Jump to content

rješenje o prekršaju


NBC

Preporučene objave

Prije 2 dana sam dobio riješenje o prekršaju iz 10,mj 2007

U riješenju se navodi oduzimanje vozačke dozvole na 3 mjeseca plus kazna,koja mi sada toliko i nije važna. naime što hoću pitati? bio sam na saslušanju prije 2mj gdje sam izjavio da nisam počinio ta djela i potvrdio da nisam potpisao alkotest i složio priču da sam nezaposlen i da se nism odazivao na sud zato što nisam bio doma(krivo su me savjetovali),svejedno to mi nije prošlo. Problem je u tome što mi vozačka treba više od ičeg,kako se spasit ,kaznu bi ja i platio ali vozačka mi je prijeko potrebna zbog posla koji radim. jako sam svijestan greške i žao mi je , ali nisam to rekao sutkinji. što sada ? u riješenju imam rok za žalbu 8 dana VISOKOM PREKRŠAJNOM SUDU U ZAGREBU, u svakom slučaju ću pisat žalbu,vozačku trebam to mi je kruh!Hoće li se smilovat na VPS ili ne na moju žalbu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

NBC je napisao:

Prije 2 dana sam dobio riješenje o prekršaju iz 10,mj 2007

U riješenju se navodi oduzimanje vozačke dozvole na 3 mjeseca plus kazna,koja mi sada toliko i nije važna. naime što hoću pitati? bio sam na saslušanju prije 2mj gdje sam izjavio da nisam počinio ta djela i potvrdio da nisam potpisao alkotest i složio priču da sam nezaposlen i da se nism odazivao na sud zato što nisam bio doma(krivo su me savjetovali),svejedno to mi nije prošlo. Problem je u tome što mi vozačka treba više od ičeg,kako se spasit ,kaznu bi ja i platio ali vozačka mi je prijeko potrebna zbog posla koji radim. jako sam svijestan greške i žao mi je , ali nisam to rekao sutkinji. što sada ? u riješenju imam rok za žalbu 8 dana VISOKOM PREKRŠAJNOM SUDU U ZAGREBU, u svakom slučaju ću pisat žalbu,vozačku trebam to mi je kruh!Hoće li se smilovat na VPS ili ne na moju žalbu?

 

Ovdje se kod tebe vrijedi stari zakon i zastara ti nastupa nakon dvije godine od prekršaja.

 

Žali se VPS, argumentiraj da nije utvrđeno stvarno činjenično stanje, traži ponavljanje postupka poradi suočavanja s policijskim službenikom itd ....

 

Predmet će ti otići u zastaru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

okan ti je objasnio.

ako se radi o prekršaju iz 2007. godine, primjenjuje se stari PZ i možeš pokušati žalbom doći do zastare.

 

napisao si u početnom postu da si dobio rješenje o prekršaju iz 10 mj. 2007.

 

reci nam točan datum počinjenja prekršaja!

 

zastara ti onda nastupa slijedeći mjesec..

 

ajd javi!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

Sasvim je izgledno da će sud sam predmet ustupiti VPS-u i time prolongirati zastaru do najviše 364 dana.

 

Preporučam nakon isteka 2 godine od datuma prekršaja napraviti uvid u spis u pisarnici prekršajnog suda. Biti uporan u svom zahtjevu.

 

potpetice, ja ovo napisano u prvoj rečenici ne kužim, što to misliš da će se i kako to - prolongirati na 364 dana?

 

 

za drugi dio posta - ako poddnese žalbu, spis sa žalbom ide VPS-u i kako da onda izvrši uvid.

 

malo sam računao, pa ako je primio rješenje 24.09. ima rok 8 dana, zadnji dan mu je 2.10.

prekršaj mu je od 7.10.

to jedino može da padne u zastaru prije nego prekršajni sud otpremi spis sa žalbom VPS-u, ali ga moraju otpremiti, jer oni su donijeli odluku, postoji žalba, drugostupanjsko tijelo mora po žalbi odlučivati, ali dogodit će se da će se konstatirati zastara i obustaviti postupak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naše pravosuđe na veliko krivotvori dokumente antidatiranjem. Opće poznata stvar koju ne želim u daljnjim odgovorima objašnjavati.

 

Po Zakonu o prekršajima rješenje VPS-a je izvršno još 1 godinu, stoga ako se rješenje antidatira na dan pred zastaru, ista nastupa ukupno 2 godine i 364 dana od počinjenja.

 

Dakle po toj logici sa Zakonom o prekršajima se opraštamo tek 30.12.2010. godine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako je netko zainteresiran za svoj predmet, taj će onda i reagirati.

 

ja imam slučaj podnošenja zahtjeva za zz zbog slične situacije, gdje su u igri bili i bodovi, i PU koja je donijela svoje rješenje ne čekajući pravomoćnost rješenja PS u kojemu je pak

zastara odavno nastupila, a VPS još nije odlučio po žalbi..

mi ih podsjećamo "da smo živi".. i njih i PS i PU koja je donijela rješenje.

 

nemam ništa protiv kažnjavanja, dapače, tko je kriv treba i da odgovara.

ali ne podnosim šlamperaj i nezakonit rad onih koji bi trebali biti nama primjer.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ajmo mi riješiti ovaj slučaj:

 

Problem je u zaštitnoj mjeri zabrane upravljanja koja se mora upisati u vozačku dozvolu.

 

Popeti se na most preko rijeke. Poljubiti vozačku dozvolu, bacati je u vis i hvatati je. Radnju ponavljati sve dok se ne uspije uhvatiti vozačku dozvolu, tj. dok ne padne u rijeku. Odmah poći u policiju i prijaviti gubitak vozačke dozvole koju je odnijela rijeka. Nositi sa sobom potvrdu o prijavljenom gubitku vozačke dozvole dok ne isteknu dvije godine od prekršaja. Nipošto se ne žaliti na kaznu - neka postane pravomoćna. Kao takvu je prekršajni sud ne može poslati VPS-u.

 

Zaštitna mjera se ne može izvršiti ako nije upisana u vozačku dozvolu - cilj postignut.

 

Dakle žalbom idete protiv samog sebe. Novčani iznos odmah platite sami ste rekli da Vam to nije ni važno.

 

Nadopuna:

Zaboravih napisati da kaznu treba platiti dan iza prijave gubitka vozačke dozvole. Kaznu obavezno platiti unutar žalbenog roka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da stvarno, što ako čovjek živi u gradu koji nama rijeke ili mosta preko rijeke?

 

Bez upisa zaštitne mjere u vozačku dozvolu, ista nije provediva.

 

Prijava gubitka vozačke dozvole kojom se netko igrao, te istu izgubio - nije kazneno niti ikakvim zakonom kažnjivo djelo.

 

"Druže snađi se."

 

Došlo mi je da ovo napišem još u postu #5.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija