Jump to content

Bilo je i vrijeme !!!


svemirac

Preporučene objave

da... nedavna promjena zakona bio je samo test kako će branitelji na takve uskrate reagirati. kako su se svi riješenog statusa pokrili ušima i zavukli u svoje pećine ovo je slijedeći korak ove nesposobne vlade da pridobije nakaradne simpatije javnosti i možda slijedeće izbore. uskoro će ptsp biti nedovoljan za status invalida a samim tim i takve mirovine drastično srezane. rat će biti samo davna prošlost. osim u našim glavama. na žalost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

polako počinjem razmišljati da napustim hrvatsku..kao neki naši djedovi i odem živjeti u neku južnu ameriku..da se sakrijem..jer kako je krenulo u hrvatskoj polako komunisti se vračaju,netreba očekivati ništa dobro..bojim se samo da če za koju godinu biti gadne čistke,a naročito invalida domovinskog rata..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

all_or_nothing je napisao:

da... nedavna promjena zakona bio je samo test kako će branitelji na takve uskrate reagirati. kako su se svi riješenog statusa pokrili ušima i zavukli u svoje pećine ovo je slijedeći korak ove nesposobne vlade da pridobije nakaradne simpatije javnosti i možda slijedeće izbore. uskoro će ptsp biti nedovoljan za status invalida a samim tim i takve mirovine drastično srezane. rat će biti samo davna prošlost. osim u našim glavama. na žalost.

 

Ima i toga što veliš,ali u prvom redu shvati da se ljudi boje.Boje se za svoju egzistenciju.Nitko od nas malih ljudi

ne moze ništa učiniti,nego mirno čekati što nosi neizvjesna

budućnost.Ali ne bi sad puno o tome da ne kvarimo radost

ovoga aliena gore.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne znam čemu se svemirac veseli,

tu će opet nastradati svi istinski invalidi jer će se svima prava smanjiti..

oni koji to nisu bili i stekli status pomoću veza i korupcije nemaju što izgubiti jer im ostaje zdravlje a što ostaje onima koji su pravi invalidi niti zdravlje niti prava.

da mogu vratiti zdravlje koje sam imao prije rata,sam bi im vratio sve povlastice i prava(ili beneficije kako to jalni ljudi nazivaju).

To nam je već treća revizija ..dokad više.

Dobro je jedan kolega rekao "dok smo živi neće nam dati mira".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

stav Vrhovnog suda RH je da je invalidnina naknada za umanjenu životnu aktivnost.

prema tome kad ukinu invalidninu(uvedu cenzus)tužbom tražiti naknadu za umanjene životne aktivnosti.

 

pretražite praksu Vrhovnog sud RH u svezi teme.

 

stav VSRH je da je djelovanje jna na području Hrvatske teroristički akt.

svi oni koji su ranjeni 1991.g. mogu podijeti zahtjev za isplatu nematerijalne štete po Zakonu(NN 117/03)

 

tada će na kraju neki i vidjeti koliko u stvari košta država.

to što smo ranjavanje prihvatili kao sastavni dio stvaranja države i prihvatili milostinju je nešto drugo .

svemu dođe kraj pa i našem strpljenju.

 

tužba prema RH za naknadu štete zbog smanjene životne aktivnosti !

 

ovo je moguće ostvariti ranjenima i povređenima.

a po zakonu za odgovornost za štetu nastalu usljed terorištičkog akta i javnih demonstracija i za zatočene građane RH /(1991.g.)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ova vlast je totalno podanička, kaže Dorica Nikolić da je NEDAVNO (ponavljam - nedavno) Austrija uvela neki novi obračun invalidnosti i da oni rade zajedno sa njima da to isto uvedu i kod nas !

Svašta, čudna žena, još čudnija izjava.

Koliko ja znam u Austriji nije bilo rata od 1945 tako da nemaju RVI, a tko će procjenit jesmo li mi HRVI i koliko sposobni raditi i živiti nakon strahota rata, mislim na ostale stvari osim ranjavanja, plus ranjavanje ili ozljede. Pa ova vlast je postala totalno podanička, samo sam čekao trenutak kad će se ovo dogoditi. A ti svemirac, nemaš se čemu radovati, osim ako nisi neki ubačeni element, jer ovo vodi samo smanjenju prava, a nikako reviziji. Lopovluk svih vlada i ljudi i vlasti sad moraju plaćati najjadniji od jadnih!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mi samo u ovom uskom krugu raspravljamo o ovim temama pomazemo jedni drugima savjetima, mislim da odsada treba dijelovati na drugi nacin i to pravnim sredstvima na nacin da se organiziramo i zajednicki zaspemo sudskim tuzbama ustavni ,

vrhovni ,upravni sud svak pojedinacno a i sa zajednickim tuzbama.Naime situacija ce iz mjeseca u mjesec biti sve gora sto se tice nas branitelja jer drzava je pred bankrotom koju smo mi stvarali a oni opljackali.Po ovome sto izlazi u javnost iz krugova bliskih drzavi a i najnovije izmjene zakona samo su bile test dase vidi na koji ce nacin reagirati br.populacija.

Obzirom da nije bilo nikakvih reakcija na zadnje promjene rukovodeci politicari i njihovi saveznici dobili su jos veca krila snage i mogucnosti kako da smanje drzavne izdatke na bolesne branitelje i njihove buduce mirovine.Stoga po svemu vidjenom nece se stati na ovome najvjerojatnije ce se ici u reviziju svih povlastenih mirovina pa tako i braniteljskih.

Dakako njima ne odgovara da se objavi registar koji bi puno toga otvorio ,nego ce pojedine branitelje uzeti u reviziju da bi se sacuvale mirovine onih koji su po kojekakvim vezama i vezicama politickim stranackim i tko zna na koje sve nacine rijesavali.Objava registra bila bi sramota za sve dosadasnje vladajuce i njihove satelite iz razloga jer su i sami u njima kao i razni pocasni casnici,uglednici,pjevaci,kulturnjaci....

Oni su i tako govorili tko ih .... neka ginu tko ih je tjero.

 

Pozdrav svim casnim braiteljima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A šta ste mislili,da će biti drugačije?Pa tko brani interese branitelja?Udruge?Ove izmjene se najviše tiču oboljelih od PTSP-a,a pogledajte šta radi udruga-malo brunda,sastanu se sa Kosoricom i tišina.Đakić ili Dečak?Znamo mi svi kako se biraju predsjednici br.udruga,i nitko se nije bunio,svi smo šutali.Kad su nam ovo spakovali,sad nastaje gužva.Ništa od toga,nego u šatore na jelačić-plac i za par dana sve smo riješili.A zašto je ovo u jutarnjem objavila baš Dorica,a ne neko od hdz-a?Jako je pametna...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Malo po malo došlo je do kraja.....uskoro ćemo svi pjevati pjesmu Thomsona "Prijatelji" !!!!!!!!!!!!!

 

Je... ti koja sam budala prije 19 godina bio...umjesto da danas vozim makinu sa naručenim tablicama i držim ojre zarađene u tako omrženoj dijaspori...ja nosam fascikle sa liječničkom i inom dokumentacijom cukajući se tramvajem i gledajući kako ću kod kojeg birokrata proći...a u pauzama tih noćnih mora čitam savjete tugu i jad na Legalisu....e da mi se ponovo rodit !!!!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako ću ja na reviziju , ko će da mi plati putne troškove ?

 

To ne spominju, a povratna karta mi je 40 kuna !

 

S ovo crkavice od mjesečne mirovine, ne rješenim stambenim pitanjem i dvoje ( za sada ) male djece teško preživljavam mjesec. I još dodatni udar put na reviziju.

 

Nema frke neka me proglase ponovno radno sposobnim vrate oružje i eto mene opet u policiji. Ionako fali policajaca.

Baš bi opet volio raditi stari dobri policijski posao za koji me je država školovala i koji mi je ista država zabranila ga raditi jer više po njima nisam bio sposoban. :smijeh:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa prijatelji moji pitanje je tko je koga od nas i pitao tko će biti predstavnik branitelja mene nije nitko ja nisam glasao ni za Dećaka , Đakića ni sve ostale koji dobru paru beru sa svih strana, a i kada bi negdje reagirao ostao bi usamljeni slučaj ili bi me gledali kao nekoga tko je protiv navedenih

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Clanak je vise nego sramotan. Netreba kritizirati navedenu gospodju.

To je nasa Hrvatska. Stav nase Hrvatske. Mi smo postali suvisni. Vrijeme je doslo davni dana da se ne smije vise reci gdje si bio. Drzava kad te trazi nadje te u misjoj rupi, ti kad je trazis nema je nigdje.

 

Sve ce biti bolje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Suosječam sa vama! Ali, juće kada sam gledao na TV branitelje iz Lučkog koji su se okupili poradi uhičenja Ž. Sačića. VIdio sam bijes na licima tih branitelja. Nisu oni znalci zakona, ali vide da se vrši velika nepravda prema njima. Bojim se, a više bi se trebali bojati oni koji vrše represiju prema braniteljima, jer je pitanje dana kada će branitelj po branitelj ponovo izvući oružje. Moguće je ovaj put da djeluju samostalno, ležerno u odjelu sa skračenicom pod pazuhom. ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

CheKirac je napisao:

Prijatelji dragi, evo da Vam kažem jednu staru kinesku:"Ako vjeruješ sve što pročitaš, radije nemoj čitati".Poz. svim braniteljima ma gdje bili. :palac:

nije to više samo strah od neizvjesnosti, prijatelju. svaka takva vijest pokaže se dijelom istinitom lomeći nam kičmu i gušeći nas. sad već pušemo i na hladno.

a mi se ne znamo obraniti.

evo, sad će i mrljavac sa lokotima uz pojašnjenje da smo se udaljili od prava prema pravdi a to nije u skladu s pravilima foruma. :-)

no zaista, postoji li i jedan forum gdje bi se mogli okupiti barem u iole većem broju i barem kukati da nam bude lakše? svi koje sam pronašao životare... umorni kao i mi...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

antoVU je napisao:

jer je pitanje dana kada će branitelj po branitelj ponovo izvući oružje. Moguće je ovaj put da djeluju samostalno, ležerno u odjelu ;-)

 

Moguće je , to je jedna od mogučnosti iz budučnosti.

 

Čovjek je oružje sam po sebi, obučavan preko 4 godine za ratna djelovanja, bio u ratnim djelovanjima i iza toga ga država zaboravila i ostavila u nekoj sobi neke bolnice da ga kljukaju tabletama i od njega rade zombija. Ali zombiji se bude......a onda nastaje kaos između ljudima koji bježe od zombija glavom bez obzira. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

antoVU je napisao:

jer je pitanje dana kada će branitelj po branitelj ponovo izvući oružje. Moguće je ovaj put da djeluju samostalno, ležerno u odjelu ;-)

 

Moguće je , to je jedna od mogučnosti iz budučnosti.

 

Čovjek je oružje sam po sebi, obučavan preko 4 godine za ratna djelovanja, bio u ratnim djelovanjima i iza toga ga država zaboravila i ostavila u nekoj sobi neke bolnice da ga kljukaju tabletama i od njega rade zombija. Ali zombiji se bude......a onda nastaje kaos između ljudima koji bježe od zombija glavom bez obzira. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svemirac je napisao:

čemu panika?

svak onaj ko je zaslužio i legalno ostvario svoja prava,nema se čega bojat.

Prava takvih se neče ni oduzet niti smanjit,a da treba revizija...sigurno treba.

Malo metle koristi,šta je jadranka podijelila u zadnih 5-6 godina sad dolazi na naplatu. :kavica:

 

 

Svemirac(veselko) očito ne razumije što je Dora htjela reći,pa se stoga i veseli.Svi koji su stekli HRVI su do sada prošli najmanje 3 revizije i što se to sad promjenilo-NIŠTA. Ovo je čisti udar na dostojanstvo HRVI koji će bez obzira i na tu reviziju koju je najavila Dora-do smrti prolaziti revizije i revizije revizija,ovisno o političkim potrebama stranaka na vlasti. Dragovoljce,branitelje i HRVI se progoni kao da smo mi vragovi-jer uništili smo njihov Jugoslavenski san. Samo i oni bi trebali znati gdje je granica-jer kad se pređe crta povratka više nema.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sa ovim potezom vlada će svim oboljelim o d ptsp-a ukinuti

status ratnog vojnog invalida i proglasit ga kronično oboljelom osobom,koliko sam ja skužio iz tog napisa.sramota ih može biti udaraju samo po onima koji su im omogućili da lagodno žive i da se bogate dok branitelji gladuju i ubijaju se.pozdrav svi braniteljima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja nemam vise rijeci.

 

Razmisljam o tome da napustim ovu drzavu i odem daleko daleko kao i planina... ili cak i neke druge stvari koje su vidljive na nasim forumima - kanister bez sumpora 100 oktana i neka ide sve!!!

 

Bio sam SJP, imao pravo na cin ako dobijes RVI koji mi nisu dali(nemam rvi jos rijesen). Sada ga i necu dobiti - sto je apsurd, oni koji ga imaju ostaju bez njega po novome.

 

Kako onda da netko ostvari cin ako je uvjet rvi koji je nemoguce dobiti???

 

Daju ti kako hoce i uzmiju koliko hoce, ocito je da smo visak ovog naroda postali i da treba da nestanemo iz ove drzave ako ne i svijeta. Jer, tko danas treba ovakve poput nas??? Neka mi netko spomene i jedno mjesto gdje smo pozeljni ili da bar ne preokrecu oci kada nas vide????

 

Ako ce to spasiti Hrvatsku privredu, ako smo mi taj teret nase privrede, onda sam spreman vratiti im sve sto su dali i nestati zauvijek.

 

Neka onda vise ne polazu niti vijence, neka prestanu slaviti sve godisnjice i javno iskazu kako smo visak i da se je..mo.

 

Ali isto tako neka objasne nasoj djeci zasto im ne mozemo pruziti dostojan zivot koji imaju nasi susjedi, roditelji druge djece iz skole i.t.d.

 

Decak I dakic su pijuni ove vlasti koji rade sto im se naredi, uostalom volio bih vidjeti kako bi to sve odobravali da su u nasoj kozi...

 

Imaju HRVI, cinove i nije im jedini prihod koji dobivaju , a i da je imaju puno puno vise, usudujem se reci i nego sto su zasluzili.

 

Dorica je isto tako u mirovini, onoj saborskoj pa ovo je vjerojatno dohodak na ugovor o djelu... i cini se za djeluje jako jako snazno kako bi zaradila soj dio.

 

Ovo nije poziv za glasanje odredenih osoba, niti favoriziranje kanditata (predsjednickih) odredenih stranaka- ali kako sam vec spominjao u svojim postovima, jedinu svjetlu tocku u svemu vidim u Kotromanovicu koji se cini se bar, zalaze u stvarnosti za branitelje.

 

Registar MORA BITI JAVAN, kako bi krpelje i sisavce nasih prava odstranili!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sjećam se ja u doba račanove vlade,kako se bunilo,sječam se razno raznih invalida,sjećam se parola tipa svi smo mi norac ili ante heroj itd.

Pobjedio je adz što se dogodilo ništa dali 60 tisuća mirovina zaposlili neke od buntovnih imvalida onog iz orahovice bez noge,koji je usput rečeno malo državu zajebo, ono neka siću.

Pitam ja sad ovdje nazočne branitelje ,borce zašto sada ne idemo se bunit,razlog je jednostavan kako je neko dodao u nekom postu dobili dobre mirovine i zabili glavu u pijesak.

ja osobno nemam što izgubiti imam mirovinu od 2300 kn i nemogu perživit ni 10 dana ,država mi odredila dokle mogu bit bolestan poslije toga khmm,kak mi bude.

Ako mogu postavit rok dokle se možeš razbolit onda mogu sve.

Na krilima branitelja i obečanja su osvojili dva mandata,

sad im je to upitno zbog razno raznih afera i sad oće se dodvorit drugoj skupini ljudi u RH,s koje kakvim revizijama.

I na kraju nemojte bit naivni sve braniteljske mirovine če se na kraju svest na neki državni prosjek,jer pstsp je ionako prolazno stanje po njihovj definiciji. :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A i nas cestiti predsjednik kaze kako ce se zalagati za kandidata koji bude promicao NOB... a DR? nista ha? Za ljude koji su mu ovo sve omogucili nista?!

 

To sve govori... pa tako nam i treba, mi smo ga i izabrali (oni ku su glasali za njega).

 

ja ljudi vidim samo tunel bez svjetla, ne znam kako ostali ali evidentno je da smo svima na teret i bez podrske.

 

Ne daju nam mira niti u najtezim okolnostima, i brinu se da ti bude samo jos gore.

 

To sto smo mi ta skupina koja svojoj djeci ne moze osigurati normalne uvjete djetinstva, sto trpamo tablete u sebe po nekoliko vrsta dnevno nije dosta. Onda te kazne kako imas veliku mirovinu... navode prosjeke koje samo mozemo sanjati, iza njih skrivaju one koji masno to ubiru pa dijele sa nasom bijedom kako bi ublazili svoje u javnosti.

 

Nitko nikada nije naveo koliko nas ima manje od 2000, 3000, 4000 i.t.d. pa da se vidi koliko je koje kategorije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svemirac je napisao:

čemu panika?

svak onaj ko je zaslužio i legalno ostvario svoja prava,nema se čega bojat.

Prava takvih se neče ni oduzet niti smanjit,a da treba revizija...sigurno treba.

Malo metle koristi,šta je jadranka podijelila u zadnih 5-6 godina sad dolazi na naplatu. :kavica:

Potpisujem...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gospodo,pomalo.

Šta svi vičete,nebi da je kraj svita.

Oni su rekli da će izvršiti prevođenje invalidnina.

Dobt će te na kućne adrese nova riješenja koja će po novome biti skockano u 7 skupina.To rade da nam EU ne radi probleme.

Ja sam trajno 30% invalid,briga me kako će me po novom nazvt,da sam invalid,ili da sam luđak,ili da sam kronični bolesnik,samo da ne diraju mirovine.

Mirovina je trajno stečeno pravo,oni sa profesionalnom

nesposobnošću,mogu podleć reviziji do 4 godine,a za one

sa općom nespos. ,oni ne podlježu reviziji.To je stajalište

vrhovnog suda.

Dok ne odluće objaviti REGISTAR ,lažni branitelji mogu i dalje držat glavu u pijesku i uživat mirovine i

blagodare ove nam jadne države.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

legija je napisao:

svemirac je napisao:

čemu panika?

svak onaj ko je zaslužio i legalno ostvario svoja prava,nema se čega bojat.

Prava takvih se neče ni oduzet niti smanjit,a da treba revizija...sigurno treba.

Malo metle koristi,šta je jadranka podijelila u zadnih 5-6 godina sad dolazi na naplatu. :kavica:

 

 

Svemirac(veselko) očito ne razumije što je Dora htjela reći,pa se stoga i veseli.Svi koji su stekli HRVI su do sada prošli najmanje 3 revizije i što se to sad promjenilo-NIŠTA. Ovo je čisti udar na dostojanstvo HRVI koji će bez obzira i na tu reviziju koju je najavila Dora-do smrti prolaziti revizije i revizije revizija,ovisno o političkim potrebama stranaka na vlasti. Dragovoljce,branitelje i HRVI se progoni kao da smo mi vragovi-jer uništili smo njihov Jugoslavenski san. Samo i oni bi trebali znati gdje je granica-jer kad se pređe crta povratka više nema.

 

 

gledaj prijatelju!!

dobro ja razumijem što je "dora" htijela reći i u potpunosti je podržavam,isto kao i što sam negodovao kad je šakom i kapom dijelila invalidnost i mirovine unazad par godina :place:

što se tiče revizije,ja na njoj nisam bio nikad a kamali 3 puta,a u mirovini sam od 95g.a da me i zovu ničeg se ne bojim.

Samo se bojim da će opet bit ona....tresla se brda rodio se miš. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam siguran da si razumio.Po prijedlogu Dore utvrđivat će se preostala radna sposobnost i potreba za tuđom njegom i pomoći.Svaki onaj tko može "funkcionirati" sa manje od potrebnih 50 radnih sati tuđe njege i pomoći neće se smatrati ivalidom,a niti će biti invalidnine sukladno sada važećem zakonu,kao niti postotaka,dok će iznos invalidnine biti određivan ovisno o imovinskom cenzusu. Pa ti sad vidi gdje si u svemu tome i hoćeš li što izgubiti ili ne.Dakle da prevedem -čovjek može biti ranjen više puta,a da po novom Dorinom zakonu uoće ne bude imao status invalida. :palacdolje::palacdolje::palacdolje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Objasni malo,ako čovjek ima opću nesposobnost koja mu je mogućnost za radit?

To se može odrediti kod profesionalne nesposobnosti!

Ne može se gledat ovdje samo invalidnost.

A što je sa onima koji su išli po članku u 6a i 11 u mirovinu?

 

 

 

Usput, pozdrav svima od bivšeg pripadnika 4 gardijske brigade :mase2:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma to oni izmišljaju posao radi sebe ne radi nas. Pa šta bi oni radili u sljedećoj godini da nisu izmislili ovaj posao.

U mirovinu nitko više ne želi jer više bez rvi ne mogu dobiti neku normalnu mirovinu za život, pa sada ovi činovnici traže i izmišljaju posao za sebe pa prelistavaju ove papire koje imaju od starih mirovina, eto ko bajage i oni nešto rade. Kužite ?

 

Besposlen pop i jariće krsti, tako i oni. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pametni ljudi su rekli 'DA KOD NAS NE MOŽE NI KRIZA USPJETI'......

 

ranjavanje-bolest-ozljeda ? ? ? ? ?

 

po stoti put smo vodili rasprave na tu temu i živcira me kada netko samo svoje veliča.......

 

ps- neruozan sam već nekoliko dana jer ne pijem tablete, osim za smirenje, da pokušam dati krv......... :zao: a onda pijača po starom u svim bojama..........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

legija je napisao:

Nisam siguran da si razumio.Po prijedlogu Dore utvrđivat će se preostala radna sposobnost i potreba za tuđom njegom i pomoći.Svaki onaj tko može "funkcionirati" sa manje od potrebnih 50 radnih sati tuđe njege i pomoći neće se smatrati ivalidom,a niti će biti invalidnine sukladno sada važećem zakonu,kao niti postotaka,dok će iznos invalidnine biti određivan ovisno o imovinskom cenzusu. Pa ti sad vidi gdje si u svemu tome i hoćeš li što izgubiti ili ne.Dakle da prevedem -čovjek može biti ranjen više puta,a da po novom Dorinom zakonu uoće ne bude imao status invalida. :palacdolje::palacdolje::palacdolje:

 

moj kum za kojeg bih i život dao je ranjen gelerom kroz butni mišić........ima ulaz i izlaz gelera......... i on da nema mirovinu a zadobio je ranu u izvlačenju dvojice kolega ?

 

povučen je i rijetko izlazi...to sigurno nije od zato što ne može hodati .............bojim se da mu je veći 'kvar' u glavi što je teže izliječiti..............

 

 

ps-legija potpuno se slažem sa tobom.......... :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

što očekivati od naših neprijatelja,da braniteljima možda čestitaju Božič? Pa pročitajte još jednom molim vas, izjavu dotične persone,koja kaže slijedeče:Od 2007.godine,kad smo u sklopu pretpristupnih aktivnosti pripremali Zajednički memorandum o socijalnom uključivanju,broj osoba s invaliditetom u Hrvatskoj je porastao za gotovo 90 000 i sada ih u registru imamo oko 513 000. Takav porast od dva posto stanovništva je N E O B J A Š NJ I V ,jer on je moguč samo u slučaju R A T A ili teške elementarne nepogode, što Hrvatska,srečom,N I J E I M A L A !!!!! -reče dorica nikolič ,državna tajnica za socijalu. E pa hvala dorici nikolič državnoj tanici što me napokon prosvijetlila ,sada znam,da rata nije ni bilo.Pozdrav borcima ma gdje bili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nas gospoda smatraju povlaštenima,i jesmo jer smo mi povlašteni ratovali,mi povlašteni smo pušili granate,mi povlašteni smo gledali kako nam ginu prijatelji i suborci.po tome smo povlašteni,da bi ovi sada guzičari u saboru srali po nama i omalovažavali nas.kako ih nije sramota uhvatili su se samo branitelja i braniteljskih mirovina pa su cijelu naciju nahuškali na branitelje. neznaju da branitelji preživljavaju sa 2000do 3000kuna mirovine mjesečno.neka gospoda u saboru budu toliko solidarni sa narodom pa svoje plaće srežu na 3000 kuna i pokušaju sa tim preživjeti pa im neće više nikad pasti na pamet dirati se u branitelje.sramota ih može biti,pa ti isti branitelji su im i dali ta mjesta da lagodno i bezbrižno žive.pozdrav svi braniteljima ma gdje bili. :zao:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

legija je napisao:

Nisam siguran da si razumio.Po prijedlogu Dore utvrđivat će se preostala radna sposobnost i potreba za tuđom njegom i pomoći.Svaki onaj tko može "funkcionirati" sa manje od potrebnih 50 radnih sati tuđe njege i pomoći neće se smatrati ivalidom,a niti će biti invalidnine sukladno sada važećem zakonu,kao niti postotaka,dok će iznos invalidnine biti određivan ovisno o imovinskom cenzusu. Pa ti sad vidi gdje si u svemu tome i hoćeš li što izgubiti ili ne.Dakle da prevedem -čovjek može biti ranjen više puta,a da po novom Dorinom zakonu uoće ne bude imao status invalida. :palacdolje::palacdolje::palacdolje:

 

 

I to tebi nije ok?

pa naravno da onaj koji ima 20,30,40% a igra nogomet,svaki dan je na šanku nakon uplate u kladionici,ni netreba postotak invalidnosti kad i nije invalid.

 

Problem je u tome kaj je takvih velika večina i naravno da sad beče jer gube ono kaj nisu trebali ni dobit .

Ponavljam da nema straha za ratne vojne invalide koji to stvarno i jesu. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U toj reviziji vidim svog susjeda kako se znoji.

1993 god. ranjen je u BiH, operiran u Zagrebu i otpušten kući, nakon vađenja konaca sa rane nikada više nije otišao kod liječnika da se požali na bilo kakve bolove. Što više kupio je traktor, prikolicu i motornu pilu. Sklopio pakt sa šumarom i "švera" drva iz šume. U mirovini je kao HRVI, pitam se kakvo je to ranjavanje da čovjek može u šumu, kada se zna da je šumarski posao po težini odmah poslje rudarstva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo nema smisla.Dosta je vidjeti samo neke komentare (svemirac,anto VU) pa je čovjeku sve jasno.. Po ovom prijedlogu neće doći do revizije,već samo do prevođenja svih invalida,a svi oni koji imaju manje od 50 % mogu očekivati da će izgubiti status.Ovu Hrvatsku je obranio samo SUPERMEN -svemirac,a svi ostali ranjeni i oboljeli tu su bili samo slučajno i nemaju veze s obranom i stvaranjem ove Hrvatske. Pozdrav svim Hrvatskim braniteljima koji su dali svoje živote,djelove tjela i koji su oboljeli da bi neki već 14 godina uživali u mirovini.Za tebe se svemirac isto tako moglo naći mjesto za rad(recimo tajnice u uredu)kad već vidimo da znaš piskarati.Onih 1700 hrvatskih branitelja koji su sebi oduzeli život za tebe također nisu branitelji,ni invalidi.Pozdrav dr.Svemirac-.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

AntoVu,da ali po tome onda nitko ne bi bio invalid,pa recimo oni invalidi koji trče maraton,ili plivaju toliko da večina običnih radnih ludi to ne bi mogla,a da li su invalidi ,ako su bez noge,ruke,pa normalno da jesu,panisu osobe koje su bilespremne otiči u borbu obični ljudi ,pa to su osobe koiimaju natprosječnu volju,te ne mogu ležati i ništa ne raditi,a što poslije toga moraju biti lekove protiv bolova i tedan dana poslie moraju mirovati od bolova,to nitko ne vidi vidi se samo kad je u šumi!AntoVu ,pusti ratnika nek radi,bole nego da po kafičima gubi dane!!Mislim da si u krivu!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gospodo trebali bi evidentirati ratne profitere te ih ako su uspješni pustiti da rade,i naplatiti poseban porez,a ako ne oduzeti im imovinu te vratiti državi!Bilo bi najbole kad bi svako u svojoj sredini prokazao one koji su se obogatili dok smo mi ratovali,kao npr.proizvođač namještaja GAJ iz PITOMAČE,dok smo ratovali došel je neki mali dirkrorčić,uništil proizvodnju izvukel lovu i otvoril svoje salone namještaja,te uvozil šrot robu iz POLJSKE,A MI OSTALI BEZ POsla a on ima stanove,kuče,u ZG ima i VELNES HOTEL!!A nema zaposlenog niti jedinog zaposlenog branitelja!SKEC ,saloni namešataj Domena IZ SESVETA! :palac::palac:

P.S

i on se sigurno buni kako plačapreveliki porez znog branitelja!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svemirac,ja sam RVI 90% ranjen na prvoj crti.isto sam u mirovini od 95. kao i ti i nitko me nije nikad zvao na reviziju kao ni tebe ali to ne znači da nam nisu pregledavali papire. 2000g.kad je došlo do promjene vlasti i došao Pančić u MHB,počela je treća revizija( prva je bila Adićeva,pa Črvenkova),ja sam se isto podržao ideju o reviziji kao i ti i nadao će uhvatiti lažne invalide,kazniti ih i natjerati da vrate nezakonit stečen novac i imovinu.

Međutim što se desilo kada su došli do velikih riba sve je stalo točno tako kao prvi i drugi put(revizije).

I što se desilo, kad su vidjeli da ne mogu ništa napraviti

onda su izmjenili Zakon O PHB,u kojemu su SVIMA smanjili mirovine po razredima 6,8,10 i 12 % meni su uzeli time oko 400kn,zatim su ukinuli SVIMA 50% naknade na invalidninu meni su uzeli oko 700kn,i ukinuli pravo na dječji doplatak bez imovinskog cenzusa(dakle uveli imovinski cenzus)izgubio sam oko 600kn dječjeg doplatka što sa upravo predlažu za invalidnine pročitaj dobro tekst iz Jutarnjeg pa ćeš vidjeti.Uvode imovinski cenzus za invalidnine.

Dakle niti kriv niti dužan izgubio sam 1700kn.U devet g uzeli su mi 183.000kn dirajući i ukidajući mi stečena prava.

Vjerujem da si ti isto uskraćen za jedan solidan iznos jer je to sve nas kačilo koji smo 2000.g bili u mirovini i imali status RVI. ,zar si to zaboravio.

A sad tvRdiš da nitko nije izgubio ni tad niti će sad a pravi je invalid..potpuno si u krivu.

Sad će dakle uvesti imovinski cenzus i onome koji ima preko cenzusa neće dati invalidninu,pa zar je to tao teško shvatiti.

Pančić je uzeo 50% a ovi će ostatak.

Jedina nada svima nama je da to HDZ neće dozvoliti je ako to dozvoli izgubiti će vlast i nikad više je neće okusiti,branitelji su ti koji su ih doveli na vlast 2003.g jer su obećali vraćanje prava koje je Račan uzeo,nisu to vratili i ako još ovo dozvole što je najavljeno mora im biti jasno da gube izbore 100%.

Nadam se da to ne moram obrazlagati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jedina nada svima nama je da to HDZ neće dozvoliti je ako to dozvoli izgubiti će vlast i nikad više je neće okusiti,branitelji su ti koji su ih doveli na vlast 2003.g jer su obećali vraćanje prava koje je Račan uzeo,nisu to vratili i ako još ovo dozvole što je najavljeno mora im biti jasno da gube izbore 100%.

Nadam se da to ne moram obrazlagati.

hdz više nije ona stranka i zalog budućnosti hrvatskih branitelja.

ne trepnuvši su donijeli novi zakon koji mnogi zovu zakonom o invalidima a ne braniteljima. uz to prešutno dopuštaju i hrabre kriminalizaciju domovinskog rata i sotonizaciju branitelja. zar ste slijepi i gluhi?

hdz će nas sahraniti. oni znaju da smo postali razjedinjena manjina kojom je lako manipulirati. više nismo element potreban za dobijanje izbora.

da se razumijemo... sdp će, ako dođe na vlast satrati branitelje još i brže...

jedina je obrana braniteljima ujedinjenje, no, to je nemoguće dok se ne pojavi netko iza koga ćemo stati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

diksi je napisao:

svemirac,ja sam RVI 90% ranjen na prvoj crti.isto sam u mirovini od 95. kao i ti i nitko me nije nikad zvao na reviziju kao ni tebe ali to ne znači da nam nisu pregledavali papire. 2000g.kad je došlo do promjene vlasti i došao Pančić u MHB,počela je treća revizija( prva je bila Adićeva,pa Črvenkova),ja sam se isto podržao ideju o reviziji kao i ti i nadao će uhvatiti lažne invalide,kazniti ih i natjerati da vrate nezakonit stečen novac i imovinu.

Međutim što se desilo kada su došli do velikih riba sve je stalo točno tako kao prvi i drugi put(revizije).

I što se desilo, kad su vidjeli da ne mogu ništa napraviti

onda su izmjenili Zakon O PHB,u kojemu su SVIMA smanjili mirovine po razredima 6,8,10 i 12 % meni su uzeli time oko 400kn,zatim su ukinuli SVIMA 50% naknade na invalidninu meni su uzeli oko 700kn,i ukinuli pravo na dječji doplatak bez imovinskog cenzusa(dakle uveli imovinski cenzus)izgubio sam oko 600kn dječjeg doplatka što sa upravo predlažu za invalidnine pročitaj dobro tekst iz Jutarnjeg pa ćeš vidjeti.Uvode imovinski cenzus za invalidnine.

Dakle niti kriv niti dužan izgubio sam 1700kn.U devet g uzeli su mi 183.000kn dirajući i ukidajući mi stečena prava.

Vjerujem da si ti isto uskraćen za jedan solidan iznos jer je to sve nas kačilo koji smo 2000.g bili u mirovini i imali status RVI. ,zar si to zaboravio.

A sad tvRdiš da nitko nije izgubio ni tad niti će sad a pravi je invalid..potpuno si u krivu.

Sad će dakle uvesti imovinski cenzus i onome koji ima preko cenzusa neće dati invalidninu,pa zar je to tao teško shvatiti.

Pančić je uzeo 50% a ovi će ostatak.

Jedina nada svima nama je da to HDZ neće dozvoliti je ako to dozvoli izgubiti će vlast i nikad više je neće okusiti,branitelji su ti koji su ih doveli na vlast 2003.g jer su obećali vraćanje prava koje je Račan uzeo,nisu to vratili i ako još ovo dozvole što je najavljeno mora im biti jasno da gube izbore 100%.

Nadam se da to ne moram obrazlagati.

 

 

Uzeli ti diječji :-o

dakle tebi koji imaš mirovinun kojoj je uzrok 100% rat

i imaš hvala bogu dobru mirovinu pošto imaš ranjavanje,imaš i čin itd.dok druga dijeca čija oba roditelja rade i imaju zajedno pola tvoje penzije(i moje)oni nemaju diječji jer prelaze cenzus.

Po tebi je to pravilno?

 

koliko se siječam bili su zaostaci nakon gubitka vlasi Račanove koalicije,bar sam ih ja dobio tj.vratili su novac koji je Pančić oteo u par rata.

Na ovom forumu je ionako 90% branitelja koji su krenuli u

ostvarivanje prava 10 god.nakon završetka rata...naglo "prolupali" i oboljeli od svakakvih bolesti koje bi i da nije bilo rata dobili.Njima gori(ne svi svaka čast izuzecima) i oni najjače beče po forumu a ti se za svoja prava nemoraš sekirat jer imaš visok postotak.

:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

all_or_nothing je napisao:

svemirac, već smo shvatili da je tebi svaka nova braniteljska mirovina prijetnja jer tako postoji mogućnost da srežu i tvoju. tebi je rat možda završio odlaskom u mirovinu ali mnogima od nas nije. ni do danas.

 

upravo to,zbog bujanja raznih kemičara kojima je

jadranka to omogučila može doč i do toga.

ali eto malo se opametila i nadam se zaustavit če inflaciju "invalida"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

strikan je napisao:

svemirac..

 

a što ako je netko ranjen u bježanju sa položaja ?

 

 

jbg ima i takvih,mada su meni gori oni koji su se namjerno ranili,a takve znam čak dvojicu.

jedan si je propucao dlan 91god. na straži a drugi neposredno prije napada u oluji propucao si je stopalo.Obojica su uboli pristojne mirovine.

:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ljudi moji nema panike,ko prvo i osnovno revizija je samo prijedlog ,da li će se usvojit to je još upitno,Ako se i usvoji što bih naprotiv volio,mišljena sam da svi oni koji imaju zdravstvenih problema nemaju što brinuti jer će bit spremni na bilo kakvu reviziju i bolnička lječenja.Naravno oni koji su sposobni za rad ili koji radu i dalje u državnim službama sa statusom HRV-i njih bi da kako trebalo pročešljati,jer totalna nebuloza je da neko obnaša službu u državnoj službi a da ima status te nabija prosjeke plače da bi za par godina imao veliku mirovinu.Nažalost u cijeloj prići istina je samo jedna u bilo kojoj reviziji gube oni bolesni a oni zdravi nemaju što izgubit :-?:-? ,al isto tako kad bolesni počmu gubit uz njih oboljevaju i zdravi :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svemirac.

ako znaš branitelje koji su sebe ranili da bi izbjegli svoju obvezu PRIJAVI IH uskoku,Općinskom državnom odvjetništvu ili Ministarstvu HB.

 

a Dorica i Ministarstvo socijalne skrbi dioista promišljaju da uvedu imovinski cenzus za invalidninua što znači da invalidi sa 100% I grupe invalidnosti ,neče imati pravo ma invalidninu .

dobili činove bojnika i mirovine za te činove (100% rat)

 

 

po pravnom shvaćanju Vrhovnog suda RH

jednokratna novčana pomoć i invalidnina ima u biti značaj naknade za smanjene životne aktivnosti.

znači nebi trebal biti ovisna o prihodovnom cenzusu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Veteran ma daj plis pusti Doricu, ona je manjina prema nama braniteljima,jedno svi tebamo znati, a to je kad se počme Dorica dirati u naše mirovine da trebamo također svi zajedno na ulice kao 90,e pa kad gospoda hoće rat onda ga mogu i dobit jer mi smo stvarali ovu državu a možemo je i srušit.Meni je osobno pun k.... tih pametnjakovića koji s vremena na vrijeme gledaju kako će nekog obeštetit,prvo neka krenu sa revizijama sa vrha di će dobar dio njih maknuti,također i sve one koji radu, a imaju statsu HRV-i,pa redom.A svi mi trebamo se solidalizirati te se borit za svoja prava i ne dozvolit da nas niko ne gazi,jer je lako utvrdit ko je lažni HRVI a ko pravi postoju bolničke knjige revizije koje su većina prošli,kao i ostala dokumentacija na osnovu čega mogu utvrdit pravo činjenično stanje.Ljudi moji pijte kavu i čuvajte zdravlje lako za njihove prijetnje ponavljam onaj ko ima problem nema se čega bojat,a što se tiče smanjenja pa naravno mogu svima smanjit i umirovljenicima,i svim ostalim institucijama tu nemožemo ništa,jer zakon treba poštivat.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...da kažem i ja koju vezano za reviziju. Ranjen 1991.od PZT-a 2o mm u glavu i nogu, prvi puta bio na procjeni invaliditeta 1994. i od tada imam trajno 20% invaliditeta, ostao u aktivnoj vojsci (gardijska brigada) i 30. lipnja 2oo8. sa činom razvodnika umirovljen. Profesionalna mirovina 100% posljedica ranjavanje u domovinskom ratu...

...ono što želim reći je da sam jedan od onih koji je prošao famoznu "Červenkovu" komisiju kada je na reviziju poslano par tisuća HRVI 1996. godine. Bio na ponovnoj ocjeni invalidnosti u KBC "Dubrava" na odjelu za maksilofascijalnu kirurgiju i potvrđeno mi je tih 20% trajnog invaliditeta...

...ono što je sve nas koji smo na toj reviziji bili (a bilo je puno buke u medijima oko toga tada)začudilo bila je činjenica da su konkretno iz naše lokalne HVIDR-e poslali samo nekolicinu nas koji smo od prvog do zadnjeg svi bili ranjeni u ratu, a niti jednog onog koji je stradao u saobraćajnoj nesreći ili obolio bilo od čega (ne mislim ovdje samo na PTSP)...

...a i na nacionalnoj razini jedva da je reviziji pristupila otprilike četvrtina ukupne populacije invalida DR, koja je onda bila nekoliko puta manje brojna no danas...

...tako da mislim da i od ove nove revizije neće biti bog zna što...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svaka revizija ima ograničenja.

Za opću nesposobnost nema revizije,za profesionalnu nesposobnost rok do 4 godine,za invalidnost trajnu

mogučnost do 3 godine.Ovo je stajalište vrhovnog suda.

Tko je prešao ovaj rok,ne treba se bojat.

Ovi ostali svaki mjesec po nalaz u doktora.

Trebate se zaštitit,ako se nečete vi potruditi,neznam ko hoće.

U današnja vremena morate biti uvjek korak ispred državnih institucija.

:amen:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Nardo ! Konačno netko tko zna stati na loptu. Čitam ove postove i ne vjerujem da među nama ima toliko zloće usmjerene jedni prema drugima. Kako vam nije jasno da mediji po nečijem nalogu uporno sveukupnu javnost okreću protiv nas. Ni jednu informaciju ne daju u potpunosti niti žele javnosti dati pravu sliku stvari, a mi našim prepucavanjima im u tome pomažemo. Zašto nitko nije postavio pitanje : Nas hrvi-a ima oko 43.000, pa kojih je to 480.000 drugih invalida ( od te famozne brojke od 513.000? Zar mi 43 tisuće više koštamo državu od ostalih 480 tisuća? Zašto se koplja lome oko 500.000 branitelja? Što i ako 500.000 branitelja ima status branitelja. Moj suprug ima status branitelja i dragovoljca, no on radi od '97 godine u firmi bez dana bolovanja, plaća si dopunsko 130.- mjesećno i radit će ako Bog da još dvadesetak godina do mirovine. Kakvu to "povlasticu" on ima osim svog ponosa i zadovoljštine da je dao svoj obol stvaranju Lijepe naše Zašto nitko konačno ne objasni javnosti da je broj HRVI-a koji primaju mirovnu, ma kolika ona bila kap u moru za državni proračun i da bi nam trebali dati malo mira da dostojanstveno proživimo ovo života što nam je ostalo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tonka59 je napisao:

Hvala Nardo ! Konačno netko tko zna stati na loptu. Čitam ove postove i ne vjerujem da među nama ima toliko zloće usmjerene jedni prema drugima. Kako vam nije jasno da mediji po nečijem nalogu uporno sveukupnu javnost okreću protiv nas. Ni jednu informaciju ne daju u potpunosti niti žele javnosti dati pravu sliku stvari, a mi našim prepucavanjima im u tome pomažemo. Zašto nitko nije postavio pitanje : Nas hrvi-a ima oko 43.000, pa kojih je to 480.000 drugih invalida ( od te famozne brojke od 513.000? Zar mi 43 tisuće više koštamo državu od ostalih 480 tisuća? Zašto se koplja lome oko 500.000 branitelja? Što i ako 500.000 branitelja ima status branitelja. Moj suprug ima status branitelja i dragovoljca, no on radi od '97 godine u firmi bez dana bolovanja, plaća si dopunsko 130.- mjesećno i radit će ako Bog da još dvadesetak godina do mirovine. Kakvu to "povlasticu" on ima osim svog ponosa i zadovoljštine da je dao svoj obol stvaranju Lijepe naše Zašto nitko konačno ne objasni javnosti da je broj HRVI-a koji primaju mirovnu, ma kolika ona bila kap u moru za državni proračun i da bi nam trebali dati malo mira da dostojanstveno proživimo ovo života što nam je ostalo?

Slažem se.:amen:
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nardo je napisao:

Svaka revizija ima ograničenja.

Za opću nesposobnost nema revizije,za profesionalnu nesposobnost rok do 4 godine,za invalidnost trajnu

mogučnost do 3 godine.Ovo je stajalište vrhovnog suda.

Tko je prešao ovaj rok,ne treba se bojat.

Ovi ostali svaki mjesec po nalaz u doktora.

Trebate se zaštitit,ako se nečete vi potruditi,neznam ko hoće.

U današnja vremena morate biti uvjek korak ispred državnih institucija.

:amen:

O tome se i radi Nardo. Uvjeren sam da baš u toj skupini za koju kažeš da se ne trebaju ničega bojati ima popriličan broj onih koji nisu te mirovine stekli na pošten, korektan i častan način. Pošto njih ima podosta, a onih koji su se u međuvremenu opijali, sami "liječili" i činili probleme i sebi i okolini, a kontinuirano počeli liječiti tek zadnjih 4-5 godina faktički ima manje, dešava se ovo što se dešava. Ovi "stari" (čast izuzecima) su gurnuli glavu u pijesak i takoreći podupiru kresanja prava "dodirljivih" - nije bitno što se raspadaju obitelji,raste broj suicida i dešava se tzv. inflacija invalida. Ja osobno mislim da što se tiče (posebno na osnovu psih. oboljenja) invalidnosti-težine simptoma; da su ovi koji su se počeli liječiti 2003-2005 (dakako, ima i tu kukolja) imaju veći kredibilitet i autentičnost. Govorim na osnovu svojih zapažanja i viđenja (dragovoljac sam od 06.1991.) od 1991 do danas! :panika:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijatelju,ja sam bio pripadnik elitne 3 imotske bojne,za četnike zloglasna.

Radi se na osnovu zakona,a zakon je jasan.

Rojs je rekao:tko je jamio-jamio je

Nećemo se igrat na kukala još 20 godina.

Moj vam je savjet,tko nije dobio trajni status da bude uporan za nalaze.

Taj kukolj možemo jedino istrebit objavom registra,a sve što vičemo je rekla-kazala.

Mi pravi branitelji nismo zabili glavu u pijesak,nama su svi rokovi i žalbe prošle,pa smo nemoćni u svemu.

Danas ,ja od vas nikoga ne žalim ,koji su barem donekle riješili status.

Stavite se u kožu pripadnika oružanih snaga koji su iz rata i još rade,sada ih tjeraju u mirovinu,nemaju invalidnost,i dobiju civilnu mirovinu 1 400 kuna.

JA DANAS SA TAKVIMA SUOSJEČAM !!!

 

 

Svim hrvatskim vojnicima i mupovcima sretan božić i novu godinu od srca želi , vaš stari NARDO !!! :hrk:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nardo je napisao:

Prijatelju,ja sam bio pripadnik elitne 3 imotske bojne,za četnike zloglasna.

Radi se na osnovu zakona,a zakon je jasan.

Rojs je rekao:tko je jamio-jamio je

Nećemo se igrat na kukala još 20 godina.

Moj vam je savjet,tko nije dobio trajni status da bude uporan za nalaze.

Taj kukolj možemo jedino istrebit objavom registra,a sve što vičemo je rekla-kazala.

Mi pravi branitelji nismo zabili glavu u pijesak,nama su svi rokovi i žalbe prošle,pa smo nemoćni u svemu.

Danas ,ja od vas nikoga ne žalim ,koji su barem donekle riješili status.

Stavite se u kožu pripadnika oružanih snaga koji su iz rata i još rade,sada ih tjeraju u mirovinu,nemaju invalidnost,i dobiju civilnu mirovinu 1 400 kuna.

JA DANAS SA TAKVIMA SUOSJEČAM !!!

 

 

Svim hrvatskim vojnicima i mupovcima sretan božić i novu godinu od srca želi , vaš stari NARDO !!! :hrk:

Ja sam među tima Nardo, još sam u radnom odnosu. Psihijatrijski se liječim 9,5g., a za 3-4 tjedna idem u civilnu opću mirovinu, a imao sam prof. po ZOPHBDR. Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tek sam se prijavio ali ćitam ovi forum dugo,puno me nerviraju mišljnja onih branitelja koji kažu kakvi smo mi ptsp-ovci poslj 2005.lječim se od 10.3 08 fchr43,1-f62,0-f33,2 status dragovoljac 24.8.91-15.3.96 bez prekida porućnik pješadija-izvidnik.razlozi di sam pukao što su na mom podrućju gdje živim puno njih otišlo u braniteljske mirovine i još kukaju kako im je malo da će tražit promjenu invalidnosti na što imaju pravo zbog novog zakona,a ja sada nisam sigurani za minimun civilnu.slućaj1-kuharica ispala iz kombia slomila ruku mirovina,sl2 došao na teren u pozadinu 94 pukao ćir u mirovini prigovara na podizanje spomenika tuđmanu na moj odgovor da mu on triba sam dignit u svom dvorištu od tada više se ne javljamo.sl3 bio sam zap voda vojniku koji je bio samo na papiru 5 mj u mom vodu dobivao redovito plaće na račun tih 5mjdobio mirivinu nis am spavao 5 dana zvao uskok predstavio se nakon godinu dobio i hrvi.sl4 važno za pripadnike TIGROVA osoba koja je bila umješana u ubojstvo njihovog pripadnika Devčića ,6mj vojna polcija ptsp mirovina,hrvi traži i stan.da ne duljim oni imaju pravo na sve što su bili pametni anas ko sada šiša oprostite na dugom pisanju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

boruna je napisao:

tek sam se prijavio ali ćitam ovi forum dugo,puno me nerviraju mišljnja onih branitelja koji kažu kakvi smo mi ptsp-ovci poslj 2005.lječim se od 10.3 08 fchr43,1-f62,0-f33,2 status dragovoljac 24.8.91-15.3.96 bez prekida

 

 

Pozdrav boruna sam da ti kažem da nas ima dosta sa ptsp poslije 2005 godine inače sam bio pripadnik specijalne policije i tako dalje da ti ne nabrajam poduzmi si slijedeći korak i podnesi upravnu tužbu za dobivanje statusa za rvi po svojoj navedenoj bolesti i nemoj se predavati ja sam uz tebe ,a takvih je još pravih istinskih boraca mnogo koji nisu tražili milost od države nego smo htjeli sa svojim problemi opterečivati svoje obitelji pitaj šta te zanima imaš mnogo dobrih forumaša koji mogu pomoći meni ,a tako i tebi i moramo se zajedno svi boriti pozdrav ....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To sa famoznim PTSP-om je u biti počelo tako što je jeda-dva,tri branitelja smuljali bolest,ležali na psihijatriji bez veze i uboli penziju.

Čuo to susjed,koji je isto bio u ratu,ljubomoran ko vrag i on bi penziju ali sad zna postupak...u bolnicu na ležanje.U zadnjih desetak godina zakotrljala se ta lavina do neviđenih razmjera,svi živi leže po bolnicama glumataju oboljele i tu na forumu traže savjete,kako što prije ostvariti mirovinu na guzove.Jbg ode baba sa kolačima a mnogi još ni probali kolačič,uvidjela i jadranka da je pogrješila.

Naravno da ima onih koji su oboljeli od PTSP-a ali oni su davno ostvarili status. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svemirac je napisao:

To sa famoznim PTSP-om je u biti počelo tako što je jeda-dva,tri branitelja smuljali bolest,ležali na psihijatriji bez veze i uboli penziju.

 

Naravno da ima onih koji su oboljeli od PTSP-a ali oni su davno ostvarili status. :palac:

 

čini mi se da si ti običan seronja koji je SAM SAMCAT STVORIO Hrvatsku i koji zna više od svih doktora ! ! ! !

 

takvi mudraci su nas i doveli tu gdje i jesmo ..............

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma pusti ga strikane...

vidi on kako recesija gazi i kako politika ne bira sredstva da nas gazi. strah je čovjeka za njegovu mirovinu...

navrati on ponekad i kad vidi da nas lome zadovoljno promrmlja... promrmlja jer zna da još nije na redu za rezanje.

a bit će.

 

uostalom, što očekivati od lika kojeg su suborci ranjenog - ostavili neprijatelju. i s tim se hvali.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne lupetaj više i u ostalom što ti imaš od toga tebe nitko neće dirati a ako ti i skinu mirovinu skinuli su ti je i prije pa šta kako tebi tako i drugima.Da ti jadnom možda nije dosta.To što se povlaće po bolnicama zadnjih par godina je zato što prije ptsp nije priznavan kao hrvi.Nisu svi imali te sreće ili nesreće da budu ranjeni pa da sada mogu srati da ja sam bio borac svi ostali ste šljam i kurtoni niste ni b od borca.Ja sam za tvoju informaciju u mirovini po ptsp inače sam dragovoljac DR pripadnik HOS-a i 5gbr i bio sam skoro na svim terenima sa brigadom.Od 91-07 sam neprekidno u vojsci i nisam odavno ostvario svoj status jer sam ja sad isto tako seronja a ima takvih kao ja još dosta.Za razliku od ovakvih kao ja imam malo više sreće pa sam izvukao ful naredničku mirovinu dok će se drugi jadnici j-bavati za 2500 kn.Ako nećeš pomoći nemoj ni odmagati i biti zavidan na druge.Ovakve teme gdje se drugi naslađuju administrator bi trebao brisati a u ostalo šta vas boli racku za druge kada se i ako se objavi registar i onako će se sve manje više samo riješit. Toliko BOG I HRVATI

 

Eto neki su me pretekli

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za bigtuna-strikan-all_or_nothing-klinci4 ,: Dečki svaka vam čast, taman sam i sam htio nešto otpisati ovome što je SAM OSLOBODIO HRVATSKU ,ali ste me pretekli, sto posto potpisujem sve što ste napisali. Nije ni čudo što se nazvo S V E M I R A C. Pozdrav borcima gdje god bili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svemirac je napisao:

Jadranka je konačno stala na žulj kemičarima pa se ovi uprli na zadnje noge,ali Bogu hvala dosta je bilo.

Još samo da se HVIDR-a očisti od kukolja koji se je ranije uvukao,nadam se da će to revizija riješit. :kavica:

Sad kada sam pročitao ovu tvoju objavu, nemam više nikakve dileme. Ti si čisti provokator i ubačeni element, koji se sadistički i cinički, verbalno iživljava na oboljelim branitrljima koji na ovom forumu traže pomoć ili savjete! Molim Moderatora da malo obrati pozornost na tvoje postove! :baba: :zabrana:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

naravno da ima svega..ali zašto stavljaš sve u isti koš...pa malo pogledaj oko sebe..šta država daje ljudima..pa nema posla..treba nekkao preživjeti..pa pola ljudi ovdje bi radije radilo i možda se bolje osječalo nego išlo u tu mirovinu..ali koja im je bila alternativa..kažeš..treba zasukati rukave...smiješno..di da rade..di da se zaposle..tko če ga primiti..nema posla za mlade..a kamoli za starije....na krivom mjestu se raduješ ovom radikalnim mjerama..za ovo sve je kriva država i nitko drugi..1990-1995 smo znali tko nas napada i koga treba lomiti..a sada su došla gora vremena..branitelji se privode..domovinski rat se hoče prikazati u najmanju ruku kao zločinački poduhvat..a što je najgore država je opljačkana i zadužena..pa prema tome nemoj se veseliti jadranki kosor jer kako stoje stvari za vrijeme njezinog sjedenja u vladi desile su se največe pljačke države od osamostaljenja..pa bi i ti mogao ostati bez mirovine..jer tvoja primanja nisu ugrozili sigurno oboljeli od ptsp-a..več krediti koji su se dizali i trpali u privatne đepove..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svemirac je napisao:

Mislim da nema države na svijetu koja je bila u ratu i ima više od nas oboljelih od PTSP-a po broju vojnika. Šta reći...zasukat rukave i radit,dosta petljanja po psihijatriji. :namiguje:

 

Zaista nerazumijem svemirac , ako nije tajna u kojo si postrojbi bio i na osnovu čega si ti umirovljen . Možda i imaš pravo ali ne možemo generalizirati .Nadam se iskrenom odgovoru . A ako je u pitanju ranjavanje ,na kojem terenu ti se to desilo .Hvala !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

moj dragi svemirac i nardo sretan i blagoslovljen Bozic ako mislite da ste vi jedini i najbolji ratnici u DR koji su otisli u zasluzenu mirovinu varate se ima puno vise pravih ratnika tj.pravog karaktera ako ste vi vase ovce utjerali u suvo pustite da i drugi to isto ucine ima ljudi i pravih istinskih branitelja koji nisu nikada trazili nista mada su bili 91 kao i mi oni su mislili da ce drzava koju smo stvorili pobrinuti za sve nas branitelje na ovaj ili onaj nacin svako ima pravo na svoje misljenje ali ja mislim da nije u redu provocirati branitelje na osnovu jednog emaila ili suditi bez suda to me pdsjeca na ovaj prijasnji sistem eto to mi je bilo na dusi pozdrav svim braniteljima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

krusevo je napisao:

moj dragi svemirac i nardo sretan i blagoslovljen Bozic ako mislite da ste vi jedini i najbolji ratnici u DR koji su otisli u zasluzenu mirovinu varate se ima puno vise pravih ratnika tj.pravog karaktera ako ste vi vase ovce utjerali u suvo pustite da i drugi to isto ucine ima ljudi i pravih istinskih branitelja koji nisu nikada trazili nista mada su bili 91 kao i mi oni su mislili da ce drzava koju smo stvorili pobrinuti za sve nas branitelje na ovaj ili onaj nacin svako ima pravo na svoje misljenje ali ja mislim da nije u redu provocirati branitelje na osnovu jednog emaila ili suditi bez suda to me pdsjeca na ovaj prijasnji sistem eto to mi je bilo na dusi pozdrav svim braniteljima

Slažem se s tobom Kruševo u potpunosti, jer već duže vremena pratim postove Svemirca koji su izrazito provokativni, i mislim da imam pravo sumnjati da je "ubačeni element", ili boluje od neke vrste paranoje, a u tom bi mu se slučaju ispričao. Ispada on došao sa svemira, oslobodio Hrvatsku uz još nekolicinu odabranih, koji su što zbog ranjavanja, što zbog bolesti otišli "opravdano" u vojnu mirovinu. Ovi koji zadnjih godina pucaju totale po šavovima, a radili su zasukanim rukavima dok su "izabrani" bili u zasluženoj mirovini, su foliranti i samo bi htjeli, sram ih bilo, ishodovati neku vojnu mirovinu koja je rezervirana za "svemirce" kojima je prošlo više od 3 godine od konačnosti priznanja statusa HRVI, te im ne može više nitko ništa. Pa sad pljuj po ovima (zemljanima) koji su radili, dok su god to bili u stanju. To je moje skromno mišljenje, ali ja sam došao iz šume, a ne iz svemira! :-D:cenzura:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pop84 je napisao:

svemirac je napisao:

Mislim da nema države na svijetu koja je bila u ratu i ima više od nas oboljelih od PTSP-a po broju vojnika. Šta reći...zasukat rukave i radit,dosta petljanja po psihijatriji. :namiguje:

 

Zaista nerazumijem svemirac , ako nije tajna u kojo si postrojbi bio i na osnovu čega si ti umirovljen . Možda i imaš pravo ali ne možemo generalizirati .Nadam se iskrenom odgovoru . A ako je u pitanju ranjavanje ,na kojem terenu ti se to desilo .Hvala !

 

Gledaj prijatelju:

Vjerujem da si pažljivo pročitao moje postove vezano na ovu temu i lako je vidljivo da ne generaliziram tj. ne trpam sve u isti koš, niti ne imenujem nikoga.

Pišem ono što i večina ovdje vrlo dobro zna,samo što to niko ne želi napisat.

Od kad je Jadranka produžila rok za rješavanje statusa RVI pokrenula se lavina koju ni ona nije očekivala.

Odjednom oboljelo više branitelja nego što ih je u raznim udrugama registrirano,što ne znači da i prije nije bilo muljanja po tom pitanju,ali nakon tog datuma počeo je stanpedo.Najlakše je muljat na PTSP jer je teško dokazat da muljaš,pogotovo kad te educiraju oni koji su to prošli prije tebe,pa ti preko ovog foruma dijele savjete(naravno da je ovaj forum pomogao istinskim braniteljima i da je nemoguče prepoznat kukolj).

Ne velim da nakon 10 god. od završetka rata nema više oboljelih,naravno da ima,ali ne u tom broji niti pod razno. Večina leži po psihijatriji isključivo da si riješi egzistenciju a nije im ništa.

Trenutno je stopirano oko 30.000 zahtjeva sve redom PTSP.

Pazi ne 300 ili 3.000.

Nikoga nisam poimenice prozivao niti vrijeđao,dok su se meni sa smiješnim uvredama obračali oni koji su se osiječali prozvanim i na taj način su sami sebe razotkrili.

Vidjelo se i u ministarstvu kamo to vodi pa su i stopirali sve,jer bi ovim tempom broj oboljelih od PTSP-a vrlo brzo narastao u šesteroznamenkasti broj.Što se tiče mojeg statusa,ranjen sam u Oluji a bio sam pripadnik, u početku jedne mobilizirane postrojbe od rujna 91 god. i nakon par mijeseci prelazim u gardijsku postrojbu koja je onda bila stacionirana u rakitju pored zagreba.

Sretan Božić svima. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svemirac je napisao:

 

Nisam iz metropole prijatelju,a navukao sam si tako invaliditet da su me nakon ranjavanja moji suborci u bijegu ostavili,pao sam onakav u ruke četnicima,koji su me u banja luci zakrpali i nakon 6 mjeseci torture po njihovim tamnicama ,došlo je do razmjene zarobljenika, i ja sam odma nakon toga završio u psihičkoj ustanovi i još i danas imam velikih smetnji.Tako da dobro znam šta je PTSP i moraš znat da nemogu podnjet ovakvu zlouparabu te bolesti na ovom forumu.

 

Objavljeno: 5.3.2007 12:38

 

već 3 godine tvoji postovi liče jedan na drugog. 40% ranjavanja 30% ptsp imaš? 60% ukupno...

izbjegao si 6a i utekao u sigurnost hrvi, kako sam kažeš, i već 15 godina uživaš u mirovini?

ti si stvar riješio, sve ostalo zašto si ovdje obična je paranoja. ti znaš zašto te puca.

 

ma u pravu si svemirac. činjenica je da postoji poveći broj onih koji se pokušavaju spasiti kroz ptsp. činjenica je da smo i mi stvorili ovu državu. u našoj krvi. naša je i red bi bio da nas ostali poštuju a ne gaze. ne znam zašto misliš da ti nećeš doći na red i da će te jaca spasiti? pa nisi ti baš tako težak invalid. ako možeš tipkati ovdje možeš i biti daktilograf negdje. smiješno? zamisli se malo. kad uguše nas, koji novim zakonom više praktički ni nismo u igri, na redu su svi sa 20% kojima će ustanoviti poboljšanje na 19% i pa-pa privilegije. i tako, malo po malo, ostane ti 30 000 jadnika u invalidskim kolicima. bez potpore 500 000 branitelja (koje će boljeti kuki za vas jer i vas je bolio kuki za njih) vi ste buduća problematična kriminalna skupina (u hagu i osuđena kroz procese gotovini i ostalima) nastala na zločinu. vidiš negdje svoju budućnost? ni ja. partizani su svoje mirovine održali neupitnima jer ni riječ nisu dali na sebe. mi se međusobno pljujemo a narod i mediji (a i vlast) to objeručke prihvati i sprda se.

meni osobno je prihvatljivije da i 5 lažnih ptsp-ovaca dobije crkavice od mirovina nego da jedan oboljeli ostane na ulici prepušten svojoj sudbini.

sva ova sranja mogla bi se riješiti objavljivanjem registra i poštenom revizijom (uz jasne kriterije) i za to se treba boriti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

all_or_nothing je napisao:

svemirac je napisao:

 

Nisam iz metropole prijatelju,a navukao sam si tako invaliditet da su me nakon ranjavanja moji suborci u bijegu ostavili,pao sam onakav u ruke četnicima,koji su me u banja luci zakrpali i nakon 6 mjeseci torture po njihovim tamnicama ,došlo je do razmjene zarobljenika, i ja sam odma nakon toga završio u psihičkoj ustanovi i još i danas imam velikih smetnji.Tako da dobro znam šta je PTSP i moraš znat da nemogu podnjet ovakvu zlouparabu te bolesti na ovom forumu.

 

Objavljeno: 5.3.2007 12:38

 

već 3 godine tvoji postovi liče jedan na drugog. 40% ranjavanja 30% ptsp imaš? 60% ukupno...

izbjegao si 6a i utekao u sigurnost hrvi, kako sam kažeš, i već 15 godina uživaš u mirovini?

ti si stvar riješio, sve ostalo zašto si ovdje obična je paranoja. ti znaš zašto te puca.

 

ma u pravu si svemirac. činjenica je da postoji poveći broj onih koji se pokušavaju spasiti kroz ptsp. činjenica je da smo i mi stvorili ovu državu. u našoj krvi. naša je i red bi bio da nas ostali poštuju a ne gaze. ne znam zašto misliš da ti nećeš doći na red i da će te jaca spasiti? pa nisi ti baš tako težak invalid. ako možeš tipkati ovdje možeš i biti daktilograf negdje. smiješno? zamisli se malo. kad uguše nas, koji novim zakonom više praktički ni nismo u igri, na redu su svi sa 20% kojima će ustanoviti poboljšanje na 19% i pa-pa privilegije. i tako, malo po malo, ostane ti 30 000 jadnika u invalidskim kolicima. bez potpore 500 000 branitelja (koje će boljeti kuki za vas jer i vas je bolio kuki za njih) vi ste buduća problematična kriminalna skupina (u hagu i osuđena kroz procese gotovini i ostalima) nastala na zločinu. vidiš negdje svoju budućnost? ni ja. partizani su svoje mirovine održali neupitnima jer ni riječ nisu dali na sebe. mi se međusobno pljujemo a narod i mediji (a i vlast) to objeručke prihvati i sprda se.

meni osobno je prihvatljivije da i 5 lažnih ptsp-ovaca dobije crkavice od mirovina nego da jedan oboljeli ostane na ulici prepušten svojoj sudbini.

sva ova sranja mogla bi se riješiti objavljivanjem registra i poštenom revizijom (uz jasne kriterije) i za to se treba boriti.

 

Lijepo si ovo sročio nema šta i moram priznat da se u dosta stvari iz tvog posta slažem.

Samo što nisam "izbjegao" 6a,nego niti neznam šta je to jer toga kad sam ja riješavao status nije bilo.Što se tiće mog posta koji si izvukao i sa tim se sprdaš,pitam te bi li ti ostao izvlačit mene i još par kolega ranjenih i dosta poginulih u naletu mnogobrojnijih četnika.

Sigurno nebi jer onda nebi piskarao po forumu.

Nikome ne zamjeram zbog toga jer bi tako svaki normalan postupio i čuvao živu glavu.Sreča je u tome kaj su blizu bile plave kacige pa nas nisu pobili.I tebi je vidim jasno da je poveči broj onih koji petljaju samo što ja o tome otvoreno pišem,ne izmišljam i ne lažem.Dosta toga bi se riješilo objavom registra i poštenom revizijom,slažem se sa tobom.Nešto je i jadranka morala poduzet jer bi ovo išlo u nedogled, bilo je dosta vremena za sve koji su obolili da riješe svoje pitanje,ali 15-tak godina nakon rata.

:vrti: pa dokle više...mada što je najgore ima i sad vjerovatno oboljelih koji su zakasnili ali sigurno ne u onom broju koji sam u prošlom postu spomenuo. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i ja sam jedan od onih koji je mirovinu dobio na ptsp.i nemogu da ovo ne napišem.prošao sam mnoga ratišta, bio vojnik u rovu.puška mi se od zime smrzavala za ruke,noge nisam osjećao. puno ih je u mom vodu poginulo,ranjeno dal ja manje vrijedim ostao sam čitav.a vas sve koji nas prozivate zbog ptsp i velikih mirovina -moja još malo pa 3000-odveo bih samo par noći na Velebit.da bio bih sretan da u državi za koju sam se borio radim ,sa vss-fakultet-imao bih nekih 7000 i rado bih nekom dao svoju mirovinu.ne nismo mi bolesni od ptsp-bolesni su već i oni koji žive s nama naše supruge i djeca.život s nama je kao hod po minskom polju. Sretan Božić svim braniteljima i njihovim obiteljima .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nakon svega pročitanog neznam šta reći,ali svakako biće sex-a a da ćemo opet strepit zbog europe.Nije cilj europi da plaća hrvatske branitelje,svoje nit nema. :kavica: a mi joj svakako ne trebamo,sretan nam ulazak u europu.zato trebamo se prilagodit ali mislim neka stečena prava neće se moć samo tako ukidat ali i to je moguće dok ne uđemo u EU.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Biće takvih poput tebe puno.Još ću jedno reć,JA SAM ZA OBJAVU

REGISTRA BRANITELJA,I DA SE TKO NIJE BIO NA PRVOJ CRTI UKINE

PTSP I INVALIDNOST.

 

Recimo,oni iz pozadine gdje su oni zaradili ptsp?

Takvi ,koji su ostvarili mirovine,to je nož u leđa drugim branitelja.

Neki su bižali tada od rata,a danas se kite našim perjem.

Takvima mogu jedino reć iz sveg glasa !!! :srednji::srednji::srednji:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

....sve je to OK, kaj specijala radi za svoje bivše zapovjednike i suborce,ali bojim se da je broj malen,nismo složni kao branitelji, pa da nas izađe na ulice recimo cca 300 000 .(toliko otprilike bi bilo istinjskih branitelja-moja prosudba )Onda bi to imalo više efekta i to ne samo za jednu "stvar",već za opčenito margaliziranje HB,smanjivanje prava,uzimanje dostojanstva i sl.Tko je tome kriv kaj nismo složni!?

 

Bran.udruge koje su rascjepane i nesinkrozirane da djelujemo zajedno za istu stvar ,za korist svih nas....ovo što nam rade Van je svake pameti i ljudskog braniteljskog dostojanstva...

 

...ali da se treba riješit "kukolja" ja sam ZA to,zato treba objavit registar HB,gdje bi mnogo toga bilo jasnije ,poslije objave registra HB -tada bi mogli i imali bi što "REZAT"! :-(:vrti::zao:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hm,neznam baš koliko bi ta objava registra koristila,mislim osobno nemam ništa protiv da se objavi dapače bilo bi mi drago,zbog osobne zadovoljštine i tako,ali sve u svemu on ništa ne mjenja objavljen javno ili ne taj popis branitelja i njihovog statusa je ipak privatna stvar,pa mislim nema smisla ga načinit havno dostupnim.Koliko ja pratim braniteljsku scenu a pratim je kao dragovoljac još od 90/91godine a ko hrvi od 93 kad taj famozni ptsp nije ni bio priznat kao bolest,već je bio marginalizizran do krajnosti,znam a to mogu i potkrjepit dokazima da su sva prav branitelja ili bolje reć hrvi-a rezana,nikad nisu proširivana,zadnji zakon je donekle recimo to tako braniteljski jer donosi neke novine vezane i za branitelje ne samo HRVI-e.Hrvi kao zasebna specifična skupina branitelja sama sebe kroz godine nije uspijela homogenizirat i sad su na udaru raznih,revizija,prevođenja i sl. izmišljotina politike koju provodi vlada.Isto pogađa i dragovoljce DR,ali i one obične branitelje koji eto nisu ni dragovoljci a niti su HRVI,i upravo oni su do sada imali najmanja prava koja su proizilazila iz raznih zakona koji su regulirali njihova prava a do sad ih se promjenilo mislim četri - pet,te njihove dopune i sl.Samo da se razumijemo,osnovna prava branitelja su gotovo nikakva ili samo deklarativna,dragovoljci imaju nešto povoljnije obračune mirovina civilnih,ali tu je priči kraj,dok hrvi,sad nakon toliko godina napokon u pravima su izjednačeni oboljeli sa ranjenima iako ne u potpunosti.Neću vam ni spominjati da ako ste oboljeli devedesetih niste imali pravo na čin,a ranjeni jesu itakve nebuloze koje su dolazile iz glava politike ne struke.i da ne duljim,činjenice koje se vide a to su velik nesrazmjer prava između zdravih i bolesnih,ranjenih branitelja,prevelik broj ljudi s priznatim stausom HB,rezjedinjenost udruga branitelja,na svim razinama,ulazak u EU braniteljima neće donijet nikakva poboljšanja već će se sve više bacat na marginu jer nema mjesta za HB u europi,ona ima svoju ili će imat svoje vojnike o kojima će skrbit ne trebaju joj HB,kao neki uteg.Kad se dosegne cilj ulaska u EU onda se zapitajte štovani kolege tko će zaposlit osobu sa invalidnosti ili oboljenjem branitelja i sl. kad podnesete molbu i vaš novi poslodavac jedostavno pregleda vaš status negdje na www i kaže nemože on je rizična skupina!Dali ćemo i onda željet javno dostupan registar branitelja,ili raznim tajni službama daš popis svojih vojnika iz rata mislim da bi se mnogi zapitali žele li to,npr. radi zdavanja viza itd...........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da ne spominem kredite,tko će vam/nam ih dati?Da ima ljudi koji su se prošvercali,ima ne sumnjam ali vjerujem da ih je malo.treba pogledadat suštinu stvari i reć status branitelja imaju ljudi iz cz,djelatnici ureda za obranu,raznih ministarstava,itd...pa nije ni čudo da ima 500000 branitelja,naime sama definicija pojma branitelja krivo je zakonski postavljena pa je to jedan od generatora ovako visokog broja branitelja.odnosno sasvim jasno i bez ustručavanja treba reć javno i glasno branitelj je samo osoba koja je branila odnosno pružala oružani otpor ili je bila u direktnoj svezi sa tim postrojbama(npr. ratni sanitet brigade ali ne i stacionari po puli i zagrebu...) i već tu bi se raspolovio broj branitelja i pripadnika HV,zatim kakve veze mogu imati branitelji-političari sa istinskim braniteljima npr. ?ebrang po čemu je on dragovoljac?jer je ušao u politiku?

stvarno mi je muka čitat o svim ovim revizijama na reviziju koje nikad ništa dobro nisu donijele,iskreno i sam se raspalim kad pročitam najave za revizije,mada smatram je potrebnom,ali ne na dosadašnje načine provođenja,koji definitivno ne valjaju odnosno imaju klimave noge.Revizija bi po meni trebala donijeti sigurnost kod branitelja a ne nesigurnost,jer kad te neko revidira svakih par godina to je katastrofa,i po osobu i društvo i okolinu-obitelj branitelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moje mišljenje je (tko sam ja da mislim) da registar nije objavljen zbog "NJIH" gore u "VRHU" da se ne sazna tko sve ima status branitelja, a ne zbog vas "običnih" branitelja, istina je da se je netko "provukao", ali vjerujte mi to je sitnica naspram njh gore...

Pozdrav svim braniteljima!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam šta ste napali svemirca ,kad čovjek govori istinu i to doslovce.

Više od polovice koji su sad u mirovini nisu ni okusili rat ,a oni sad svi imaju traume od ptsp ,ma nemoj odkud toliko.

pa zar sam se ja morao pravit lud da dobijem što mi pripada,po zakonu.

Ajde recite mi koliko je vas tu na forumu ,koji su ostali radit i osrh,ili mup ,koliko recite.

poskidali se još 92 god,ili 93 i od onda su branitelji.

Stvarali koje kakve udruge a rat je gospodo završio 95 god ,a ne 92.a da sam u pravu to se vidi najbolje po bodovanju branitelja za dionice to jest za udjele, 90 i 91 dobili po 8 bodova a ovi ostali po 1 bod i za bljesak i oluju po 5 bodova ,šta misliš.A što sam prošao sve strahote 92 godine po bosanskoj posavini to nikom ništa jel tako,a da ne pričamo o akciji maslenica,i ljeto 94 i zima također.

Svemirac svaka čast vrijeme je da se kaže da su zajebali državu i to debelo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Fighter3GBR je napisao:

Ne znam šta ste napali svemirca ,kad čovjek govori istinu i to doslovce.

Više od polovice koji su sad u mirovini nisu ni okusili rat ,a oni sad svi imaju traume od ptsp ,ma nemoj odkud toliko.

pa zar sam se ja morao pravit lud da dobijem što mi pripada,po zakonu.

Ajde recite mi koliko je vas tu na forumu ,koji su ostali radit i osrh,ili mup ,koliko recite.

poskidali se još 92 god,ili 93 i od onda su branitelji.

Stvarali koje kakve udruge a rat je gospodo završio 95 god ,a ne 92.a da sam u pravu to se vidi najbolje po bodovanju branitelja za dionice to jest za udjele, 90 i 91 dobili po 8 bodova a ovi ostali po 1 bod i za bljesak i oluju po 5 bodova ,šta misliš.A što sam prošao sve strahote 92 godine po bosanskoj posavini to nikom ništa jel tako,a da ne pričamo o akciji maslenica,i ljeto 94 i zima također.

Svemirac svaka čast vrijeme je da se kaže da su zajebali državu i to debelo

 

 

Pa vidiš prijatelju ovi koji su me zdušno napali sa raznim uvredama tipa "ubačeni element" i sl.

su u biti sami sebe raskrinkali...jako puno ti je kemičara koji ovdje crpe informacije,izležavaju se po ludari da bi dobili papire za komisiju. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja sam novi na forumu i nemojte mi zamjeriti ak nesto netocno napisem.HVALA:Prvo da me neko ne ponizi dragovoljac sam domovinskog rata (zasluzeno).dalje nije bitno.Ako se samo vratimo u proslost blizu ili dalju ma svatko ko i malo poznaje hrvatsku povijest HRVATSKI RATNICI;BORCI;DRAGOVOLJCI ma sto vam to govori svi su ginuli za ideale ko i mi za stvaranje nase drzave a to sto mi neznamo vladati ko nam kriv.Cim se stvorila Hrvatska sve je stalo .Sad trazimo pois BRANITELJA MA SVI IH ZNAMO kad su davali marke pa posle eure doktorima oni su uspjeli mi smo to znali i sutjeli zbog cega(sramote ili osjecaja krivnje sto smo ponosno napravili nasu Hrvatsku) neznam samo mi je zao kad tak cujem i vidim sto se desava i svi mi sutimo jer su nam ti ljudi i poznanici i prijatelji i rodaci.Tak je bilo uvjek nekom rat brat a nekom???Medu malim ljudima branitelji umirovljenici nisu omiljena tema a to su nasi ljudi a sto ce tek ostali misliti.I na kraju odgovorno tvrdim kad je mir otimamo jedan drugom jedino kad je velika stvar onda nema jacih od HRVATA:To smo dokazali kroz povijest.Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija