Jump to content

kredit ovrha pred tužbu


Prgy

Preporučene objave

Dobar dan !

Digao sam nenamjenski kredit 13 tisuća € da uredim stan koji je vrijedan minimalno 80 tisuća €. Kako sam promjenio posao mislieći da idem na bolje ispalo je da sam radio 4 mjeseca i ostao bez posla pa tako nisam imao ni od kuda kredit rijesavat.Stigla mi je preporucena posiljka iz banke opomena pred tuzbu i sad je frka.Zanima me ako dodje do tuzbe dali mi banka moze uzet citav stan ili me moze samo natjerat da ga prodam i isplatim joj njeno. Sta bi bilo najpametnije u ovakvoj situaciji?

Unaprijed zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nise naveli da li je stan pod hipotekom ili fiducijom za navedeni kredit? Naravno najbolje se javiti u banku i tražiti prolongaciju roka za otplatu dospjelih rata. Bankama nije u interesu vaša nekretnina nego otplata kredita. Tek ste dobili opomenu i probajte se dogovoriti a šta se tiče pitanja o eventualnom preuzimanju stana to vam ovisi o pitanju koje sam vam postavio na početku. No nema mjesta za paniku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kredit je nenamjenski znaci obican samo na informativnom razgovoru me upitali sta posjedujem napisa sam auto i stan i to je to hipoteka se nigdje ne spominje.Posjetio sam banku rekli mi da napisem zalbu za odgodu dao sam im potvrdu o otkazu kao visak radne snage i sad cekam odgovor.Jr bi to znacilo ako nije na hipoteku da mi nemogu uzet stan?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prgy je napisao:

Kredit je nenamjenski znaci obican samo na informativnom razgovoru me upitali sta posjedujem napisa sam auto i stan i to je to hipoteka se nigdje ne spominje.Posjetio sam banku rekli mi da napisem zalbu za odgodu dao sam im potvrdu o otkazu kao visak radne snage i sad cekam odgovor.Jr bi to znacilo ako nije na hipoteku da mi nemogu uzet stan?

 

Malo je čudno ako ste dizali kredit da neznate da li je stan dan za garanciju kredita tj. hipoteku. Pričekajte odgovor iz banke nakon što napišete molbu za odgodu otplate kredita i probajte se zaposliti da možete vračati kredit. Ukoliko se banka nebude uspjela nikako naplatiti najprije iz vaših primanja, zatim pokretnina naposljetku vam može staviti zabilježbu na otuđenje stana dok ne otplatite dug. No to su samo pretpostavke i to nede tako brzo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znam ja kakav sam digao kedit,samo mi je palo na pamet da nisam temeljito ugovor procitao te da mi nisu podvalili ali nisu u to vrijeme imao sam dobra primanja a zena mi je bila suduznik iako nije radila.Uglavnom sada cekam odgovor na zamolbu od banke pa cemo vidjeti.Bilo mi je samo bitno da ne dodje do tuzbe jer su mi to dodatni troskovi i naravno da sutra ne ostanem na ulici zbog par neuplacenih rata kredita.

Kada sve to prođe upisat cu svoje iskustvo kako bi i drugi znali kako postupiti u ovakvoj situaciji.

Hvala na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija