Jump to content

Odvjetnik trazi previse para


crobest

Preporučene objave

Dobar dan,

treba mi pomoc.

Za mog buduceg muza trebali smo prevest sve papire iz bosne u hr, rodjen u bosni a ima hrvatsku putovnicu. Tu proceduru sam ja prosle godine sama prosla al sad nemamo mogucnosti ici u hr da to obavimo. Dali smo odvjetniku punomoc i poslali sve potrebne papire. To sve je mene ispalo oko 100 eura i 2 koraka, maticni ured pa opcinski sud da dobijem rjesenje od bivseg braka, to je trajalo jedno mjesec dana. Odvjetnik nam sad poslo racun od 1000 €!!!!! Moram jos rec da nas u tome odvjentik na nikojem sudu treba zastupat samo u nase ime to predat.

Sta sad da uradimo? U racunu nema nikakve detalje zasto toliko para upitali smo da konkretni racun posalje da vidimo troskove, pa nam odgovorio da posaljem prvo 500 eura pa cemo dobit specifiraniji racun. Molim vas za pomoc neznamo dalje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vidite ako je vas to "ispalo 100 eura i 2 koraka" zasto to niste sami napravili kad je tako malo? Mozda odvjetnikov jedan korak kosta 500 eura a drugi 400, pa jos troskova 100 eura (koje je on unaprijed financirao?).

 

Zasto unaprijed niste pitali koliko ce kostati?

 

Odvjetnik je duzan ispostaviti racun prije nego stranka pristupi placanju, kao i za bilo koju drugu uslugu. U tom racunu nalazit ce se specifikacija obavljenih radnji (ali nemojte ocekivati da ce u specifikaciji pisati "hodanje u trajanju od sedamdeset i dva koraka od Opcinskog suda do Maticnog ureda").

 

Uvijek vam ostaje mogucnost da mu isplatite troskove koje je imao, a od svega ostalog odustanete, jer je glede onog sto navodite i troskovnika Hrvatske Odvjetnicke komore ( sve dostupno preko interneta) iznos od 1 000 eura (tisucu eura) potpuno nesumjerljiv i stoga pretjeran.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radi privatni problema nismo mogli sami ici i to napravit.

 

Odvjetnik nam reko da mu prvo sve to posaljemo pa ce nam reci koliko ce kostati.

Naravno da mi nece ispisat koliko koraka mu trebalo, ali njegovu satnicu i troskove navest kod matcinog ureda i suda.

Jel u toj tarifi nisam nasla te odvjenticke bodove za tu uslugu da bi mogla sama izracunat koliko bi me to kostalo.

I naravno da cu mu njegove troskove isplatit ali nemogu da vjerujem da su tako visoki?

Trazi 500 eura pa onda specifiraniji racun. Da mu platim pa da me drzi pod pritiskom da kad stigne rjesenje da ce tek te dokumente poslat kad mu platim sljedeci 500 eura?

 

Kojim korakem da sad idem, a trebaju nam te dokumente.

 

Poz i hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa koliko vam je rekao da ce kostati kad ste se dogovarali?

Prije nego je ista poduzeo?

KOliko su uopce komplicirane radnje koje je za vas poduzeo?

 

Tesko je sad davati savjet, kad se cijela prica vec odvrtila.

 

Od odvjetnika zatrazite pismeno objasnjenje, nekoliko obicnih recenica:

Gospodine taj i taj,

Prema tel. razgovoru od dana tog i tog, u kojem ste nas informirali da vam trebamo za obavljene usluge ishodjenja dokumenata tih i tih najprije uplatiti iznos od 500 eura, kako biste nam dostavili racun za uslugu, molimo vas da nam ispostavite racun za obavljeni posao (sa stavkama po obavljenim radnjama i iznosima za svaku od radnji) kako bismo vam mogli izvrsiti uplatu.

 

To prvi put, pa cete vidjeti kako ce reagirati. Tesko mi je zamisliti radnju koju je za vas trebao obaviti koja bi kostala 1 000 eura, na osnovi tako malo podataka... No ono sto je sigurno, nitko od vas ne moze zahtijevati da mu nesto uplatite kako bi vam ispostavio racun.

 

A buduci da je ljudsko bice krvavo ispod koze, i sklono nekim oblicima ponasanja koje voli "drugacije prikazati" moguce je da ste od njega trazili da nesto obavi obecavajuci mu uplatu, pa sad kad je obavio i potrosio vremena, truda, znanja a izgeda i novaca, vi se sad pogadjate oko cijene...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odvjetnik nam reko da mu posaljemo prvo dokumente da vidi jel sve tocno pa bi nam onda reko cijenu.

Da pokusam konkretnije objasnit njegov posao koji sam ja isto morala napravit.

Zarcunik je rodjen u bosni a prijavljen je u bosni i ima hrvatsku putovnicu.

Mora se sve dokumente kao rodni listovi od roditelja nijihov vjencani list pa svoj rodni, vjencani list povadit u bosni posto je tamo rodjen i prijavljen. Uzet domovnicu i kopiju putovnice pa hrvatski prjevod razvodnog lista i poslat odvjetniku. Kao hrvatski drzavljen si zaduzen sve svoje dokumente prijavit u hrvatskoj. Te sve dokumente smo njemu poslali. Odvjentik sve dokumente uzme i ponese u maticni ured i preda tamo sa svojom punomoc. To je sve. Maticni ured sve podatke iz dokumenata uvede u kompjuter.

Nakon toga uzme vjencani i razvodni list i preda u opcinski sud. To se ceka jedno mjesec dana i to je najskuplje od toga svega.250 kuna je kostala to rjesenje da je razveden. E to vam je odvjentnicki posao. Tu nema sudske rasprave gdje mora nas zastupat.Da smo ikog drugog imali u hrvatskoj da za nas to ucini da nije odvjentik i ta osoba je mogla sa punomoc sve te korake za nas ucinit. Za tu uslugu netrebas biti odvjentik.

Nista mi odvjentiku nismo obecali, samo zna da smo iz njemacke. Izgleda da je to bilo dovoljno da nam taki racun posalje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija