Jump to content

kako provjeriti nije li vozilo pod fiducijom


ivan_pu

Preporučene objave

tiće se zaključenja kupoprodajnog ugovora i bojazni da se ne kupi vozilo staro samo 4 mj, koje je moguće pod fiducijom banke:

 

zanima me da li netko ima praktičnog iskustva:

 

kad kupuješ polovno vozilo

kako provjeriti da li je vozilo kupljeno u gotovini ili na kredit (i da li postoji fiducija u korist banke na vozilu)

 

naime znam da se te fiducije upisuju u upisnik pri FINI

i da sad mnoge banke ne traže da im ostaviš knjižicu vozila u depozit niti u nju sebe ne upisuju kao fiducijarnog vlasnika

 

pa me zanima kako provjeriti da li je vozilo terećeno fiducijom u korist banke

 

konkretno:

na tehničkom bi provjerio da li ima stvarno kilometara toliko koliko piše na satu

u nekom osiguranju i MUP-u bi provjerio da li je sudjelovalo u nekoj nezgodi/da li je bila prijavljena šteta

ali kako da provjerim je li gore fiducija

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a

rubens je napisao:

Kak veliš, upisnik kod FINE bi trebao biti dovoljan, a inače u pravilu knjižica vozila nalazi se u banci, a ne kod korisnika kredita. Njemu se ostavlja prometna dozvola i ovjerena preslika knjižice vozila.

 

dosta banaka više ne zadržava knjižice vozila

a MUP zna biti spor s upisom zabrane otuđenja u knjižice ili to uopče ne čini

 

pada mi na pamet da bi možda trebalo kontaktirati HROK i prema osobnim podacima prodavatelja provjeriti da li je vozilo pod teretom

 

što mislite o tome*

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Također ne bi bilo loše da zatražiš od prodavatelja da priloži potvrdu o vlasništvu vozila koju izdaje MUP,a u kupoprodajni ugovor zatraži da se unese odredba prema kojoj vozilo u trenutku prijenosa vlasništva ne smije biti opterećeno nikakvim uknjiženim ili neuknjiženim teretima te da u protivnom imaš pravo na jednostrani raskid ugovora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija