Jump to content

Troškovi ovršnog postupka


Midori

Preporučene objave

Stiglo mi je rješenje o ovrsi od javnog bilježnika jer nisam platila pričuvu za 3 mjeseca 2006. godine (500tinjak kuna).

Međutim, ja sam dva tjedna prije nego što sam dobila rješenje o ovrsi podmirila sva svoja dugovanja pa me zanima moram li sad plaćati troškove ovršnog postupka (koji su btw veći od samog duga koji sam imala, skoro 900 kuna :() i postoji li način kako da to izbjegnem? Rješenje je doneseno 10.9.2009., a ja sam ga tek sad dobila. Da nije nastupila kakva zastara? Potpuna sam neznalica u pravnim pitanjima pa bi mi svaka pomoć dobro došla.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Midori je napisao:

Stiglo mi je rješenje o ovrsi od javnog bilježnika jer nisam platila pričuvu za 3 mjeseca 2006. godine (500tinjak kuna).

Međutim, ja sam dva tjedna prije nego što sam dobila rješenje o ovrsi podmirila sva svoja dugovanja pa me zanima moram li sad plaćati troškove ovršnog postupka (koji su btw veći od samog duga koji sam imala, skoro 900 kuna :() i postoji li način kako da to izbjegnem? Rješenje je doneseno 10.9.2009., a ja sam ga tek sad dobila. Da nije nastupila kakva zastara? Potpuna sam neznalica u pravnim pitanjima pa bi mi svaka pomoć dobro došla.

 

 

Zastare za pokretanje ovršnog postupka za naplatu pričuve je 3 godine od dana dospječa plačanja zadnje izdanog računa.

Da pojednostavimo ukoliko su dospječa računa za koje vas ovrhovoditelj tereti stariji od 09.09.2006. nastupila re relativna zastara. Ako je nestupila zastara to napišite u pirgovoru na ovrhu i slučaj riješen, a ukoliko nije stavite u prigovor "prigovaram u cjelosti" te če se ovrha staviti van snage i bit če zakazana parnica na sudu gdje čete iznositi svoju obranu (uplatnice da ste uplatili iznos koji ste bili dužni) i pokušajte dokazati sudu neažurnost ovrhovoditelja (vidite od kada imaju izvod is poslovnih knjiga) da bi se eventualno oslobodili plačanja troškova kamate i ovrhe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

fakincina je napisao:

 

Zastare za pokretanje ovršnog postupka za naplatu pričuve je 3 godine od dana dospječa plačanja zadnje izdanog računa.

Da pojednostavimo ukoliko su dospječa računa za koje vas ovrhovoditelj tereti stariji od 09.09.2006. nastupila re relativna zastara. Ako je nestupila zastara to napišite u pirgovoru na ovrhu i slučaj riješen, a ukoliko nije stavite u prigovor "prigovaram u cjelosti" te če se ovrha staviti van snage i bit če zakazana parnica na sudu gdje čete iznositi svoju obranu (uplatnice da ste uplatili iznos koji ste bili dužni) i pokušajte doka zati sudu neažurnost ovrhovoditelja (vidite od kada imaju izvod is poslovnih knjiga)da bi se eventualno oslobodili plačanja troškova kamate i ovrhe.

 

 

Po njihovoj tvrdnji, dospjeće računa bilo je 21.9., 21.10. i 21.11. tako da zastara nije nastupila.

 

dokazati sudu neažurnost ovrhovoditelja (vidite od kada imaju izvod is poslovnih knjiga)

 

Ovo ne razumijem :neznam:. Što znači neažurnost ovrhovoditelja (odnosno zašto bi ovrhovoditelj u ovom slučaju bio neažuran)? I kako mogu vidjeti izvod iz poslovnih knjiga?

Ako ne razumijem, onda bih vjerojatno trebala uzeti odvjetnika, a to bi me došlo više od ovih ovršnih troškova pa je vjerojatno najbolje da kako god mogu platim. Ah! :-(:-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Midori je napisao:

fakincina je napisao:

 

Zastare za pokretanje ovršnog postupka za naplatu pričuve je 3 godine od dana dospječa plačanja zadnje izdanog računa.

Da pojednostavimo ukoliko su dospječa računa za koje vas ovrhovoditelj tereti stariji od 09.09.2006. nastupila re relativna zastara. Ako je nestupila zastara to napišite u pirgovoru na ovrhu i slučaj riješen, a ukoliko nije stavite u prigovor "prigovaram u cjelosti" te če se ovrha staviti van snage i bit če zakazana parnica na sudu gdje čete iznositi svoju obranu (uplatnice da ste uplatili iznos koji ste bili dužni) i pokušajte doka zati sudu neažurnost ovrhovoditelja (vidite od kada imaju izvod is poslovnih knjiga)da bi se eventualno oslobodili plačanja troškova kamate i ovrhe.

 

 

Po njihovoj tvrdnji, dospjeće računa bilo je 21.9., 21.10. i 21.11. tako da zastara nije nastupila.

 

dokazati sudu neažurnost ovrhovoditelja (vidite od kada imaju izvod is poslovnih knjiga)

 

Ovo ne razumijem :neznam:. Što znači neažurnost ovrhovoditelja (odnosno zašto bi ovrhovoditelj u ovom slučaju bio neažuran)? I kako mogu vidjeti izvod iz poslovnih knjiga?

Ako ne razumijem, onda bih vjerojatno trebala uzeti odvjetnika, a to bi me došlo više od ovih ovršnih troškova pa je vjerojatno najbolje da kako god mogu platim. Ah! :-(:-(

 

U prilogu prijedloga za ovrhu mora biti ispis otvorenih stavaka (vjerodostojna isprava) za koje vas terete (račune koje ste naveli) i na njemu mora biti na dan: xx xx/09. Ukoliko je izvod otvorenih stavaka izlistan par dana nakon što ste vi uplatili račune i postoji mogučnost da su bili proknjiženi kod ovrhovovoditelja tada možete prigovarati na neažurnost knjiženja vašeg plačanja i eventualno se osloboditi plačanja troškova ovrhe. No vidite od kojeg je datuma izlistan izvod ostvorenih stavaka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija