Jump to content

Povrat poreza za podstanara(najmoprimca)


damirche

Preporučene objave

Molila bih savijet nekoga tko je upućen...

Dečko i ja unajmili smo stan u zg kao podstanari, iako smo oboje iz Zagreba.

Plaćamo najam od 400E plus režije, izmeđuu ostalog i pričuvu koja iznosi enormnih 400 kn jer se otplačuje još godinu i pol novi lift.

Mišljenja sam da je vlasnik stana tj najmodavac dužan plačati tu pričuvu jer ona služi za popravljanje zgrade, stubišta, fasadae... svega gdje će on kasnije nastaviti živjeti, a ja ću otići... ovako ja njemu otplačujem lift koji će on doživotno koristiti.

Drugo, plačam mu najamninu od 400 E a prijavio je na poreznu i u ugovoru o najmu iznos od 850 kn.

Naravno, ja neću dobiti skoro pa ništa od tog povrata poreza jer što je 850 kn stanarine naprema 3000 kn... i još mu plačam pričuvu(lift) od 400 kn...

računi dolaze za potrošnju za sdvoje osobe,a prijavio je samo mene na poreznoj.

Neznam da li je ta prijava dovoljna osnovica za povrat poreza ili moram bibti prijavljena i na adresi gdje sada živimo u tom stanu( a pošto sam ja iz Zagreba, morala bi vaditi onda i novu osobnu radi promjene adrese...)

Ima li tko kakvo saznanje?

tko treba platiti tu pričuvu?(ionako sam mu izašla u susret sa prijavom najma od 850 kn, a ne 400 E:///)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vlasnik je dužan plaćati sredstva za pričuvu. To nisu obične režije, vlasnik nema pravo tražiti od Vas plaćanje tog troška.

 

ZAKON O VLASNIŠTVU I DRUGIM STVARNIM PRAVIMA

Članak 90.

(1) Zajednička pričuva iz članka 85. stavka 2. ovoga Zakona je namjenski vezana zajednička imovina svih koji su suvlasnici nekretnine, namijenjena za pokriće troškova održavanja i poboljšavanja nekretnine te za otplaćivanje zajma za pokriće tih troškova.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija