Jump to content

vip - obustava ili ne?!


bubymirko

Preporučene objave

pozdrav :)

imam jedno pitanje.

moja poznanica je dobila rješenje o ovrsi Općinskog suda u ... koji obustavlja ovrhu na temelju vjerodostojne isprave u postupku između iste i Vip -a (zastupanog po D.Lediću). u obrazloženju navodi da to čini na temelju čl.36, st.2 OZ-a (ovhovoditelj je podneskom povukao ovršni prijedlog).

nakon 3i pol godine od primitka rješenja javlja se odvjetnički ured poslodavcu moje poznanice tražeći ovrhu na plaći, no, ova je na porodiljnom pa poslodavac ne čini ništa, ali obavještava moju poznanicu. ona ne negira dug (niti je to ikad činila), ali je dobila ovakvo rješenje pa je mislila da je stvar završena. nakon tog rješenja nije više dobivala nikakve sudske pozive, odluke ili nečije dopise. zvala je odvjetnički ured gdje su rekli da se je sud vjerojatno "loše izrazio" te da su trebali odlučiti o odgodi ovrhe, a ne njenoj obustavi jer je ovršenik tada bio nezaposlen i da se možemo dogovoriti o plaćanju na rate.

e, sada, tko se tu loše izražava? na temelju kojeg dokumenta se traži ovrha na plaći? što nam je činiti?

hvala na "slušanju" i odgovorima:)

LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija