Jump to content

podjela djedove imovine


nata

Preporučene objave

Molim vas da mi pomognete kako najucinkovitije rjesiti moj problem. Naime, rijec je o kuci i okucnici koja je u zemljisniku jos uvijek upisana na djeda (pok.) Prije par dana smo dobili posjedovni list (sa katastra) u kojem se ta imovina dijeli na 3 djece. Kako je jedno dijete takodjer pokojno njegova imovina se dijeli na 4 jednaka dijela (zena i 3 djece). Jedno od te 3-je djece je moj muz. Korak koji smo sad poduzeli je da smo s katastra predmet uputili na zemljisnik. Time ce imovina s djeda preci na 6 nasljednika. Nakon toga ce se potpisati ugovor kojim ce biti definirano sta ce pripasti kojoj obitelji, a onda cemo raditi podjelu unutar obitelji. Znaci, tek u toj zadnjoj podjeli ce moj muz dobiti svoj "dio". Ono sto mene muci je da li sve te promjene vlasnika treba ponovo prijaviti katastru i zemljisniku i moze li se to uciniti u paketu, ili svaki korak treba raditi postepeno. Kako cemo mi na kuci raditi nadogradnju morat cemo dobiti vlasnicki list... U koju kategoriju spadaju te podjele, odnosno jesu li to nekakve darovnice, diobe, ostavine i kakav je postupak??? Sta nas jos sve ceka uradit?

Unaprijed zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija