Jump to content

ovrha hep-a na plaći


rudic1

Preporučene objave

Pred više od godinu dana nisam platio ukupno 4200 kn struje hep-u za poslovni prostor u kojem sam bio u najmu. U međuvremenu posao sam zatvorio i proglasio stečaj obrta i nepomirene obveze predao stečajnom upravitelju. Sad nakon godine dana dolazi mi rješenje o ovrsi na plaću ( dio plaće vjerovatno 1/3 ako se ne varam ) kod bivšeg poslodavca ( sezonski rad ) za podmirenjem tog duga. Ja već imam administracijsku zabranu na plaću koja iznosi skoro pa polovinu te me interesira ako se još i hep želi naplatiti dali mi može uzeti ostatak plaće tj. sve i dali mogu uložiti žalbu ( nigdje ne spominju da mogu ) na tu ovrhu i priložiti dokumente o stečaju i administracijskoj zabrani.

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

rudic1 je napisao:

Pred više od godinu dana nisam platio ukupno 4200 kn struje hep-u za poslovni prostor u kojem sam bio u najmu. U međuvremenu posao sam zatvorio i proglasio stečaj obrta i nepomirene obveze predao stečajnom upravitelju. Sad nakon godine dana dolazi mi rješenje o ovrsi na plaću ( dio plaće vjerovatno 1/3 ako se ne varam ) kod bivšeg poslodavca ( sezonski rad ) za podmirenjem tog duga. Ja već imam administracijsku zabranu na plaću koja iznosi skoro pa polovinu te me interesira ako se još i hep želi naplatiti dali mi može uzeti ostatak plaće tj. sve i dali mogu uložiti žalbu ( nigdje ne spominju da mogu ) na tu ovrhu i priložiti dokumente o stečaju i administracijskoj zabrani.

hvala

 

 

Nije mi jasno kako ste uspjeli proglastiti stečaj u obrtu??? Obrtnik jr fizička osoba, a fizička osoba u RH nemože proglasiti stečaj.Očito ste malo pobrkali termine kojima se izražavate.

Što se tiče ovrhe na plaču može se plijeniti i više od 1/3 plače a što naravno ovisi o visini vaše plače i prosjeku RH. No kako navodite da vam je več skoro pola plače pod administrativnom zabranom pretpostavljam da je iznos koji se plijeni več došao do cenzusa za plijenidbu. Hep sa svojom ovrhom kada postane pravomočna ide kronološki u redoslijed naplate i čeka kada se oslobodi dio plača iz koje se može naplatiti.

Na ovrhu možete uložiti prigovor o čemu ste poučeni u prijedlogu za ovrhu osim ako ista več nije postala pravomočna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

po novom zakonu se može i obrt staviti u stečaj sličan kao tvrtka ali postoje neke razlike i to ide na trgovački sud itd. ( i dobio sam rješenje sa suda ) pa očigledno moram se izgleda dalje natezati sa tim rješenjem "a.p.p." sa tužiteljima jer očigledno me mogu utužiti i staviti ovrhu na plaću ....

p.s. u svakom slučaju hvala na pomoći

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija