Jump to content

sukob interesa -poslodavac-radnik-medicina rada


doki22

Preporučene objave

molim za pomoč oko slučaja povrede na radu...naime povreda na radu mi je priznata a u kratkom roku od strane medicine rada (koju odabire poslodavac,po izmjeni zakona od 2008 god...do tada je to vodio lječnik opče prakse) prekinuta..unatoč novim i nepobitnim med.nalazima.....naravno da postoji sudski put ali sami spomen na Upravni sud (koji riješava predmete iz 2006 god??!!??) no ne ostavlja baš neku nadu za brzo riješavanje predmeta...zato bih molio pomoč ,savjet..dali mogu uz pomoč advokata -a i gdje (opčinski sud,državno odvjetništvo,....) pokrenuti postupak protiv poslodavca i medicine rada koji su očigledno prekršili moje pravo na plaču i sve ostalo šta "povreda na radu nosi"...unaprijed se svima zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao prvo treba reći da je potpuno promašen naziv ovog posta, ovdje se ne radi o nikavom sukobu interesa između nikoga već se radi o postupcima i odlukama koje su detaljno uređene zakonom.

 

Izgleda da ti je ovlašteni doktor medicine rada temeljem procjene tvog zdravstvenog stanja zaključio bolovanje po toj osnovi priznate ozljede na radu (što je btw njegov posao). U svakom slučaju protiv je takve odluke moguće iskoristiti pravo kako na žalbu tako i u konačnici na sudsku zaštitu i to pred Upravnim sudom.

 

Angažman odvjetnika kojeg u svakom slučaju bez odgode preporučam i tužba za nadoknadu štete u svakom slučaju ima smisla, no tek kada se provede upravni postupak i u konačnici eventualno dobije presuda Upravnog suda u tom smislu da primarna odluka nije bila u skladu s propisanim pravilima i pravilima struke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ok,možda nisam bio dovoljno jasan pa ću malo pojasniti...znači,doktor medicine rada,izabran od strane poslodavca bez ikakvog pregleda ili vještačenja (pod tim mislim na pregled specijaliste ili kakve komisije) na "osnovu svoje prosudbe" me skida sa bolovanja po povredi na radu...naravno da se mogu žaliti na takvu odluku no komisija koja razmatra žalbe uvažava mišljenje doktora medicine rada koje je "po vlastitoj procjeni"...nakon toga sljedi Upravni sud a svi znamo koliko on traje..u konačnici će vjerovatno i on stati iza takvog riješeja jer on ne odlučuje o medicinskim razlozima več čisto o pravnom aktu (a PRAVNO ta komisija ima mogučnost stat iza doktora medicine rada)....zato sam i pitao dali postoji kakva druga mogučnost osim te?...sukob interesa sam naveo u slučaju između mene ko radnika na jednoj strani a firme i medicine rada na drugoj...čini mi se da se ovakvim postupkom išlo na ruke poslodavcu jer do 2008 god je taj posao obavljao izabrani lječnik opče prakse a ne medicina rada....svi znamo da medicina rada funkcionira po principu sistematskih pregleda,vozačkih i inih lječničkih dozvola a ne kao specijalizirana instanca koja je po stručnosti u mogučnosti takve odluke donositi (npr. isti taj doktor medicine rada mi je na prvom "susretu" izjavio da "nema pojma šta radit samnom jer u svojoj 30-godišnjoj praksi nije imao pacijente kojima je trebao pisat uputnice ,izdavat ljekove i sl")...možda griješim ali svo dosadašnje iskustvo mi potvrđuje da doktor medicine rada ne radi u interesu pacijenta več poslodavaca..zato sam pitao dali postoji kakva druga opcija (lječnička komora,državno odvjetništvo,....)koja bi mogla odlučiti o takvom problemu osim Upravnog suda...zahvaljujem se i na prethodnom odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kriva ti je prosudba, mislim onu u svezi glede Upravnog suda. No u svakom slučaju preporučam da slijediš propisanu formu zaštite prava (zahtjev za donošenjem prvostupanjskog rješenja, žalba, drugostupanjski postupak, eventualno po potrebi i dalje), jerbo to je zapravo jedini pravi put. A da traje, traje..........

 

No u ovom slučaju je teško bilo što govoriti obzirom da se meritum stvari odnosi na stručno medicinsko vještačenje, odnosno ocjenu doktora spec. medicine rada koju nikako ne bi trebalo na bilo koji način vezati uz bilo kakve interese ni poslodavaca ni radnika već isključivo kao ocjenu struke o privremenoj nesposobnosti za rad.

 

Pozdrav i sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u vezi Upravnog suda-podnio sam žalbu i dobio odgovor da "propust doktora medicine rada ne osporava izdano riješenje komisije",koliko ja shvačam riješenje komisije je takvo kakvo je a taj "propust doktora medicine rada" da riješim na neki drugi način jer Upravni sud ne zadire u medicinsko vještačenje..koji drugi način?..a što se tiče "stručnog medicinskog vještačenja od strane medicine rada" ponavljam-ono nije bilo što je i napisano u zahtjevu za vještačenjem- da se ni po kojim medicinskim nalazima mišljenje doktora specijaliste rada ne zasniva več po "njegovoj procjeni"? ..ako je "njegova procjena" mjerodavno medicinsko vještačenje a pod time mislim na doči kod njega i zatražit doznake za bolovanje onda stvarno nemam veze sa vezom..povezivanje doktora medicine rada sa poslodavcem je i više nego očita zbog brojnih kontakata koje sam imao i sa jednima i drugima po principu "ping-pong" loptice (odite tamo i javite se tome i tome,mi smo razgovarali a onda ....).....hvala i na prošlom odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija