Jump to content

prigovor protiv platnog naloga


markun

Preporučene objave

dobio sam rješenje kojim se stavlja izvan snage rješenje o ovrsi temeljem vjerod.isprave u dijelu kojim je određena ovrha i ukidaju se sve provedene radnje, a postupak će se nastaviti kao u povodu prig.protiv plat.naloga. Ovo mi je došlo nakon što sam istaknuo prigovor zastare zbog telefonskog računa,što mi je i uspjelo. U obrazloženju presude mi se navodi čl.54.st.2.Ovršnog zakona. Imam 8dana za žalbu. O čemu se tu radi i molim vas mi napišite na što da se žalim. Očito nisam podnio prigovor u cijelosti...

Puno hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

nemate se na što Vi sada žaliti jer se žalba odnosi na stavljanje van snage Rješenja o ovrsi a Vi ste to upravo podnošenjem prigovora i htjeli - da se isto stavi van snage tako da svoje argumente možete izlagati u parnici. Naime, sada očekujte poziv na ročište.

 

Nadam se da sam pomogla. Lijep pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li Vi drugim riječima želite kazati da pričekam poziv za sud, a da sad ništa ne diram? Lijepo Vas molim da mi pokušate ukratko opisati što znači da se postupak nastavlja kao u povodu prigovora protiv plat.naloga i što trebam opet reći kad me pozovu na sud?

Unaprijed hvala i lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, upravo to. Naime, kada protiv Rješenja o ovrsi temeljem vjerodostojne isprave uložite prigovor, logičan slijed je taj da sud stavi Rješenje van snage a postupak nastavlja kao u povodu prigovora protiv platnog naloga (to se odnosi na dospjela potraživanja u novcu koja se dokazuju vjerodostojnom ispravom - ukratko i laički ta Vaša ovrha koja je izvanparnični postupak kad vi uložite prigovor postaje parnični koji se zove platni nalog).

Razumijete - vi prigovarate te Vam se mora dati šansa da svoje prigovore dokažete a to se može samo u parnici.

Sada čekate poziv na sud a onda Vam toide kao i svaka druga parnica. Što u njoj reći je jako teško na ovaj način sugerirati, ovisi o činjeničnom stanju i možda ne bi bilo loše angažirati odvjetnika, osim ako ste apsolutno sigurno da je nastupila zastara - a u kojem slučaju na sudu tvrdite da je ista nastupila.

 

Lijep pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije svega,puno hvala,lijepo ste mi to objasnili i pojednostavnili. Inače se tu radi o neplaćenom telefonskom računu iz 2006god.te sam se također na Rješenje o ovrsi žalio tj.istaknuo prigovor zastare,što je očito bilo uvaženo. Da li je tu Sud odmah mogao reagirati na zastaru kad je pročitao moj prigovor ili je to jednostavno takav postupak pa se na sudu to treba istaknuti ili ponoviti??

Još jednom najljepša hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne, sud nije mogao i neće reagirati odmah kad to pročita u prigovoru. Naime, o zastari sud odlučuje u odluci u kojoj se odlučuje o glavnoj stvari (znači presudom ili rješenjem) a do tada teče postupak. To znači da ćete vi naravno ponoviti da je nastupila zastara, no ako druga strana inzistira (a vjerovatno hoće na nečemu ako je zastupa odvjetnik :D) na iznošenju nekih drugih činjenica - vi se također morate na njih očitovati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

markun je napisao:

prije svega,puno hvala,lijepo ste mi to objasnili i pojednostavnili. Inače se tu radi o neplaćenom telefonskom računu iz 2006god.te sam se također na Rješenje o ovrsi žalio tj.istaknuo prigovor zastare,što je očito bilo uvaženo. Da li je tu Sud odmah mogao reagirati na zastaru kad je pročitao moj prigovor ili je to jednostavno takav postupak pa se na sudu to treba istaknuti ili ponoviti??

Još jednom najljepša hvala

 

Za zastaru je bitno kada je ovršno rješenje ovrvovoditelj pokrenuo. Ukoliko ga je pokrenuo unutar 1 godine od sospječa plačanja zadnje izdanog računa onda zaboravite zastaru. Ukoliko je ovrha pokrenuta izvan navedenog roka onda je nastupila relativna zastara i možete se žaliti na okolnosti zastare. U prgovoru na ovrhu možete staviti i samo "prigovaram u cjelosti" i ovrha se stavlja van snaga te če biti zakazana parnica na sudu. Obično u takvim sporovima sud nakon primitka takvog prigovora pošalje ovršeniku ukoliko je spis netko pregledao i utvrdio da je nastupila relativna zastara obavijest o obustavi postupka (što se sada pred cca 20 dana desilo mojoj poznanici).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

fakincina je napisao:

markun je napisao:

prije svega,puno hvala,lijepo ste mi to objasnili i pojednostavnili. Inače se tu radi o neplaćenom telefonskom računu iz 2006god.te sam se također na Rješenje o ovrsi žalio tj.istaknuo prigovor zastare,što je očito bilo uvaženo. Da li je tu Sud odmah mogao reagirati na zastaru kad je pročitao moj prigovor ili je to jednostavno takav postupak pa se na sudu to treba istaknuti ili ponoviti??

Još jednom najljepša hvala

 

Za zastaru je bitno kada je ovršno rješenje ovrvovoditelj pokrenuo. Ukoliko ga je pokrenuo unutar 1 godine od sospječa plačanja zadnje izdanog računa onda zaboravite zastaru. Ukoliko je ovrha pokrenuta izvan navedenog roka onda je nastupila relativna zastara i možete se žaliti na okolnosti zastare. U prgovoru na ovrhu možete staviti i samo "prigovaram u cjelosti" i ovrha se stavlja van snaga te če biti zakazana parnica na sudu. Obično u takvim sporovima sud nakon primitka takvog prigovora pošalje ovršeniku ukoliko je spis netko pregledao i utvrdio da je nastupila relativna zastara obavijest o obustavi postupka (što se sada pred cca 20 dana desilo mojoj poznanici).

 

Znači, trebao bi pogledati na tom zadnjem računu datum dospijeća plaćanja i kad je JB pokrenuo ovršno rješenje, ako sam dobro shvatio?? Već sam bio uložio prigovor na ovrhu, te sam dobio kući rješenje da se ovrha stavlja izvan snage i da se postupak nastavlja kao u prigovoru protiv platnog naloga!!! Dakle, da sad čekam poziv za sud i tamo istaknem ponovno prigovor zastare???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znači, trebao bi pogledati na tom zadnjem računu datum dospijeća plaćanja i kad je JB pokrenuo ovršno rješenje, ako sam dobro shvatio?? Već sam bio uložio prigovor na ovrhu, te sam dobio kući rješenje da se ovrha stavlja izvan snage i da se postupak nastavlja kao u prigovoru protiv platnog naloga!!! Dakle, da sad čekam poziv za sud i tamo istaknem ponovno prigovor zastare???

 

 

Tako je pogeldajte kada je bilo dospječe zadnje plačenog računa i kada je prijedlog ovrhe predan javnom bilježniku.

To jee normalna procedura kada se žalite na ovršno rješenje da se isto stavi vana snaga i sud zakazuje parnicu. Čekajete da dobite poziv za sud i tamo čete iznositi obranu u svoju korist a i pozvati se na zastaru ukoliko je bilo zastare za pokretanje ovršnog postupka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

fakincina je napisao:

Znači, trebao bi pogledati na tom zadnjem računu datum dospijeća plaćanja i kad je JB pokrenuo ovršno rješenje, ako sam dobro shvatio?? Već sam bio uložio prigovor na ovrhu, te sam dobio kući rješenje da se ovrha stavlja izvan snage i da se postupak nastavlja kao u prigovoru protiv platnog naloga!!! Dakle, da sad čekam poziv za sud i tamo istaknem ponovno prigovor zastare???

 

 

Tako je pogeldajte kada je bilo dospječe zadnje plačenog računa i kada je prijedlog ovrhe predan javnom bilježniku.

To jee normalna procedura kada se žalite na ovršno rješenje da se isto stavi vana snaga i sud zakazuje parnicu. Čekajete da dobite poziv za sud i tamo čete iznositi obranu u svoju korist a i pozvati se na zastaru ukoliko je bilo zastare za pokretanje ovršnog postupka.

Evo sam pogledao datum dospijeća i datum na prijedlogu za ovrhu, i nažalost prošlo je nekih 10mjeseci. Radi se o tome što ja taj račun uopće nisam dobivao na kuću jer sam inaće sve račune redovito plaćao pa bi vjerojatno i taj.U međuvremenu sam se odselio iz tog stana i evo je prošlo skoro 4godine da su me pronašli i ovaj Prijedlog poslali.Ako JB podnese prijedlog u roku unutar te 1godine,koliki je uopće njima onda rok da imaju pravo potraživati?

I šna što bi se mogao žaliti?

Molim vas pomoć!!!Hvala lijepa

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

markun je napisao:

fakincina je napisao:

Znači, trebao bi pogledati na tom zadnjem računu datum dospijeća plaćanja i kad je JB pokrenuo ovršno rješenje, ako sam dobro shvatio?? Već sam bio uložio prigovor na ovrhu, te sam dobio kući rješenje da se ovrha stavlja izvan snage i da se postupak nastavlja kao u prigovoru protiv platnog naloga!!! Dakle, da sad čekam poziv za sud i tamo istaknem ponovno prigovor zastare???

 

 

Tako je pogeldajte kada je bilo dospječe zadnje plačenog računa i kada je prijedlog ovrhe predan javnom bilježniku.

To jee normalna procedura kada se žalite na ovršno rješenje da se isto stavi vana snaga i sud zakazuje parnicu. Čekajete da dobite poziv za sud i tamo čete iznositi obranu u svoju korist a i pozvati se na zastaru ukoliko je bilo zastare za pokretanje ovršnog postupka.

Evo sam pogledao datum dospijeća i datum na prijedlogu za ovrhu, i nažalost prošlo je nekih 10mjeseci. Radi se o tome što ja taj račun uopće nisam dobivao na kuću jer sam inaće sve račune redovito plaćao pa bi vjerojatno i taj.U međuvremenu sam se odselio iz tog stana i evo je prošlo skoro 4godine da su me pronašli i ovaj Prijedlog poslali.Ako JB podnese prijedlog u roku unutar te 1godine,koliki je uopće njima onda rok da imaju pravo potraživati?

I šna što bi se mogao žaliti?

Molim vas pomoć!!!Hvala lijepa

 

Onda na vašu žalost nije nastupila relativna zastara. Ukoliko je ovršni prijedlog pokrenut u roku 1 godine od dospječa plačanja računa onda zastare nema. Nakon pravomočnosti ovrhe tj. presude ovrhovoditelj se može naplatiti u roku 10 godina, a svakom promjenom sredstva ovrhe taj rok se produžuje. Ukoliko dug nije veliki ako možete platite ga i riješite problem da vam ne teku kamate i troškovi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 godina kasnije...
  • 1 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija