Jump to content

ilegalna migracija-pomoc!


anonimno

Preporučene objave

ok, ovdje se radi vise o medjunarodnom pravu, ali nadam se da cete biti u mogucnosti da mi pomognete.

naime, radi se o jednoj meni bliskoj osobi (gradjanin srbije i crne gore), koja je dobila prije par godina vizu za francusku za turisticku posjetu na par mjeseci. doticna osoba nije ispostovala taj rok i ilegalno je boravila u francuskoj skoro godinu dana. nakon toga se vjencala za francuskog drzavljanina. zanima me kakva ce biti procedura za ovu osobu prilikom 'legalizovanja njegovog boravka u francuskoj', ako se moze tako reci. naime, bracna zadruga sa francuskim drzavljaninom daje mu pravo na legalan boravak u francuskoj, a nakon izvjesnog vremena, i na dobijanje francuskih papira.

ono sto mene zanima jeste, da li ce, s obzirom da je ova osoba prije vjencanja boravila nekoliko mjeseci ilegalno u zemlji, protiv te osobe biti pokrenut krivicni postupak? tj, da li ce vlasti, prilikom legalizovanja njegovog drzavljanstva odnosno boravisne dozvole, uopste provjeravati gdje je ta osoba bila u medjuvremenu i sa kakvim papirima. ukoliko hoce, kada uvide da je ta osoba tu boravila ilegalno, da li ce taj brak priznati i dati mu papire, ili ce pokrenuti krivicni postupak, ili nista od toga? da li ce nadlezni organi uopste ispitivati 'legalnost' njegovog dotadasnjeg boravka?

molim vas da mi pomognete ili da me uputite na nekog ko me moze informisati po ovom pitanju, jer se radi o osobi do koje mi je stalo a koja je ocigledno neinformisana i krajnje neodgovorna.

(na kraju bih samo stavila napomenu da se ne radi o braku koji je sklopljen iskljucivo zbog papira).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija