Jump to content
Sign in to follow this  
g0suboy

Kada nastupa zastara ovrhe za tel. racun?

Preporučene objave

Kao sto i sam naslov kaze kada nastupa zastara ovrhe za telefonski racun?

Naime kako HT kaze potrazivanja su nastala od 17.07.2002 do 16.09.2002 u iznosu od 2,950.77kn.

Rjesenje o ovrsi je sa datumom 07.05.2003. Zanima me dali je nastupila zastara?

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

g0suboy je napisao:

Naime kako HT kaze potrazivanja su nastala od 17.07.2002 do 16.09.2002 u iznosu od 2,950.77kn.

Zastara telefonskih računa je godina dana od valute plačanja zadnje izdanog računa. Dakle zastara je trebala nastupit 16.09.2003. osim ako prije tog roka nije pokrenut ovršni postupak kako vi navodite 07.05.2003. Znači zastara nije nasutpila jer je orha pokrenuta u zakonskom roku i nij bitno kada ste ju vi preuzeli. Ali malo je nevjerovatno da je do vas putovala 6 godina!

Podijeli ovu objavu

fakincina je napisao:

g0suboy je napisao:

Zastara telefonskih računa je godina dana od valute plačanja zadnje izdanog računa. Dakle zastara je trebala nastupit 16.09.2003. osim ako prije tog roka nije pokrenut ovršni postupak kako vi navodite 07.05.2003. Znači zastara nije nasutpila jer je orha pokrenuta u zakonskom roku i nij bitno kada ste ju vi preuzeli. Ali malo je nevjerovatno da je do vas putovala 6 godina!

razumijem ja sve to ali sta nije da se oni mogu naplatit unutar 3 godine od rjesenja?

znaci mene zanima dali ima zastare za naplatu ovrhe?

i jos da napomenem da imam pravo zalbe unutar 8dana...

Podijeli ovu objavu

Kada se ovrha na vrijeme pokrene a u vašem slučaju to je onda nema zastare. Ukoliko se ne žalite ovrha če postati pravomočna nakon isteka roka za žalbu te je kao takva ovršna 10 godina. Ako imate elemenata za žalbu žalite se ako ne najbolje da se s njima nagodite na plačanje na rate jer če vam narasti kamata i troškovi postupka.

Podijeli ovu objavu

fakincina je napisao:

Kada se ovrha na vrijeme pokrene a u vašem slučaju to je onda nema zastare. Ukoliko se ne žalite ovrha če postati pravomočna nakon isteka roka za žalbu te je kao takva ovršna 10 godina. Ako imate elemenata za žalbu žalite se ako ne najbolje da se s njima nagodite na plačanje na rate jer če vam narasti kamata i troškovi postupka.

Puno hvala!

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

Sign in to follow this