Jump to content

Kada nastupa zastara ovrhe za tel. racun?


g0suboy

Preporučene objave

g0suboy je napisao:

Kao sto i sam naslov kaze kada nastupa zastara ovrhe za telefonski racun?

 

Naime kako HT kaze potrazivanja su nastala od 17.07.2002 do 16.09.2002 u iznosu od 2,950.77kn.

Rjesenje o ovrsi je sa datumom 07.05.2003. Zanima me dali je nastupila zastara?

 

 

Zastara telefonskih računa je godina dana od valute plačanja zadnje izdanog računa. Dakle zastara je trebala nastupit 16.09.2003. osim ako prije tog roka nije pokrenut ovršni postupak kako vi navodite 07.05.2003. Znači zastara nije nasutpila jer je orha pokrenuta u zakonskom roku i nij bitno kada ste ju vi preuzeli. Ali malo je nevjerovatno da je do vas putovala 6 godina!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

fakincina je napisao:

g0suboy je napisao:

Kao sto i sam naslov kaze kada nastupa zastara ovrhe za telefonski racun?

 

Naime kako HT kaze potrazivanja su nastala od 17.07.2002 do 16.09.2002 u iznosu od 2,950.77kn.

Rjesenje o ovrsi je sa datumom 07.05.2003. Zanima me dali je nastupila zastara?

 

 

Zastara telefonskih računa je godina dana od valute plačanja zadnje izdanog računa. Dakle zastara je trebala nastupit 16.09.2003. osim ako prije tog roka nije pokrenut ovršni postupak kako vi navodite 07.05.2003. Znači zastara nije nasutpila jer je orha pokrenuta u zakonskom roku i nij bitno kada ste ju vi preuzeli. Ali malo je nevjerovatno da je do vas putovala 6 godina!

 

 

razumijem ja sve to ali sta nije da se oni mogu naplatit unutar 3 godine od rjesenja?

 

znaci mene zanima dali ima zastare za naplatu ovrhe?

 

i jos da napomenem da imam pravo zalbe unutar 8dana...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kada se ovrha na vrijeme pokrene a u vašem slučaju to je onda nema zastare. Ukoliko se ne žalite ovrha če postati pravomočna nakon isteka roka za žalbu te je kao takva ovršna 10 godina. Ako imate elemenata za žalbu žalite se ako ne najbolje da se s njima nagodite na plačanje na rate jer če vam narasti kamata i troškovi postupka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

fakincina je napisao:

Kada se ovrha na vrijeme pokrene a u vašem slučaju to je onda nema zastare. Ukoliko se ne žalite ovrha če postati pravomočna nakon isteka roka za žalbu te je kao takva ovršna 10 godina. Ako imate elemenata za žalbu žalite se ako ne najbolje da se s njima nagodite na plačanje na rate jer če vam narasti kamata i troškovi postupka.

 

 

Puno hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija