Jump to content

Pripremno ročište - postupak u sporovima male vrijednosti


tamonegdje

Preporučene objave

Molim pomoć, kako da postupim.

Nakon prigovora na ovrhu javnom bilježniku, stigao mi je POZIV ZA PRIPREMNO ROČIŠTE. U pozivu stoji: (ja sam tuženik)

>>1. Pozivate se na pripremno ročište tad i tad.

2. U odgovoru na tužbu tuženik je dužan priložiti isprave na koje se poziva, iznjeti sve bitne činjenice i predložiti važne dokaze, a budući da nakona zaključenja prethodnog postupka ne mogu iznositi nove činjenice i predlagati novi dokazi.

3. Ukoliko tuženik podnese odgovor na tužbu održat će se zakazano ročište te će se na istom ukoliko za to budu ispunjeni uvjeti, zaključiti prethodni postupak i provesti glavna rasprava

...

Upozorenje: Ako ocijeni da je to s obzirom na okolnosti slučaja moguće, sud može na pripremnom ročištu zaključiti prethodni postupak i na istom ročištu održati glavnu raspravu.<<

 

Koji je postupak: da li mogu sada pisati odgovor na tužbu (stavka 3) ili se samo pojavim i iznosim svoje argumente(2).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemožete pisati prigovor na tužbu nego se pojavite na pripremnom ročištu i dostavite odgovor na tužbu i tamo navedite bitne činjenice u svoju obranu i naravno dokumentaciju vezanu za to. Upravo ono što ste citirali i sud traži od vas.

Pravo žalbe čete imati kada budete primili presudu ukoliko nebudete zadovoljni istom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija