Jump to content

kako dati otkaz?


anonimno

Preporučene objave

Radim već 4 mjeseca i prije par dana na radnom mjestu su me kolege verbalno zlostavljale i vrijedale, zbog cega sam napustila ured i rekla da dajem otkaz. Obzirom da posao nema tko odraditi direktor me molio da se vratim bar do isteka ugovora ( još 3 tjedna ). Vratila sam se, no nisam odustala od namjere da odem iz te firme. Recite mi ukoliko mi se ukaze prilika negdje drugdje na koji način mogu dati otkaz, a da ne tužim kolege za verbalno zlostavljanje? Moram li ostati do isteka ugovora?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako si naumila dati otkaz_postupak je slijedeći:

1. napiši pismo n/r(na ruke)direktora odnosno vlasnika tvrtke u kojoj radiš.

- navedi svoje ime i prezime, adresu .....

naslovi dopis (iliti)pismo na njega odnosno tvrtku te napiši da iz osobnih razloga daješ otkaz(novo zaposlenje ili koji već je razlog) te da predlažeš da tvoje zaposlenje završi zaključno sa danom npr.21.09.2004. te mu to fino osobno(ako je to ikako moguće) uruči

2. dalje nema tog poslodavca koji te može zadržati u poduzeću protiv tvoje volje (pa nisi u zatvoru!) ti za njega radiš a on ti daje za to plaću

3. PAZI !!!! UKOLIKO TI DAJEŠ OTKAZ POSLODAVCU NEMAŠ PRAVO NA NAKNADU S BURZE (ako ti ugovor ističe za 3 tjedna probaj izgurati tako da možeš dobivati naknadu)

4. što se tiče kolega i tužbe...........to ćeš morati pokrenuti privatnu tužbu,tražiti svjedoke...........itd. sve to košta živaca i novaca a na tebi je da odlučiš wrote:

Radim već 4 mjeseca i prije par dana na radnom mjestu su me kolege verbalno zlostavljale i vrijedale, zbog cega sam napustila ured i rekla da dajem otkaz. Obzirom da posao nema tko odraditi direktor me molio da se vratim bar do isteka ugovora ( još 3 tjedna ). Vratila sam se, no nisam odustala od namjere da odem iz te firme. Recite mi ukoliko mi se ukaze prilika negdje drugdje na koji način mogu dati otkaz, a da ne tužim kolege za verbalno zlostavljanje? Moram li ostati do isteka ugovora?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija