Jump to content

Oduzimanje vozacke dozvole


CopsLover

Preporučene objave

Ovaj tjedan ostao sam bez vozačke dozvole zbog vožnje pod utjecajem alkohola. Molim savjet kako se najbezbolnije izvuci sa što manjom štetom. napuhao sam 1,45 promila, i oduzeta mi je vozačka na 8 dana, policajac mi je rekao da za 8 dana dođem u Hainzelovu po vozačku. i

Izdao mi je i prekršajni nalog i uplatnicu na 2.000,00 kuna + 80,00 kuna troškova te oduzimanje vozačke na 9 mjeseci. Što napraviti i postoji li mogućnost da se izvučćem s manjom kaznom???? Nemam kaznenih bodova niti sam neki prekršitelj u prometu. Hvala puno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Veteran, Hvala Vam puno na odgovoru. Budući da nemam iskustva s ovim kad trebam pisati prigovor. Odmah ili tek kad dobijem nešto od prekršajnog suda nije mi uopce jasan postupak po novom zakonu o sigurnosti prometa. I samo jedna mala napomena, policajac mi je predlozio da ne potpisem zapisnik o alkotestiranju. Molim vas za pomoc. Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Navodite da Vam je izdan prekršajni nalog, na njega se piše prigovor.

 

Odbijanje potpisivanja ne znači baš ništa. Ako budete poricali krivnju sud će pozvati na saslušanje tog policajca, on će vjerovatno tražiti putne troškove koje će mu sud i isplatiti, a za taj iznos će Vama povećati trošak postupka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

Navodite da Vam je izdan prekršajni nalog, na njega se piše prigovor.

 

Odbijanje potpisivanja ne znači baš ništa. Ako budete poricali krivnju sud će pozvati na saslušanje tog policajca, on će vjerovatno tražiti putne troškove koje će mu sud i isplatiti, a za taj iznos će Vama povećati trošak postupka.

Hvala puno na odgovoru. Danas ću napisati prigovor na prekršajni nalog. Imam 8 dana rok.Kažu da se prigovor podnosi putem ove PU PP, da li to znaci da ja predajem prigovor PU Zgrebačkoj, Hainzelova ili Prekršajnom sudu. Ljubazno molim pojašnjenje. Hvala puno unaprijed :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

CopsLover je napisao:

petpetica je napisao:

Navodite da Vam je izdan prekršajni nalog, na njega se piše prigovor.

 

Odbijanje potpisivanja ne znači baš ništa. Ako budete poricali krivnju sud će pozvati na saslušanje tog policajca, on će vjerovatno tražiti putne troškove koje će mu sud i isplatiti, a za taj iznos će Vama povećati trošak postupka.

Hvala puno na odgovoru. Danas ću napisati prigovor na prekršajni nalog. Imam 8 dana rok. Kažu da se prigovor podnosi putem ove PU PP, da li to znaci da ja predajem prigovor PU Zgrebačkoj, Hainzelova ili Prekršajnom sudu. jel potrebno nositi prigovor na uruđbeni u Hanzelovu ili je dovoljno poslati poštom s pecatom ne kasnije od 8 dana. Ljubazno molim pojašnjenje. Hvala puno unaprijed :-)

I još samo nešto vezano za odbijanje potpisivanja. Nisam ni mislio osporavati cinjenice da sam vozio, zaustavljen ne zbog kršenja prometnih pravila,bio sam sam na cesti kriticne zgode pa su me zaustavili, alkotestiran i sl. Mislio sam samo ako ima smisla osporavati izmjerenu kolicinu alkohola iz razloga jer sam popio 2 piva a izmjereno mi je 1,45 a ja imam 98 kg, što je nemoguce. Neznam koliko se MUP drzi obveza testiranja mjernih uređaja i da li su to obvezni ciniti. Planiram u prigovoru osporavati sljedece:

1. izmjerenu količinu alkohola ( s cinjenicom da je prevelika s obzirom na moju masu i vrstu te kolicinu popijenog pica)

2. Iznos kazne od 2.000, 00 kuna s cinjenicom lošeg materijalnog statusa (neznam da li je potrebno samo obrazložiti status ili eventualno proslijediti kao dokaz ugovore o kreditu???

3. Duzinu izrecene zastitne mjere od 9 mjeseci s obzirom da nisam prekrsitelj u prometu, nemam kaznenih bodova i dr.

Molim vas samo za mišljenje jesam li na pravom smjeru ili sam otisao predaleko i da li bi trebao pobijati prigovorom samo nešto od ovoga troje navedenog??? Unaprijed hvala :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala puno, vjerojatno ste mislili da pod 2 i 3. je OK. Jer pod 1. porićem količinu alkohola. I kako bi policajac znao koliko je vremena prošlo od ispijanja alkohola to valjda ja znam. Hvala vam puno na savjetu i pomoci.

petpetica je napisao:

Poricanjem količine alkohola se poriče cijeli prekršaj.

 

Sud će pozvati policajca na saslušanje i ponovo ga pitati koliko je vremena prošlo od ispijanja posljednjeg pića do alkotestiranja.

 

Za ovo pod 1 i 2 sasvim stoji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...

auferber je napisao:

Ja imam isti slučaj samo što imam stranu vozačku dozvolu. Zanima me smijem li voziti u inostranstvu. Vozačka mi je oduzeta na 8 dana a moram se vratiti u inostranstvo prije 8 dana :-P:-P .

 

Greška policije.

 

Strana vozačka dozvola se može koristiti kao putna isprava u zemljama potpisnicama Schengenskog ugovora, a njenim oduzimanjem se strancu ograničava kretanje što je sasvim nepotrebno ukoliko je kazna plaćena ili podnešen prigovor na prekršajni nalog ili žalba na prvostepenu presudu.

 

Ne znam na koju državu mislite pod "inostanstvom" i da li ste uopće državljanin te zemlje jer bi bila vrlo korisna pomoć diplomatsko-konzularnog predstavništva te zemlje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 godina kasnije...

Postovani, da ne duljim zasto i kako se dogodilo, prijeci cu odmah na stvar. Naime, dobila sam kaznu od 1000 kn i oduzimanje vozacke dozvole 6 mjeseci zbog voznje pod alkoholom. Namjeravam platiti kaznu u roku od 8 dana, a vozacka je trenutno u mene. Zanima me mogu li pisati prigovor na duljinu oduzimanja dozvole cim uplatim 1000kn (i uplatnicu kao dokaz poslati uz prigovor) ili moram cekati da mi prvo dode nekakva obavijest da ce mi se dozvola oduzeti pa tek onda mogu prigovoriti? 1. mi je put pa nisam upoznata s procesom... Hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ivana, nemojte još ništa plaćati.

 

Podnesite prigovor u kojem u potpunosti priznajete prekršaj, ali se ne slažete s predloženom kaznom i zaštitnom mjerom. Izrazite kajanje, istaknite sve olakotne okolnosti koje imate - dosadašnja prekršajna nekažnjavanost, teška financijska situacija (?) te da vam je vozačka dozvola neophodna iz tih i tih razloga. Zamolite sud da vam smanji predloženu kaznu te ukine zaštitnu mjeru odnosno barem smanji njeno trajanje na minimalno zakonom određeno trajanje.

 

Imajući u vidu ove okolnosti, sud će sasvim sigurno i smanjiti kaznu i barem smanjiti zaštitnu mjeru (ako ne i ukinuti). Tada kada dobijete doma presudu suda, imat ćete rok u kojem ćete opet moći platiti 2/3 kazne i problem će biti riješen.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ste primili prekršajni nalog prošle subote, tada svakako podnesite prigovor. Rok vam je 8 dana, a počinje teći prvi dan od dana kada ste primili nalog, a ističe vam u ponedjeljak. Možete navesti i ovo glede adrese u prigovoru. Primjerak prigovora možete naći ovdje - http://www.legalis.hr/forum/showthread.php/68999-Prigovor-na-oduzimanje-vozacke-dozvole

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

p.s. Dobivam li kakve kaznene bodove i šta to uopće znači? :P pojma neman jer nikad nisan ništa dobila...

 

Po pravomoćnosti odluke o prekršaju, dobit ćete jedan negativan prekršajni bod kojeg će vam nadležna policijska postaja upisati u svoju evidenciju. Jedino na što morate paziti jest da kroz period od dvije godine ne prikupite 9 takvih bodova, jer onda će vam se izreći zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Policajac mi je rekao da kaznu mogu platiti ili se žaliti u roku 16 dana, iako na papiru piše 8. Jel to istina?
Kako G-man kaže mjerodavno je ono napisano.Uvijet treba čitat dobiven dokument.Sirovina je bar trebala reći 15 dana jer 16 dana ne postoji nigdje.

Žensko pa naje.e :zbunj: Gdje ovaj svijet ide :zbunj:

 

Prigovor pa uživaj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako G-man kaže mjerodavno je ono napisano.Uvijet treba čitat dobiven dokument.Sirovina je bar trebala reći 15 dana jer 16 dana ne postoji nigdje.

Žensko pa naje.e :zbunj: Gdje ovaj svijet ide :zbunj:

 

Prigovor pa uživaj.

 

Pa kažu da lipota otvara sva vrata:0 ccc... Bila san u načelnika koji mi je isto reka da iman fore do 1.12. tako da, ja se ne razumin pa... Vama hvala na komentarima, valjda će prigovor uspit;)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija