Jump to content

uzeli mi sve!


zekozna

Preporučene objave

MOLIM POMOĆ!

TEKUĆI RAČUNI U VIŠE BANAKA SU MI BLOKIRANI ZBOG OVRHE, I SAD SAM U PROBLEMU GDJE PRIMATI PLAĆU.

FIRMA MI ODBIJA 1/3 PLAĆE, I TO FUNKCIONIRA VEĆ NEKO VRIJEME.

DO SAD MI JE FIRMA 2/3 PLAĆE ISPLAĆIVALA NA RUKE, MEĐUTIM PRIJE 2 DANA SU MI JAVILI DA SE TO VIŠE NE MOŽE, I DA MORAM DOSTAVITI BROJ TEKUĆEG RAČUNA NA KOJI ĆE UPLATITI PLAĆU.

PROBLEM JE U TOME ŠTO SVAKA KUNA KOJU PRIMIM NA RAČUN BIVA AUTOMATSKI BLOKIRANA, I PREBACUJE SE NA OVRHE.

DALI JE TO LEGALNO, DALI SE SMIJE UZETI SAV PRIHOD, I KAKO DA RIJEŠIM PROBLEM?

 

HVALA!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sa tuđim tekućim računom: kratko i jasno NEBI IŠLO.

 

Da li je legalno ovisi o vrsti ovrhe, tj. ako ste potpisali da se slažete da vam se obustavlja više od 1/3 plaće tad je legalno. Ako niste potpisali takvu ispravu tada nije legalno. Poslodavac vam u tom slučaju smije obustaviti 1/3 plaće, svi slijedeći ovršni prijedlozi čekaju red naplate.

Proučite što ste potpisali.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zekozna je napisao:

Hvala na brzoj reakciji.

Nije problem kod poslodavca, oni su mi i rekli da mi ne smiju uzeti više od 1/3 plaće, nego je problem kada mi one preostale 2/3 uplate na račun, banka mi to ne može isplatiti jer je račun pod ovrhom.

 

 

Računi su vam vjerovatno privremeno blokirani od strane nekog ovrhovoditelja kako ne bi mogli raspolagati sredstvima. Vidjet tko je tražio blokadu računa i probajte s njima dogovoriti način otplate duga te da vam deblokiraju račun. Do tada otvorite novi tekuči račun u nekoj banci u kojoj ga nemate dok ovrhovoditelj ne otkrije novi račun (može proči od nekoliko mjeseci do godinu dana).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo brzi odgovor

Od žene dobiješ punomoć na njezin tekući račun8 brza procedura osobne vas dvoje u banku i za 5 min sve gotovo)

Nakon nekog vremena dobiješp karticu sa SVOJIM IMENOM I PREZIMENOM i pinom i dadeš knjigovodstvu svoje firme da isplaćuju na taj tekući račun tvoju plaću, naravno ne govoriš ništa

ja napravio dosad funkcionira

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

xmenergy je napisao:

Nije bas nastavno na gore navedeno,ali imam pitanje:

da li netko zna koliko brzo banka ide u ovrhu ako nije placena,npr jedna rata kredita?

 

 

Banke u pravilu ne idu u ovrhu zbog neplačene samo jedne rate kredita več kad imate nekoliko neplačenih rata (cca 3 i više) i ako se ne uspiju naplatiti od jamaca ili nekim drugim instrumentima. A ave vam ovisi i o kojoj se banci radi neke su liberalnije dok su druge jako revne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija