Jump to content

NEISPLAĆENE PLAĆE


Chkalja

Preporučene objave

Ovako... Poslodavac je povrijedio čl. 91 Zakona o Radu i čl. 114 Kaznenog Zakona... Zajedno sa desetak zaposlenika imam namjeru podići tužbu protiv direktora firme koja nije isplatila plaće...

 

E sad...Zna li itko koja je najbolja opcija? Podnijeti prijavu Državnom Odvjetništvu u Zagrebu (gdje je i sjedište firme) ili je unajmljivanje odvjetnika bolja opcija (pri tom mislim na financijsku isplativost cijelog tog postupka)? Zanima me da li je itko sastavljao tužbu ili kaznenu prijavu i kakva je situacija s postavljanjem imovinskopravnog zahtjeva? Ukoliko itko ima iskustva s ovom problematikom zamolio bih vas da saznanja podijelite samnom...

 

Inspektorat rada se pokazao kao jalov posao jer oni izlaze na teren, sastavljaju zapisnik i izvještavaju me o onome što već znam, a to je da plaće nisu isplaćene i da je ostatak posla na meni...

 

Firma nije u stečaju, i u skorije vrijeme neće ni biti, računi im nisu blokirani, tako da je naplata dugovanog izvjesna...

 

Please...Što prije, to bolje!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Šta imaš od toga šta se protiv poslodavca i odgovorne osobe-direktora vodi prekšajni postupak? U kazneni baš i ne vjerujem da je ikad bio pokremut o ovakvoj situaciji.

Ako je uručen obračun plaće pokreće se ovršni postupak na temelju obračuna koji je ovršna isprava. Ako nije uručen (i to je prekršaj) preostaje tužba...a radni sporovi su navodno hitni...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija