Jump to content

ovrha AMEX


cigo1

Preporučene objave

Poštonani,

s obzirom da mi niko ne može ili ne želi odgovoriti na post jer sam pitanje najvjerojatnije zakomplicirao, probat ovako:

 

1. Na bolovnju sam 5 mjeseci

2. Na naknadi plaće imam ovrhu porezne uprave 1/3

3. Temeljem sudske ovrhe PBZ kard zapljenio mi je ostatak naknade plaće (isprznio račun).

Moje je pitanje:

a)smije li mi PBZ zapljeniti sva sredstva - naknadu plaće za vrijeme bolovanja?

b) koji je pravni lijek protiv takvog postupka a koji su proveli bez najave?

Sve ostalo sam objasnio u svom prethodnom postu.

Molim odgovor. :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

fakincina je napisao:

Ovdje se vjerovatno radi o privremenoj zapljeni tj. blokadi novčanih sredstava na tekučem računu a ne o pražnjenju tekučeg računa. Dajte više podataka da vam možemo dati odgovor.

 

Pozzz F.

Podatke i to iscrpne dao sam u postu prilikom otvaranja teme:

"ovrha radi korištenja American expres kartice" od 18.09 2009.g.(tema je malo niže dole na ovoj str. i ja sam 01.12 zadnji put objavio post na ovoj mojoj temi).

Ukoliko bude trebalo, dat ću vam podatke koje budete tražili. Zaista ne znam što bi još trebao reći o ovom svom slučaju.

Unaprijed zahvaljujem na trudu.

:misli::-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozzzzzz Fakinčina a i ostali koji kuže ovršni zakon,

 

pročitao sam u da je temeljem nekih presuda ovakva blokada tekučeg računa od strane banaka protuustavna. Ajde molim te pročitaj moje doljnje tekstove pa da probam složiti kakvu "zaštitu prava" iako naravno znam da ću odnosni dug morati podmiriti mada troškove nisam napravio za osobnu korist nego za korist firme u kojoj sam radio. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moj savjet vam je da nadležnom sudu i to odmah podnesete zahtjev za izdavanjem privremene mjere radi osiguranja vaših novčanih sredstava na tekučem računu u kojem čete navesti da vam se več od strane drugog ovrhovoditelja pljeni 1/3 primanja, a AMEX vam pljeni ostatak novčanih sredstava sa tekučeg računa te vam tako ne ostaje za život apsolutno ništa financijskih sredstava a to je nedopustivo.

Sud takve zahtjev u pravilu rješava urgentno (cca 7 dana).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

e rješava urgentno (cca 5 do 10 dana)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

fakincina je napisao:

Moj savjet vam je da nadležnom sudu i to odmah podnesete zahtjev za izdavanjem privremene mjere radi osiguranja vaših novčanih sredstava na tekučem računu u kojem čete navesti da vam se več od strane drugog ovrhovoditelja pljeni 1/3 primanja, a AMEX vam pljeni ostatak novčanih sredstava sa tekučeg računa te vam tako ne ostaje za život apsolutno ništa financijskih sredstava a to je nedopustivo.

Sud takve zahtjev u pravilu rješava urgentno (cca 7 dana).

 

 

Zahvaljujem na odgovoru.

Molim a kojem nadležnom sudu ću podnijeti spomenuti zahtjev?

Pretpostavljam da je potrebno priložiti:

- prijedlog za ovrhu i ovršno riješenje

- obračun plaće iz kojeg je vidljivoa obustava podrugoj osnovi

- kakav dokument moje poslovne banke iz kog je vidljiva zapljena računa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

cigo1 je napisao:

 

 

Zahvaljujem na odgovoru.

Molim a kojem nadležnom sudu ću podnijeti spomenuti zahtjev?

Pretpostavljam da je potrebno priložiti:

- prijedlog za ovrhu i ovršno riješenje

- obračun plaće iz kojeg je vidljivoa obustava podrugoj osnovi

- kakav dokument moje poslovne banke iz kog je vidljiva zapljena računa.

 

Općinskom sudu u vašem gradu.

Pozovite se na poslovni broj rješenja o ovrsi i da vam se po drugoj ovrsi več vrši pljendiba 1/3 primanja,a također i dokaz o pljenidbi ostalih cjelokupnih novčanih sredstava sa tekučeg računa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Fakinčino,

još jednom velika hvala na pomoći. Teško se snalaziti u "ovršnom". "Radno" je mlaka voda.

Već sam zvao sud i informirao se gdje ću zahtjev predati. Bio sam u matičnij banci po izvod iz kog je vidljivo zbog čega i tko mi je zapljenio cijelu plaću na tekućem. Imam naravno i ovršna riješenja sa poslovnim brojevima a priložit ću i obačun naknade plaće s obzirom da sam već pet mjeseci na bolovanju.

Sradčan pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

cigo1 je napisao:

Fakinčino,

još jednom velika hvala na pomoći. Teško se snalaziti u "ovršnom". "Radno" je mlaka voda.

Već sam zvao sud i informirao se gdje ću zahtjev predati. Bio sam u matičnij banci po izvod iz kog je vidljivo zbog čega i tko mi je zapljenio cijelu plaću na tekućem. Imam naravno i ovršna riješenja sa poslovnim brojevima a priložit ću i obačun naknade plaće s obzirom da sam već pet mjeseci na bolovanju.

Sradčan pozdrav.

 

Drago mi je ako sam barem malo pomogao i olakšao oko rješavanja problema. Vrlo vjerovatno če sud nakon donošenja privremene mjere vam naložiti da radi opravdanje privremene mjere vi kao predlagatelj osiguranja morate podnijeti tužbu odnosno drugi prijedlog protiv ovrhovoditelja u roku 8 dana. Iako mislim da če u vašem slučaju biti dovoljno samo priložiti dokaze koje na koje čete se ionako pozvati u zahtjevu za izdavanje privremene mjere.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija