo bi bolje da su ti zalijepili oba prekrsaja i jos te drzali na licu mjesta dok ne ispisu svu papirologiju tako da ne stignes u trgovinu?

i uopce te ne razumijem u ovom dijelu s multanovom, ne mislis valjda da ju je policajac jednostavno izmislio?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nista necu da mislim, samo govorim cinjenice. Ako sam vozio brzo duzan je pokazati mi dokaze pa me kazniti. U ovom slucaju me kaznjava a ja sam moram traziti dokaze. Meni je to naopaku.

Vjerovatno je postupak malo drugaciji. ako je multanova u pitanju nema sta da me kaznjava dok fotografija ne bude gotova. Onda mi dostavi fotografiju i izrekne kaznu. Pa ja ako hocu mogu da se zalim u sudim.

Sada je situacija ovakva.Kaze kriv si, da mi uplatnice i ako ih platim nemam pravo da se zalim. Ako ih ne platim moram da idem traziti slike da bih vidjeo da sam kriv. Zasto da ih ja trazim i odlazim u postaju? Valjda oni trebaju dokazati krivnju pa tek onda izreci kaznu. Na prvom mjestu meni moraju dokazati krivnju a oni to nisu ucinili.

Inace, jos uvijek (dobrih 5-6 godina) cuvam jednu prijavu okacenu za brisac moje supruge. Nju je policajac skinuo sa nekog drugog auta, prepravio registarski broj, mjesto prekrsaja i vrijeme istog te ga stavio za njen brisac. To sam pokazao sefu policije pa sam onda morao mjesecima da se zalim i dopisujem jer je to ocigledan falsifikat sluzbenog dokumenta. naravno, nista nisam platio i sve je palo u zaborav. Dakle, i policija vara, mulja i laze. Ako su tada zasto ne bi i sada? Nemam nikakav razlog vjerovati im dok mi to ne dokazu. A to nisu ni pokusali.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kaze kriv si, da mi uplatnice i ako ih platim nemam pravo da se zalim. Ako ih ne platim moram da idem traziti slike da bih vidjeo da sam kriv.

 

ako platite po uplatnicama - priznajete krivnju za prekršaj i time se sami odričete prava na prigovor...a ne da vam to pravo netko oduzima....

ako smatrate da niste krivi, pišete prigovor, ništa ne plačate, čekate redovan postupak u kojemu će druga strana morati iznijeti dokaze za utvrđenje vašeg prekršaja...u ovom slučaju sliku...ako je ima i dobre je kvalitete, odgovarat će te, ako je nema, nećete...

vi ne morate hodati okolo i tu sliku tražiti...i uostalom, što biste s njom....

i uopće ne vidim razloga za toliko raspravljanja oko ovoga...

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

multanovu ti sigurno nije izmislio jer ne samo da to ne moze uciniti vec je, kada bismo uzeli da te iz nekog nedokucivog razloga htio posto-poto kazniti, imao u ruci drugi "cist" prekrsaj koji ti je na kraju oprostio... a ti bi sada prigovarao ponajvise se oslanjajuci na cinjenicu kako ti je izasao u susret i oprostio prekrsaj, bas sjajno i bas korektno prema tom policajcu...

a kazna ti je zahvaljujuci istom tom policajcu jos uvijek <=500kn, predlazem ti da malo prekopas po starijim postovima u prometnom&prekrsajnom pravu, naci ces zgodnih stvari u vezi takvih kazni i rada za opce dobro...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Pa evo ja sam pisala prigovor radi 500 kn, prekoračenje od 20km/h, sad me zanima koji je daljni postupak. U prigovoru sam samo napisala (uz ostalo potrebno) da nisam u mogučnosti platiti kaznu. Sad me zanima dal ću dobiti poziv sa suda ili rješenje.

Ne ograđujem se od krivnje, priznajem da sam kriva, ali me zanima dal je moguće smanjiti kaznu, pošto imam i 1 kazn.bod u tom prekršaju nisam u mogučnosti tražiti upozorenje ili nešto ...

Ma samo me zanima dal će mi sad uz one troškove od 110 dodati i sudske a još se žalim na visinu kazne, mislim zasad prigovaram...

Daj pomozite, slušala sam pojedince da pišem prigovor a sad ne znam u što sam se upetljala...

Kolika je vjerojatnost da to prođe ok ak se žalim da sam student i zbilja nemam love...

Dal idem na sud ili primam rješenje pa pišem žalbu ovaj put???????'

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa evo ja sam pisala prigovor radi 500 kn, prekoračenje od 20km/h, sad me zanima koji je daljni postupak. U prigovoru sam samo napisala (uz ostalo potrebno) da nisam u mogučnosti platiti kaznu. Sad me zanima dal ću dobiti poziv sa suda ili rješenje.

Ne ograđujem se od krivnje, priznajem da sam kriva, ali me zanima dal je moguće smanjiti kaznu, pošto imam i 1 kazn.bod u tom prekršaju nisam u mogučnosti tražiti upozorenje ili nešto ...

Ma samo me zanima dal će mi sad uz one troškove od 110 dodati i sudske a još se žalim na visinu kazne, mislim zasad prigovaram...

Daj pomozite, slušala sam pojedince da pišem prigovor a sad ne znam u što sam se upetljala...

Kolika je vjerojatnost da to prođe ok ak se žalim da sam student i zbilja nemam love...

Dal idem na sud ili primam rješenje pa pišem žalbu ovaj put???????'

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ali po nekom zakonu u prigovor ne treba pisati obrazloženje koliko sam shvatila, nisam pisala žalbu već prigovor naslovljen na MUP koji bi oni dalje trebali slat na sud ili šta god već???

Zbilja na ovome forumu ima svačega i mislila sam da ću nešto i naučiti, ali vidim da zbilja nitko blage nema, ili svi govore različito a mi naivci čak i poslušamo...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svi govore različito

 

pola je krivo to sto "svi govore razlicito", a drugu polovicu to sto ti ne razumijes niti kada se ispravno govori.

 

naime, iako mislis da nisi obrazlozila prigovor, kada si napisala kako "kaznu ne mozes platiti" ti si prigovor obrazlozila i to na nacin da si pobijala samo odluku o prek. sankciji.

 

takav prigovor, bez obzira sto je prigovor, a ne zalba, razmatra vps po odredbama o zalbi.

 

ovaj tvoj, buduci da je slabo obrazlozen i nicim potkrijepljen ce zasigurno odbaciti.

 

gore navedeno ne mijenja na stvari da kaznu, po pravomocnosti rjesenja o prekrsaju, mozes zamijeniti za rad za opce dobro, ali steta se sastoji u tome sto zastara izvrsenja prek. sankcija tece od pravomocnosti odnosno od dana dostave rjesenja vps pa bi zato bilo puno bolje da nista nisi pisala, do zastare bi bilo jedno godinu i pol manje, a tebi treba zastara jer se rad za sada ne provodi, medjutim moze se poceti provoditi svaki cas.

 

eto, nadam se da ti je sad sve jasno...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija