Jump to content

Dugovanje poreznoj upravi


helena111

Preporučene objave

Poštovani,

Na firmi otvorenoj 2000.g danas imam dug poreznoj upravi cca150 000kn sa kamatama.Račun je u blokadi od 2002.g

Nikakve obavijesti od strane prezne uprave vezano za to dugovanje nisam dobivala.Koja je,ukoliko postoji,pravna alterativa plaćanju spomenutog dugovanja i kakve posljedice kao vlasnik i član uprave osobno snosim?

Zahvaljujem unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

odgovarate u visini temeljnog kapitala! Za ostalo vas mogu tužiti vjerovnici ako ih imate. Porezna van se može upisati na nekretninu ili sjesti na plaću ako se negdje zaposlite. Apsolutna zastara je 10 godina. Nakon toga ste cool! Nisam shvatila jel firma u m irovanju ili još radite unatoč blokadi. Jer kamate vam zasigurno idu svih ovih godina ako niste stavili u mirovanje, likvidaciju ili proglasili stečaj. Čudno da niste dobili nikakvu obavijest od nadležnih institucija. Najbolje šutiti i molite se da oni ništa ne pošalju dok ne nastupi zastara jer svaka njihova službena radnja prekida zastaru( dok ne nastupi apsolutna).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Apsolutna zastara za porezno dugovanje je 10 godina ukoliko nije pokrenuta ovrha a što je malo vjerovatno. Ukoliko nije bilo elemenata kaznenog djela pri obračunavanu poreza

(namjerno krivo manje obračunat porez, utaja, itd.) nemate nikakve osobne odgovornosti. Ne mogu vam ovršiti vašu plaču niti nekretninu ako je u vašem vlsaništvu. Sve što je u vlasništvu d.O.o. naravno mogu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije bilo elemenata kaznenog djela,firma je aktivna i dalje,samo što s njom niti poslujem niti imam zaposlenih,niti znam što da radim dalje.Porezna me kontaktirala jedino zbog nepodnošenja godišnje porezne prijave.U pitanju je loš management(moj)kao i splet nesretnih okolnosti.

U svakom slučaju,zahvaljujem na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

fakincina je napisao:

Apsolutna zastara za porezno dugovanje je 10 godina ukoliko nije pokrenuta ovrha a što je malo vjerovatno. Ukoliko nije bilo elemenata kaznenog djela pri obračunavanu poreza

(namjerno krivo manje obračunat porez, utaja, itd.) nemate nikakve osobne odgovornosti. Ne mogu vam ovršiti vašu plaču niti nekretninu ako je u vašem vlsaništvu. Sve što je u vlasništvu d.O.o. naravno mogu.

 

Apsolutna zastara nastupa za 10 godina ukoliko gvorimo o dugovanju za doprinose (mirovinsko i zdravstveno), dok za dug poreza aspolutna zastara nastupa nakon proteka 6 godina. :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

anavir je napisao:

odgovarate u visini temeljnog kapitala! Za ostalo vas mogu tužiti vjerovnici ako ih imate. Porezna van se može upisati na nekretninu ili sjesti na plaću ako se negdje zaposlite. Apsolutna zastara je 10 godina. Nakon toga ste cool! Nisam shvatila jel firma u m irovanju ili još radite unatoč blokadi. Jer kamate vam zasigurno idu svih ovih godina ako niste stavili u mirovanje, likvidaciju ili proglasili stečaj. Čudno da niste dobili nikakvu obavijest od nadležnih institucija. Najbolje šutiti i molite se da oni ništa ne pošalju dok ne nastupi zastara jer svaka njihova službena radnja prekida zastaru( dok ne nastupi apsolutna).

 

Račun je u blokadi već godinama,ne poslujem na firmu i osim porezne nemam drugih dugovanja.Godine idu,prešišati ću hrvatski vanjski dug s ovim kamatama.Ja šutim i oni šute,samo do kada? :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija