Jump to content

neplacanje doprinosa sa mirovinsko


anonimno

Preporučene objave

Zanima me posto sam radio u privatnoj firmi 4 godine a posto mi je sef uplatio doprinose sam za 1 godinu a ne sve 4 sto sam ja tek nedavno saznao kad sam dobio otkaz sta po zakonu mogu napravit da ga se prisili da mi uplati preostale doprinose,posto mi je sad vec bivsi sef rekao da mi nece uplatit preostale doprinose.Inace odjavio je firmu sa 1.12 2005.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

nismo se razumjeli,ne brinem se ja da cu snosit posljedice da cu ih ja morat platit.neg se brinem zato sto mi je bivsi sef rekao da nece uplatit doprinose za mirovinsko meni jel je ugasio firmu(d.O.o.)i da nema vise obaveza prema meni.Pa me zanima jel mora po zakonu uplatit doprinose za mirovinsko s obzirom da firma vise ne postoji.,jel mi je to onda 3 godine radnog staza a to nije malo.unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nečiji komentar "nema potrebe" treba ignorirati...

Pitam za pravni oblik jer je doo društvo kapitala, pa njegov osnivač (vjerovatno bivši šef) ne odgovara za njegove obveze, pa tako i obvezu uplate doprinosa (odgovara društvo kao pravna osoba).

Međutim, to znači da se isti "izvukao"...postoje neke mogućnosti...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da trebate angažirati stručnjaka. Nemam u tome iskustva, ali mislim da moguće primijeniti teoriju proboja pravne osobnosti ili pobijati dužnikove pravne radnje (jer je taj poslodavac dužnik budući da je isplatio samo neto plaću, a ne bruto plaću, odnosno nije platio doprinose i porez na dohodak).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija