Jump to content

slobodni obrt


RatkoZ

Preporučene objave

1. Ne, iz razloga što djelatnost 96.09-Ostale osobne uslužne djelatnosti uključuje sljedeće:

-astrološke i spiritualističke djelatnosti

-usluge pratnje,ženidbenih ureda,zakazivanje sastanaka i sl.

-usluga skrbi za kućne ljubimce

-studiji za tetovažu i piercing

-čistači cipela,čuvari parkinga i sl.

 

2. Ne, u djelatnosti 96.04-Djelatnosti za njegu i održavanje tijela ubraja se :

-djelatnost turskih kupelji,sauna,solarija,salona za mršavljenje,salona za masažu.

 

Zato pogledajte NKD 2007,sljedeće skupine:

 

86.90-Ostale djelatnosti zdravstvene zaštite:

-djelatnosti zdravstvene zaštite koje se ne obavljaju u bolnicama ili ih ne obavljaju doktori medicine:djelatnosti medicinskih sestara,primalja,fizioterapeuta,optometrije,hidrometrije,medicinske masaže,radne terapije,govorne terapije,podijatrije,homeopatije,kiropraktike,akupunkture i sl.

88.10-Djelatnosti socijalne skrbi bez smještaja za starije osobe i osobe s invaliditetom:

-posjećivanje starijih i bolesnih osoba te osoba s invaliditetom

-dnevna skrb za starije osobe

-djelatnosti stručne rehabilitacije i sl.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iskreno Vam zahvaljujem što ste se potrudili dati mi odgovore. Još jedno pitanje bih zamolila. Imam potvrdu o završenom tečaju za refleksnu masžu stopala i želim otvoriti obrt, bez poslovnog prostora, za pružanje usluga refleksne terapije stopala isključivo u stanovima korisnika usluga. Da li je moguće takvu djelatnost obavljati u slobodnom obrtu? Ako nije, molim da mi odgovorite u kakvom je obrtu to moguće raditi i pod kojim nazivom djelatnosti? S poštovanjem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Da, možete otvoriti salon za tetoviranje kao slobodni obrt ,šifra 96.09 (kao što je niže navedeno) a budući da se ova djelatnost smatra slobodnim obrtom znači da Vam je dovoljna SSS (nebitno da li u trogodišnjem ili četverogodišnjem trajanju).

 

Popis slobodnih obrta (na stotine) je puno veći od popisa vezanih obrta pa Vam linkam popis vezanih obrta (znači, sve što nije u ovim skupinama su slobodni obrti):

 

http://www.obrtnici-hvar.hr/dokumenti_zakoni_propisi/5879748041714291166popis-vezanih-i-povlastenih-obrta.pdf

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

ultra je napisao:

Možete otvoriti slobodni obrt,djelatnost:86.90

 

 

hmmm...refleksiološka masaža, aromamasaža i sl. spadaju pod šifru djelatnosti 96.04 i vezani obrt ( uvjet: položen ispit o stručnj osposobljenosti za masera ) !!!

 

shiatsu masaža, reiki i sl. spadaju u alternativnu medicinu i registriraju se kao slobodni obrti pod šifrom 96.09

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ultra je napisao:

1. Ne, iz razloga što djelatnost 96.09-Ostale osobne uslužne djelatnosti uključuje sljedeće:

-astrološke i spiritualističke djelatnosti

-usluge pratnje,ženidbenih ureda,zakazivanje sastanaka i sl.

-usluga skrbi za kućne ljubimce

-studiji za tetovažu i piercing

-čistači cipela,čuvari parkinga i sl.

 

 

 

netočno!!!

djelatnosti "96.09 - Ostale osobne uslužne djelatnosti, d.n." uključuje navedeno, ali ne i samo navedeno, već i sve ono što je srodno, a nije drugdje navedeno ( oznaka d.n. = drugdje nespomenuto )

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
  • 1 godina kasnije...

Pozdrav, imam pitanje. Možda nisam u dobroj temi, al da probam. :) Inženjer strojarstva sam, nedavno diplomirao, nemam radnog iskustva. Imam ideju otvoriti fotokopiraonu. Zanima me da li trebam polagati kakav stručni ispit ili slično za otvaranje? Je li bolje otvoriti obrt ili jednostavni d.O.o? Daje li država kakve poticaje za otvaranje obrta ili jdoo? Hvala na pomoći!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

fotokopiranje spada pod šifru 82.19 i nije vezana djelatnost ( nije uvjet dokazivanje propisane stručne spreme ), a za ostala pitanja probajte se sami malo informirati na ovim linkovima:

 

http://www.portor.hr/

i tu:

http://www.hok.hr/cro/savjetodavna_sluzba_062_000_026

 

...pa onda nazovite ili posjetite nadležnu službi za gospodarstvo u vašem gradu u njihovo uredovno vrijeme za prijem stranaka

 

a možete se obratiti i - hitro.hr servisu u vašem gradu

http://www.hitro.hr/Default.aspx

 

sretno :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 8 mjeseci kasnije...
  • 5 mjeseci kasnije...
  • 1 godina kasnije...
  • 5 godina kasnije...
prije 1 sat , Mirelacrn je napisao:

Postovani!! Molim vas recite mi mogu li sa 2 godišnjom skolom za sivaca otvoriti obrt za krojacke popravke bez majstorskog i iskustva te kako bi to bilo izvedivo? Molim vas pomoc. 

Ako možete sami popraviti odjeću kod kuće za poznanike bez pravnih papira, otvaranje radionice definitivno će zahtijevati barem minimalnu registraciju od vas. Da biste to učinili, dovoljno je registrirati se kod porezne službe kao individualni poduzetnik, platiti malu državnu pristojbu i podnijeti zahtjev.

 

Oblik oporezivanja prikladan je pojednostavljeni ili UTII. Bolje je unaprijed se upoznati s izračunima kako biste utvrdili koji će od njih biti isplativiji u vašem slučaju.  mora nužno odgovarati popisu usluga koje nudi radionica.

Preporučljivo je navesti sve dostupne mogućnosti kako biste u budućnosti imali prostora za razvoj i proširenje. Obično označavaju 95.29 - Popravak drugih predmeta za osobnu uporabu i kućanstvo. Ali možete dodati i druge - 18,21, 18,22, 18,24, 93,5 i 52,74.

 

U procesu pripreme prostora obavezno uzmite u obzir službene zahtjeve regulatornih tijela - sanitarno -epidemiološku stanicu, vatrogasnu inspekciju i Rospotrebnadzor. Dopuštenje za održavanje možete dobiti tek nakon provjere njihovih predstavnika  Za to ne morate otvarati posebne licence, što je još jedna prednost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , Mirelacrn je napisao:

Postovani!! Molim vas recite mi mogu li sa 2 godišnjom skolom za sivaca otvoriti obrt za krojacke popravke bez majstorskog i iskustva te kako bi to bilo izvedivo? Molim vas pomoc. 

Možete otvoriti obrt za sljedeće djelatnosti:

95.29-Krpanje i prepravljanje odjeće

14.12-proizvodnja radne odjeće

14.13proizvodnja ostale vanjske odjeće(OSIM PO MJERI !!!)-znači, primjer: sašijete 10 hlača pa neka si stranka bira, ako joj pašu koje hlače, ali ne možete šivati po mjeri jer za to treba majstorski ispit

14.14-proizvodnja rublja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , Mirelacrn je napisao:

Hvala vam! Savjetovala sam se Takoder sa obrtnickom komforom, kazu isto. Molim vas recite mi jos, da li bi mi najbolje bilo otvoriti pausalni obrt? 

Obrt otvarate kao obrt, nema paušalnog obrta(to se tako samo u narodu kaže). Paušal je način oporezivanja. To kad otvorite obrt, onda idete u poreznu se prijavit u registar poreznih obveznika u roku 8 dana od dana početka i tamo kažete da želite paušalni način oporezivanja(to vidite s knjigovođom šta Vam je povoljnije).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

 

Ja sam završio školu 4 stupnja.

Struka:Strojarstvo

Obrazovni profil:Strojarski tehnicar

Smjer:Obrada materijala i montaza

Usmjerenja:Instalater vodovodnih uredaja

Zanima me dali moje zanimanje spada pod koji slobodni obrt,da nemoram polagat majstorski ispit

Unaprijed hvala i lp,Dino

uređeno: od paasara
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako npr. niste KV - Instalater vodovodnih uređaja, morate. To je, ako otvarate obrt.

Ako otvarate Jdoo (ne morate ući u sustav pdv-a, ako vam prihod ne pređe u kunama 300.000), tada možete i kao vlasnik-direktor obavljati navedenu djelatnost. A iskreno i jeftinije je i jednostavnije i sigurnije, gledajući na eventualni neuspjeh u poslu. Ako navedeno doživite kao obrtnik, sva dugovanja obrta Vas terete temeljem Vašeg OIB-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija