Jump to content

Ovrha obrtnik


AnaMV

Preporučene objave

Pozdrav,

 

molila bih pomoć s obzirom da se nalazim u vrlo kompliciranoj situaciji koju ću pokušati ukratko opisati:

- moja majka(trenutno se nalazi u bolnici) je bila obrtnik do 2003 godine

- prema uvidu u zemljišnim knjigama za jednu njezinu nekretninu vidim sljedeće:

Na temelju ovosudnog Rješenja o osiguranju posl.br.ovr-XXX/09 od 2009 godine, uknjižuje se pravo zaloga radi osiguranja novčane tražbine u iznosu od xx.xxx,xx kn, uz ovršivost tražbine i ostalih uvjeta iz Rješenja, u korist: MINISTARSTVO FINANCIJA

- u međuvremenu, dug u poreznoj upravi (doprinosi) se smanjio u odnosu na iznos u Rješenju

- ne znam da li je moja mama primila gore navedeno rješenje

 

Trenutno radimo na tome da se srede dugovi po osnovi doprinosa ali to će vjerojatno malo duže potrajati.

 

Moje je pitanje:

- kako spriječiti (prije nego što utvrdimo pravi dug) da se proda imovina na kojoj je upisano založno pravo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

AnaMV je napisao:

Pozdrav,

 

molila bih pomoć s obzirom da se nalazim u vrlo kompliciranoj situaciji koju ću pokušati ukratko opisati:

- moja majka(trenutno se nalazi u bolnici) je bila obrtnik do 2003 godine

- prema uvidu u zemljišnim knjigama za jednu njezinu nekretninu vidim sljedeće:

Na temelju ovosudnog Rješenja o osiguranju posl.br.ovr-XXX/09 od 2009 godine, uknjižuje se pravo zaloga radi osiguranja novčane tražbine u iznosu od xx.xxx,xx kn, uz ovršivost tražbine i ostalih uvjeta iz Rješenja, u korist: MINISTARSTVO FINANCIJA

- u međuvremenu, dug u poreznoj upravi (doprinosi) se smanjio u odnosu na iznos u Rješenju

- ne znam da li je moja mama primila gore navedeno rješenje

 

Trenutno radimo na tome da se srede dugovi po osnovi doprinosa ali to će vjerojatno malo duže potrajati.

 

Moje je pitanje:

- kako spriječiti (prije nego što utvrdimo pravi dug) da se proda imovina na kojoj je upisano založno pravo?

 

Otiđite u poreznu upravu i tamo čete utvrditi pravo stanje duga. Možda je več nešto otišlo i u zastaru. Porezna se upisala na nekretninu da ima zalog ukoliko se dug ne podmiri u roku x godina. Dogovorite dinamiku otplate duga i pomalo plačajte, a poreznu ne zanima nekretnina vaše majke nego da se naplate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija