Jump to content

uhvacena


anonimno

Preporučene objave

imam 23 god i do sad nisam kaznjavana za upotrebu droga.. prije 2 dana me policija privela radi komadica jointa(bruto 0.5g) koji sam bacila prije nego sto su dosli(no jedan policajac tvrdi da me vidio da sam bacila), te su me priveli i verbalno maltretirali tako da sam priznala neku bezveze pricu(da sam kupila za 50kn od nepoznatog) da budem sto prije gotova i da me puste.

 

Znam da vec ima nekoliko slicnih threadova ali bih vas zamolila za odgovor sto se tice daljnjeg procesuiranja slucaja,koji je najbolji nacin da minimiziram stetu, da li moje priznanje(iskaz) ima neku tezinu te moguce kazne..molim da zadnji odgovor bude sto precizniji...hvala.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kad se pokrene kazneni postupak i kad te pozove općinsko državno odvjetništvo, ili ako te ne pozove obavezno otiđi do njih i razgovaraj s njima i ponudi da ćeš se par mjeseci dobrovoljno podvrgnuti kontroli urina da se uvjere da je to bilo samo jedanput i da se više neće ponoviti, pa ako to prođeš državno odvjetnišvo će odustati od kaznenog progona i to ti nigdje neće niti biti evidentirano

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

postoji i ta mogućnost da DO riješi kaznenu prijavu na drugi način i da ne dođe do pokretanja kaznenog postupka..

to može biti - odbačaj, bez da vas zovu ili bilo što s vama kontaktiraju , tako da nećete niti znati da je prijava odbačena..

drugi način je da vas službenim putem pozovu, obave s vama razgovor, uzmu od vas pisanu izjavu da će te se javiti u npr. Centar za prevenciju i liječenje bolesti ovisnosti i tada vam ostavljaju određeni rok u kojemu morate izvršiti tu obvezu, nakon čega se prijava opet riješi odbačajem...(ako ispunite tu obvezu, a o čemu oni budu izvješteni od tih osoba s kojima će te tamo kontaktirati), ako ne dobiju takav podatak, pokreću postupak...

treči način je pokretanje kaznenog postupka podnošenjem optužnog prijedloga nadležnom Općinskom sudu..

sada sve ovisi što će i kako odlučiti DO nakon uvida u kaznenu prijavu...

 

Paralelno se protiv vas podnosi i prekršajna prijava nadležnom Prekršajnom sudu i vodi se paralelno i taj postupak..

Pročitajte par postova unatrag upravo je bilo govora o ovome...

 

Imate 23 godine, spadate u odrasle počinitelje kaznenih dijela, prema vama se primjenjuju opći propisi kaznenog prava..kod maloljetnika i mlađih punoljetnika ovaj postupak rješavanja kaznene prijave je drugačiji

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...

e ####ga, znam za isti slučaj,samo je tipu ispalo iz đepa,i vec je otiso kad je drot to pokupio s poda a vidio je da je tom tipu palo, tip je pozvan na muriju dje je negiro da je njegovo, i prijetio da ce pozvati odvjetnika,pa ga je drot pustio.ako nisi nista potpisivala negiraj da je tvoje,jer je to tvoja rijac protiv njegove

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija