Jump to content

Likvidacija d.o.o.


keats

Preporučene objave

Poštovanje i pozdrav svima,

 

Situacija je sljedeća:

Prošle god. krenuo sam s dva kolege u poduzetnički pothvat koji je u roku od 8 mjeseci podbacio nakon čega su dotični digli sidro, izbacivši me iz prostora te otuđili dio robe. Nisam htio ulaziti u pravna natezanja te sam odlučio polagano zatvoriti firmu. Nakon toga, podijelio sam im otkaze, rasprodao sam ostatak robe i s tim novcem podmirio dug prema knjigovođi i isplatio sebi dio pozjamice koju sam prije toga uplatio firmi. Novaca na računu te robe firma više nema, niti nema nikavu drugu imovinu. Par mjeseci nakon toga mi knjigovođa javlja da sam dužam poreza na dobit 800kn, ne znam samo kako pošto smo propali, a ostatak stvari sam prodao i ispod nabavne cijene.

Također nije plaćana naknada turističkoj zajednici i HGK-u od kraja prošle godine.

Sad mi još i FINA javlja i prijeti s 20.000kn kazne jer da nije podnesen godišnji financijski izvještaj za 2008. g. i druga propisana dokumentacija radi javne objave, o čemu nemam pojma jer me knjigovođa nije na to upozorio. Kao informatičar, njigovodstveni sam laik, što mi donesu ja potpišem i lupim pečat, zato ih i plaćam da ne moram s tim još razbijati glavu.

 

Kako sam zatvoriti tu firmu zavijek i najbezbolnije, s najmanje troškova pošto niti firma niti ja kao odgovorna osoba nemamo novca. 2 kolege s početka priče posjeduju vsaki 33% firme po ugovoru kojeg nismo solemnizirali kod JB jer su nam rekli da bi trošak dopune osnivačkog akta koštao više od 5.000kn pa smo taj novac iskoristili za poslovanje.

 

lp i hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko se u registru trgovačkog suda vodite kao jedini vlasnik trgovačkog društva pokrenite postupak likvidacije.

 

Razlozi za prestanak društva s ograničenom odgovornošću utvrđeni su čl.466-467 ZTD a Vi se možete voditi sljedećim:

1. odlukom članova/člana društva tj.Vas o prestanku društva

(odluka se donosi u obliku javnobilježničke isprave).

 

Primjer:

Temeljem čl.467 Zakona o trgovačkim društvima,te čl.npr.2 Izjave o osnivanju, jedini osnivač i član uprave ABC d.O.o. iz Zagreba,Zagrebačka 15.MBS______,Marko Marković dana 01.12.2009.donosi

 

Odluku o prestanku društva

 

1. Društvo prestaje s danom 31.12.2009.

2. Nad društvom će se provesti postupak likvidacije sukladno Zakonu o trgovačkim društvima

3. Tvrtka društva mijenja se na način da se uz postojeću tvrtku dodaje oznaka "u likvidaciji".

4. Za likvidatora se imenuje član uprave Marko Marković,adresa_________.

 

Potvrda javnog bilježnika__________________

 

Ova odluka se mora dostaviti trgovačkom sudu radi upisa u sudski registar,u roku 15 dana od dana nastanka razloga.

 

Odluka o prestanku društva objavljuje se u Narodnim Novinama.

 

Ako se sami upišete kao likvidator imate sljedeće dužnosti:

-okončati poslove koji su u tijeku

-naplatiti potraživanja

-unovčiti imovinu društva

-podmiriti vjerovnike

Na kraju izraditi:

- izvješće o provedenoj likvidaciji

- prijedlog o podjeli imovine društva

 

Nakon svega navedenog likvidator podnosi trgovačkom sudu:

-prijavu za upis brisanja društva iz trgovačkog registra

 

Do konačnog brisanja d.O.o.iz registra trgovačkog suda, dužni ste predavati sva statistička i financijska izvješća

(stoga Vam FINA traži GFI,a i porezna će PD-ukoliko nije predan)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija