Jump to content

...pravomoćnost rješenja HZMO-a


trapavac

Preporučene objave

...evo nešto o bizarnom funkcioniranju državne administracije...

...u lipnju sam podnio zahtjev za isplatu otpremnine MORH-u jer sam iz aktivnog sastava otišao u profesionalnu mirovinu i imam pravo na onih 525 kn po mjesecu rata i 6 bruto plaća. Prikupio dokumentaciju, napisao zahtjev i preporučeno poslao personalnoj službi MORH-a. Rješenje nije stizalo i na jedvite jade uspio dobiti gđu. Bernardicu koja radi na otpremninama na telefon. Pošto sam o ovome već ranije pisao, zaboravio sam navesti da konačno rješenje HZMO koje sam im poslao nije imalo pečat o pravomoćnosti.

I na moje pitanje gdje mi mogu udariti taj pečat gospođa kaže u mirovinskom u Zagrebu. Ja odem noćnim vlakom u Zagreb, pokažem službeniku rješenje i on mi kaže "Nažalost, Vaš predmet nije više ovdje već u mirovinskom u Osijeku.

Drugi dan odem u Osijek, pružim pravnici rješenje, a ona "Ne ide to samo tako" i da mi prazan papir formata A4 i kaže "Otiđite sad na taj i taj šalter i napišite zahtjev za izdavanje "rješenja o pravomoćnosti rješenja"".

...i tako sam čekao još 2 tjedna...

...kompletiran zanovljeni zahtjev poslan je 15. listopada u MORH, ali odgovora uopće nema...

...dobio sam ovdje savjet da pišem žalbu direktno ministru obrane i tražim donošenje rješenja o isplati otpremnine...

...pošto mislim da je takva žalba tek krajnje rješenje, zanima me postoji li ZAKONSKA OBVEZA personalne službe u MORH-u da mi pismeno odgovori na moj zahtjev? Napominjem da je sva dokumentacija kompletna, imam i poštanske povratnice s datumima zaprimanja zahtjeva u MORH-u...

...također bi molio i da mi neki od vas pravnika odgovori ima li zakonskog temelja u riječima narečene gospođe koja kaže da su dobili naputak da NE PIŠU RJEŠENJA O PRAVU NA OTPREMNINU jer nema novaca. Jer da nema trenutno novca mogu razumjeti, ali ne i to da se ne pišu rješenja tj. smatram to kršenjem zakona...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

trapavac je napisao:

...kompletiran zanovljeni zahtjev poslan je 15. listopada u MORH, ali odgovora uopće nema...

...dobio sam ovdje savjet da pišem žalbu direktno ministru obrane i tražim donošenje rješenja o isplati otpremnine...

...pošto mislim da je takva žalba tek krajnje rješenje, zanima me postoji li ZAKONSKA OBVEZA personalne službe u MORH-u da mi pismeno odgovori na moj zahtjev? Napominjem da je sva dokumentacija kompletna, imam i poštanske povratnice s datumima zaprimanja zahtjeva u MORH-u...

 

Za žalbu ministru obrane imate osnova tek ako vam Personalna ne donese rješenje u roku šezdeset dana od dana predaje kompletnog zahtjeva tj. od 15.10.2009. i tih šezdeset dana je zakonski rok o kojem vi pitate tj. koji je obvezatan za Personalnu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

-kolega ja sam prošao slično, stime da sam nazvao telefonom zabreb pa mi rekoše to je u osjeku

-u osjeku zahtjev pa čekanje, pa slanje u zagreb s 15.09.2009.

-zvanje zagreba prije dva dana gospođa mihalić veli u fazi pisnja bude vjerojatno ???? do nove godine (samo koje)

-pitanje oko rješenja - moji kolege koji su otišli prije mene u istu mirovinu kažu da su dobili novac na račun bez ikakvog rješenja pa mi nije jasno moram li prvo čekati rješenje ili novac :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...hvala, prijatelju...

...niti meni nije do kraja jasno treba li prvo doći rješenje ili novac kad čujem za ovo iskustvo tvojih prijatelja...svi moji poznanici najprije su dobili rješenje, a tek potom novac...

...e sad me zanima jesu li famozna gđa. Bernardica i gđa. Mihalić jedna te ista osoba? I ako nisu pošalji mi broj telefona te gđe. Mihalić. Jer gospođa Bernardica javila mi se samo jednom prije više od dva mjeseca, telefon zvoni - nitko ne diže slušalicu. A u personalnoj mi svi daju jedino njezin broj...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija