Jump to content

Zapisnik o nesreći


anonimno

Preporučene objave

7.11. brat je sa mojim autom imao nesreću, drugi automobil je pri izlasku sa benzinske pumpe udario u njega u prednji desni kraj. Vozač drugog automobila zaustavio se nakon 100m i izašao iz automobila te pobjegao pješke ostavivši čak i ključeve u autu.

Nakon jedno 2 tjedna policija je napravila neki preliminarni zapisnik i tupiše da brat nije krivac, nego nepoznata osoba koja nije poštovala prednost prolaska.

Neslužbeno sam saznao da taj auto nije registriran već 4 godina i da je na sebi imao tablice nekog drugog automobila, te da nisu uspjeli ništa saznati o tome tko je vozio taj automobil.

S obzirom da je već prošlo dosta vremena a na policiji mi nije gotov zapisnik o nesreći zanima me da li postoji neki zakonski rok u kojem oni taj zapisnik moraju napraviti ili se to može otegnuti i više mjeseci.

Isto tako ako konačno dođe zapisnik kakve su mi šanse da naplatim nastalu štetu?

Hvala.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

S obzirom da je već prošlo dosta vremena a na policiji mi nije gotov zapisnik o nesreći zanima me da li postoji neki zakonski rok u kojem oni taj zapisnik moraju napraviti ili se to može otegnuti i više mjeseci.

 

moze se otegnuti vise mjeseci, ali gdje je problem s tim "preliminarnim" zapisnikom koji spominjes? zasto on ne sluzi svrsi?

 

kakve su mi šanse da naplatim nastalu štetu?

 

dobre, zna se koje je vozilo (prema tome i cije) pricinilo stetu pa se, bez obzira sto nije bilo osigurano, steta naplacuje od hrvatskog ureda za osiguranje. obrati se svom osiguravatelju, tamo ce ti izvrsiti procjenu i uputiti te u sve...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

moze se otegnuti vise mjeseci, ali gdje je problem s tim "preliminarnim" zapisnikom koji spominjes? zasto on ne sluzi svrsi?

 

To je neki zapisnik koji na uvid dobije samo osiguranje...čisto preliminarno da bi se smanjila mogućnost naknadnog muljanja...službeno ništa ne služi i osiguranje ne želi ništa pokrenut bez pravog zapisnika...osim što su napravili procjenu (totala šteta).

 

 

dobre, zna se koje je vozilo (prema tome i cije) pricinilo stetu pa se, bez obzira sto nije bilo osigurano, steta naplacuje od hrvatskog ureda za osiguranje. obrati se svom osiguravatelju, tamo ce ti izvrsiti procjenu i uputiti te u sve...

 

I ja se nadam, ali ipak ću angažirat nekoga da to sve umjesto mene obavi...čini mi se da je tu taktika odugovlačenja na svim razinama...dok čovjek ne popizdi i prihvati bilo što.

 

Iako imam stariji auto sad ću uzeti kasko pa onda nek me udari tko god hoće....bez obzira ima li ili nema osiguranje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija