Jump to content

izračun visine alimentacije


iret

Preporučene objave

Dobar dan svima!

Željela bi znati da li se za izračun visine alimentacije uzima u obzir i primanja od isplate dividende s obzirom da sud u presudi to nije uzimao. Pokušavala sam to shvatiti analizirajući Obiteljski zakon (čl.231,232,239), ali moram priznati da nisam uspijela. Rok za podnošenje žalbe ističe mi za dva dana, da li ima smisla ulagati žalbu?

Ukoliko mi netko može pomoći sa savjetom bila bi mu veoma zahvalna. Još jednom svima lijep pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

isplata dividende ne ulazi u izračun.

radi se o primanju koje nije redovito, a niti ga ne mora biti...da ne ulazim u detalje oko dividendi, možete se raspitati i doznati da dividenda ovisi o izglasavanju skupštine dioničara, te se radi o prihodu koji je samo potencijalan i kao takav se ne može uzeti u obzir.

u pravilu se uzimaju redovita primanja kroz plaće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li se za izračun alimentacije uzima u obzir napr. dodatak na uvjete rada, dodatak na staž, za rad nedjeljom ili blagdanom. Naime, to su stalni dodaci koji su vidljivi na isplatnoj listi i zbrajaju se zajedno sa "golom" neto plaćom i prilično uvećavaju ukupan iznos plaće. Također me zanima da li se u obzir uzima i isplata regresa? Unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija