Jump to content

aktiviranje osobne mjenice člana uprave


nick17

Preporučene objave

Poštovani !

 

 

Vlastita mjenica je pisana izjava vočlje izdavatelja kojom se obvezuje o dospjelosti isplatiti određeni iznos novca remitentu ili osobi koju on odredi svojom naredbom.

Kod vlastite mjenice nemA trasata, akceptanta ni regresa zbog neakceptiranja JER SE TRASANT SAM OBVEZUJE PLATITI MJENIČNI IZNOS.

 

Izdavatelj vlastite mjenice je glavni dužnik, a zahtjevi prema njemu zastarijevaju u roku od 3 godine.

 

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
  • 11 mjeseci kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

nekoliko pitanja

 

na mjenici koju je inače dala firma, bjanko, stoji datum 31.5.2001 , koji je imalac mjenice sam upisao. Isto tako na poleđini iste stoji od ZAP-a (sada FINA) pečat s primjedbom, nema pokrića za naplatu mjenice i datum 16.10.2001.

Nije li time mjenica poništena i naplata neuspjela?

Dali se takva jednom podnesena "poništena" mjenica može ponovno koristiti za naplatu. I treća stvar. Iznos upisan na mjenici je za 200 000 kn veći nego što se želi naplatiti imalac mjenice. Ja znam da to sve ne valja ali kako i sud u to uvjeriti. Nemam novca za odvjetnika. Mjenica nije moja već firme. Neznam kako se moj potpis na njoj našao sa stražnje strane. Naprije je samo pečat i paraf direktora.

Molm za savjete

Hitno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija