Jump to content

lasc-01 test,psiholog


Delta70

Preporučene objave

zna li itko koliko ima stupnjeva ptsp po famoznom testu lasc -01,i kako idu po tezini,ima li netko da je nedavno bio na testiranju i koliko je bodova imao na tom testu,hitno mi treba taj podatak,bio sam na testiranju i doktor je bio tako nabrijan ,dao mi test i pozurivao me jnapiso nalaz na brzinu,prijasnje nije ni pogledao,izjurio i nije vise nijednog pacijenta primio,zabrinut sam da mi nije dovoljno proucio prijesnu dokumenz´taciju,pa da mi nije opisao stvarno stanje,hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bare,i ja sam više puta bio na psihološkom testiranju LASC-u,ali ni meni to stupnjevanje nije baš najjasnije.Prvi put je LASC bio 54,44 a kod drugog psihologa citiram:LASC-01 56 bodova prema 47 graničnih.U KB Dubrava sam bio u kolovozu 2006g. i psiholog je naveo ukupno bodova 51, validnost 3. Na još jednom testiranju početkom ove godine nalaz psihologa (pravoslavca): LASC (01)treći index-49,56. Eto, Bare, to su moja iskustva sa testiranjima kod raznih psihologa, i ništa mi nije jasno u vezi tog LASC-a. Imam još tri klinička nalaza od petog psihologa, koja su relativno, ili vrlo dobra, ali kod njega nikad nisam ispunjavao LASC test. Molim uz Bareta i ja, ako netko zna nešto više o tim LASC testiranjima! :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Forrester je napisao:

Bare,i ja sam više puta bio na psihološkom testiranju LASC-u,ali ni meni to stupnjevanje nije baš najjasnije.Prvi put je LASC bio 54,44 a kod drugog psihologa citiram:LASC-01 56 bodova prema 47 graničnih.U KB Dubrava sam bio u kolovozu 2006g. i psiholog je naveo ukupno bodova 51, validnost 3. Na još jednom testiranju početkom ove godine nalaz psihologa (pravoslavca): LASC (01)treći index-49,56. Eto, Bare, to su moja iskustva sa testiranjima kod raznih psihologa, i ništa mi nije jasno u vezi tog LASC-a. Imam još tri klinička nalaza od petog psihologa, koja su relativno, ili vrlo dobra, ali kod njega nikad nisam ispunjavao LASC test. Molim uz Bareta i ja, ako netko zna nešto više o tim LASC testiranjima! :-?

Znam da ovo nije medicinski, već pravno portal, ali neka saznanja slična gore pomenutom pitanju nam mogu pomoći u ostvarivanju braniteljskih prava, iz pravnog domena. :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Forrester je napisao:

Forrester je napisao:

Bare,i ja sam više puta bio na psihološkom testiranju LASC-u,ali ni meni to stupnjevanje nije baš najjasnije.Prvi put je LASC bio 54,44 a kod drugog psihologa citiram:LASC-01 56 bodova prema 47 graničnih.U KB Dubrava sam bio u kolovozu 2006g. i psiholog je naveo ukupno bodova 51, validnost 3. Na još jednom testiranju početkom ove godine nalaz psihologa (pravoslavca): LASC (01)treći index-49,56. Eto, Bare, to su moja iskustva sa testiranjima kod raznih psihologa, i ništa mi nije jasno u vezi tog LASC-a. Imam još tri klinička nalaza od petog psihologa, koja su relativno, ili vrlo dobra, ali kod njega nikad nisam ispunjavao LASC test. Molim uz Bareta i ja, ako netko zna nešto više o tim LASC testiranjima! :-?

Znam da ovo nije medicinski, već pravno portal, ali neka saznanja slična gore pomenutom pitanju nam mogu pomoći u ostvarivanju braniteljskih prava, iz pravnog domena. :misli:

 

ma daj Forrester, ovaj komentar ti je zaista deplasiran:vrti:, ovo sa:"ove godine nalaz psihologa (pravoslavca):"...poput (ne sjećam se točno čijeg komentara neki dan, da su mu u komisiji sva tri doktora bili muslimani pa je to naveo kao možebitni razlog za nešto...

ma takvi komentari su postali smješni...kaj je doktor (psiholog)morao biti katolik:-? kao garancija da će dati po pacijenta povoljniju dijagnozu??? ma kakve vjerska pripadnost ima veze sa medicinskom kompetentnošću...:smijeh2:

što bi tek komentirao da su ti NIM dlp potpisali pedijatar i specijalista dječje kirurgije (kao meni)...to je valjda manje šokantno:buljoki:

...ono, samo neka nije pravoslavac ili musliman

ma molim te...

ajd :namiguje: svejedno :zivili:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Forrester je napisao:

Ti kao da si pala s Marsa, kao da ne znaš tko je protiv koga ovdje ratovao. U zagradu sam stavio "pravoslavac", i ne znam zašto to tebe toliko pogađa?

 

 

Pozdrav !!!

 

Mislim da ovakvim izjavama g.Forrester ratuje sami protiv sebe . Ne da mješate kruške i jabuke več čini mi se neznate što je voće a što povrče . :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bare je napisao:

zna li itko koliko ima stupnjeva ptsp po famoznom testu lasc -01,i kako idu po tezini,ima li netko da je nedavno bio na testiranju i koliko je bodova imao na tom testu,hitno mi treba taj podatak,bio sam na testiranju i doktor je bio tako nabrijan ,dao mi test i pozurivao me jnapiso nalaz na brzinu,prijasnje nije ni pogledao,izjurio i nije vise nijednog pacijenta primio,zabrinut sam da mi nije dovoljno proucio prijesnu dokumenz´taciju,pa da mi nije opisao stvarno stanje,hvala

 

bare !!!

 

 

VARIJABLA ŠIFRA

Poteškoce pri uspavljivanju LASC01

Uznemirenosti LASC04

Nocne more LASC05

Razdražljivost LASC08

Trenutni ispadi u pamcenju LASC10

Neprijateljstvo/nasilje LASC14

Nesposobnost izražavanja osjecaja LASC18

Napetost i tjeskoba LASC19

Živa sjecanja na neugodna prošla iskustva LASC22

Otežana koncentracija LASC24

Nocna buenja LASC27

Poteškoce pamcenja LASC28

Pojacana nervoza LASC33

Napadi panike LASC37

Izbjegavanje postupaka koji Vas

podsjecaju na neugodna prošla iskustva

LASC39

Nepovjerenja prema drugima LASC40

Gubitak interesa za uobicajene postupke LASC41

Nedostatak osjecaja LASC42

 

:misli: da ćeš izvući nešto iz ovog :namiguje::kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 godina kasnije...
, Forrester je napisao:

Mislim da se posljednjih 5-6 godina mijenjao taj prag bodova po LASC testu koji, određuje da li netko ima PTSP, i u kojem stupnju. Mislim da je ovih 39 bodova što je Bare naveo u prvoj objavi svakako malo, te pretpostavljam da je taj prag sada negdje oko 45 bodova (do 50max.). :misli:

11.07.2018  sam na LASC-01 testu  dobila 61 od 68 bodova

, granični bod ti je 47. Kronificirani PTSP  popraćen teškim depresijama.

Odrađeno na kb Osijek. 

Koji postotak HRVI ,pojma nemam.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ima više vrsta testiranja, ali evo jedan primjer :

Rasponi bodova u CAPS upitniku koji su korišteni u ovom radu su: do 45 bodova - elementi, 46 do 65 laki, 66 do 95 srednji, iznad 95 teški. Također, validnost je označena na slijedeći način: 0 - izvrsno, nema razloga za sumnjati u validnost odgovora, 1 - dobro, prisutni čimbenici koji mogu negativno utjecati na validnost, 2 - dovoljno, prisutni čimbenici izvjesno umanjuju validnost, 3 - loše, znatno umanjena validnost, 4 - nevalidni odgovori, ozbiljno narušeno mentalno stanje ili moguće namjerno preuveličavanje ili umanjivanje tegoba.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija