Jump to content

Viđanje djece bez mog znanja?


santina

Preporučene objave

U brakorazvodnoj parnici djeca su pripala meni, pri čemu moj bivši nije iskazao niti najmanje zanimanje da bude ikako drugačije. Sada kada je školsko ferije, a ja prijepodne radim djeca su sama doma (kao i mnoga druga). Snalaze se i dobro im je. Međutim sada se pojavljuje "brižni" otac koji je formalno nezaposlen i može doći kad mu padne napamet, te djecu nagovara da ih odvede na "izlet". Brakorazvodnom parnicom jasno su određeni dani kada ih može viđati, te me zanima što mi je činiti da ih ne odvodi u meni nepoznatom smjeru bez mog znanja. Ipak, ne mogu ostati cijelo ferije doma. Znam da će ovo pitanje zvučati kao upućeno od još jedne feminističke goropadnice, ali nisu svi bivši muževi ujedno i brižni očevi (kao neki koji su se ovdje javljali).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema pravo vidjati djecu izvan sudske odluke i bez vaseg dopustenja. Pogotovo ne moze odvoditi djecu u vrijeme kad nije njegov termin za susrete u nepoznatom smjeru.

 

Osim toga imate pravo zabraniti mu da dolazi u vas stan kad vas nema. Za sve takve postupke obavjestite policiju i CZSR.

 

Pretpostavljam da ne placa uzdrzavanje, jer ne radi, pa sugerirajte mu da si potrazi posao, ne samo zato vec zbog sebe.

 

Imate puno pravo da mu to ne dopustite, ako to ne zelite da se nastavi dalje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. velikoslovka xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx vjerovatno uvjetovano prijašnjim negativnim iskustvom s bivšim mužem, te molim administratore da ne dozvole da njeni postovi olako prolaze kao pravno i ljudski relevantni....odgovori.

 

2. Poštovana santina....djeca nisu pripala vama..vi ste dobili skrb o njima po nesavršenom Obiteljskom zakonu RH...( molim nekog stručnjaka za OZ da pojani što je "zajednička skrb" kako i kad se zahtijeva i što znači ). Tu tešku, časnu i odgovornu dužnost, obavezu i privilegiju izvršite u svrhu dobrobiti vaše djece nastojeći da nikad ne osjete ni jedan djelić PAS - sindroma otuđenja djeteta od jednog roditelja - najtežeg postojećeg oblka zlostavljanja djeteta....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moj dečko ima dijete od 15 godina iz još živućeg braka.

Možda je je malo bedasto ali kako da mu zabranim da prečesto viđa to dijete jer ona zahtjeva da dolazi po 3 puta dnevno kod nje i od nje se vraća sav uzrujan. Brakorazvodna parnica još nije pokrenuta pa nema niti nikakav raspored posjeta.

Suprugu nije briga kada on dolazi jer je nikada nema doma a dobiva i osjetan iznos novaca, pa mu naravno neće ništa braniti.

Može neki pametan savjet?

hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bigfoot je napisao:

te molim administratore da ne dozvole da njeni postovi olako prolaze kao pravno i ljudski relevantni....odgovori.

 

Korisnica iznosi svoj osobni i profesionalni stav i to bez vrijedjanja drugih, sto je tebi ocito nedostizan civilizacijski standard.

 

Stoga cemo njene postove tolerirati, a tvoje necemo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bigfoot je napisao:

 

Tu tešku, časnu i odgovornu dužnost, obavezu i privilegiju izvršite u svrhu dobrobiti vaše djece nastojeći da nikad ne osjete ni jedan djelić PAS - sindroma otuđenja djeteta od jednog roditelja - najtežeg postojećeg oblka zlostavljanja djeteta....

 

 

Upravo o, kako ga je bigfoot nazvao PAS-sindromu (priznajem prvi put čujem, ali čovjek uči dok je živ) i govorim. Naime, ako su moja djeca još za mog braka bila izložena brizi svog oca u toj mjeri da su imala predispozicije da obole od navedenog sindroma, onda čemu sada kad više nismo skupa raditi ono što nikad nije. Svi znanci i rodbina znaju da se nikad nje niti duhovno niti materijalno brinuo o djeci (pa to je ipak majčina dužnost), te ih sada samo želim zaštititi od njegovog licemjerja. Zašto govoriti o zajedničkoj skrbi sada kada smo se zapravo i rastali zbog toga što nije bilo zajedničke skrbi u obitelji. Pa zar nije cilj obitelji zajednički život, odnosno suživot svih njezinih članova. "Tu tešku, časnu i odgovornu dužnost, obavezu i privilegiju" dobila sam u trenutku kad sam tu djecu rodila, a zbog toga sam ih i željela, pa kao što ih želim zaštititi od nesavjesnih vozača na cesti, tako ih želim zaštititi od nekoga tko je samo dao svoje sjeme (to se naravno ispostavilo tek kasnije).

Ako u tom nesavršenom Obiteljskom zakonu (a nema ničega što je za sve ljude jednako savršeno) postoji netko ili nešto što će mi u mom nastojanju pomoći, ja ću tražiti dok ne nađem.

Hvala Velikoslovki na savjetu. Mislim da znam što mi je činiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stovana gdjo. Elora , da li ste sigurni da ste iz pravih razloga s tim gospodinom i sto vi imate novcem koji taj gospodin daje SVOM DJETETU?

 

Ne razumiojem zasto biste vi njemu sprijecabali da vidja svoje dijete? Sto vi imate s tim? Pa niste vi to dijete s niim rodili vec njegova, jos uvijek zakonita supruga. Dakle, on ima obaveze prema tom djetetu.

 

Osim toga, vi ste svjesno usli u vezu s covjekom koji ima vec veliko dijete i znali ste da on ima obavezu za to dijete, a sada kad mu razarate bracnu zajednicu, hocete djetetu oduzetei oca?

 

Ako volite tog covjeka, onda trebate voliti i sve sto njega oredstavlja, njegovo dijete, obavezu prema tom djetetu, njegove frustracije vezane za prosli brak, pa cak i ljutnju i nervozu. Ako imate prave osjecaje to morate prihvatiti kao takvo jer to ce vas stalno pratiti u zajednici s njime i s tim se morate nauciti znati nositi. Ne bih vam prepotucila takvu vezu jer ne znate da li ce se jednog dana ipak odluciti vratiti suprugi, bez obzira koliko to apsurdno zvucalo, ali je moguce ili jednostavno otoci kod druge kad ga izlozite vlastitom pritisku da VI ne zelite da on VIDI SVOJE DIJETE.

 

 

Za bogfoot:

 

Ja samo iznosim sto zakon kaze. Moj bivsi muz vidja svoje dijete vise nego ce to ikada uspjeti ikojem muskarcu na ovim stranicama, jer sam ja to mudro izvela, a njegove gospodicne koje se bune kao gdja ili gdjica elora, se s time moraju pomiriti. Tim vise sto ja imam hiperaktivno dijete koje jos i nocu ne spava. Pa ako ja mogu nocu ne spavati i to moj sadasnji suprug prihvaca bez pogovora, onda ocekujem da to tako prihvate i njegove potencijalne partnerice preko vikenda. Ja sam nocu s fjetetom preko tjedna, a on preko vikenda ( svaki vikend) i kad dijeete izrazi zelju da se s njim druzi, ja ga pozovem da dodje po njega.

 

Prema tome g. bogfoot, ovo sto pise u postu ispred vaseg zapravo ja ono sto kaze zakon i tako se trebaju SVI ponasati i ocevi i majke bez razlike, sve sto pise u sudskom rjesenju, a ako se roditelji jos nesto dogovore u vezi vidjanja djeteta, da to bude i cesce nego pise u sudskom rjesenju, to je iskljucivo stvar njihova dogovora, no svojevoljno ne moze nitko ulaziti u stan bivseg supruga ili odvesti djecu negdje a da ovaj drugi ne zna nista o tome, to se moze tumaciti kao otmica i prijeti zabrana kontakata, pa cak i zatvorska kazna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sto tocno pod time smatrate ????

 

Briga za dijete je zajednicka. Svaki roditelj ima moralnu i materijalnu obavezu brinuti se za svoje dijete.

 

Jedino mi nije jasno jedno, a to je ako VI sprijecavate da vas bivsi suprug vidja vasu zajednicku djecu zato sto su djeca bila izlozena jednij vrsti "nasilja" ( ovo je zato sto ne znam o cemu se radi tocno), a sustavno zelite da i sadasnji partner na vidja svoje dijete, da li vi hocete zastititi njegovo dijete od njega? I da li svjesno, ponovo svoju djecu izlazete jednij vrsti "nasilja" jer taj covjek sigurno nece razviti ocinske osjecaje prema vasoj djeci. Moze ih jedino prihvatiti takve kakve jesu za ljubav vama, ali sto kad dodje od bivse supruge isfrustriran, a djeca bas i ne budu imala razumjevanja za njegovo trenutno stanje???

 

A to sto on financijski pomaze svom djetetu, radit ce i dalje bez obzira vidio on dijete ili ne. Morat ce, jedino ako ne bude dao otkaz, a sto cete onda vi i vasa djeca ? Imati jos i njega isfrustriranog i trpiti njegove faze nezadovoljstva koje se mogu takodjer, jos jace odraziti na psihicko stanje vase djece?

 

Jako dobro razmislite sto cete uciniti, jer to je sve jako kompleksno, kad su razlicite relacije osjecaja u pitanju.

 

Mozda supruga dopusta da dolazi i bude koliko hoce kod nje jer se jos nada da ce se ipak vratiti k njima, ona vjerojatno nije jos rascistila sa sobom i osjecajima prema njemu, a vjerojatno nije ni on.Jer da jeste on bi vec do sada podnio zahtjev za rastavu braka kako bi s vama krenuo u zivot i gradio svoj zivot "na bolje". Tako razmisljaju ljudi koji nemaju osjecaja prema bivsem zivotu i zele to rascistiti i krenuti dalje, sto nije slucaj kod doticnog gospodina, a vase nastojanje da ga odvojite od djeteta moglo bi mu pomoci u odluci da se vrati njima i podize svoje dijete, a ne vasu djecu s drugim muskarcem. Nije sve tako jednostavno, jer jedan nepromisljen potez moze izazvati kobne posljedice zbog kojih cete se kasnije dugo kajati, a necete moci nista promijeniti.

 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mojoj visprenoj Ani pljesak za izvrsno odigranu ulogu glavne sestre Ratched iz onog Formanovog filma iz 1975.

Inače, u knjizi, a ne u filmu je prekrasan pasus o škopiteljima u našim životima...

Draga Ane obećajem da više neću raditi gluposti i da će moj budući boravak na Legalisu biti bez incidenata... :mig:

 

Jonatan "bigfoot" McMurphy

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija