Jump to content

savjet


anonimno

Preporučene objave

prije 4 dana sam dobio prekrsajnu kaznu za posjedovanje jointa(brutto 0,5g, nadjen u travi kraj mene,potpisao potvrdu o oduz.predmeta pod prisilom, kazna 1000kn), a jucer poziv od opcinskog suda da za 10tak dana dodjem na dogovor o odgodi kaznenog postupka. Dosad nisam kaznjavan, 23g.

 

Pitanja:

1. cemu se mogu nadat na dogovoru?

2. Predlozio bih im da me salju na testiranje (koliko god treba) u zamjenu za nepokretanje kaznenog. Jel to moguce?

3. Ulozio bih zalbu na prekrsajnu kaznu, pa me zanima ukoiko se ne pokrene kazneni protiv mene jel ima sanse da se automatski ponisti i prekrsajna kazna?

4.Da li mi je pametno zalit se na prekrsajnom, izjasnio bih se kao nevin, iz razloga sto je mozda i ovaj dogovor u vezi kaznenog djela mozda proizasao iz toga da mi novcana kazna i nije tako mala s obzirom na situaciju tj. da sam vec donekle kaznjen tom prekrsajnom kaznom?!

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. realizaciji te odgode

2. oni će tebi ponuditi takvu ili sl. mogućnost, koju svakako prihvati i potom uredno obavi

3. uloži žalbu na odluku o visini kazne, napišeš sve što misliš da bi ti išlo u prilog s obzirom na materijalnu situaciju i priloži i kakve potvrde ili sl. što bi to potkrijepilo i čekaj...

4. da, i zbog toga, ali i zbog količine koja nije tolika da bi bilo nužno pokretati skupi pravosudni mehanizam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

se podaci iz kaznene evidencije mogu dati na obrazložen zahtjev državnim tijelima ako se radi o poslovima od posebnog značaja..

ali, to su stvarno posbna radna mjesta, i onda se obave sve provjere...

ne znam koliko daleko se unatrag gleda tj. provjerava li se i vrijeme do punoljetnosti...

 

usputno, ako je protiv maloljetnika pokrenut pripremni postupak, tada nije kaznena prijava odbačena, već je pripremni postupak vođen i obustavljen...a razloga za obustavu ima više...ali, to sada nije tema...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stvarno vrlo posebna radna mjesta....

Naime za bilo koje radno mjesto koje je regulirano zakonom o državnoj službi, a takvih je jako mnogo i to nisu nikakva specijalna radna mjesta.

Ne može se zaposliti na takvim mjestima do rehabilitacije, a ukoliko je osoba osuđena na kaznu zatvora dužu od 3 godine onda uopće nije moguće dobitit posao i to bez7 obzira na rehabilitaciju.

 

Jedina mogućnost je ukoliko oni ne provjere, da osoba laže prilikom prijave na natječaj i tijekom selekcijskog postupka kada ju upitaju jeli kažnjavana. :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tko može dobiti podatak da li je protiv osobe podnesena kaznena prijava, a koja nije rezultirala kaznenim postupkom i pravomoćnom presudom, dakle, ne radi se o podacima o osuđivanosti..(izvatku iz kaznene evidencije)

možda sam trebala drugačije odgovoriti pa ne bi bilo zabune..

ma, nema veze..

netko tko zapošljava nekoga na posebno važno mjesto provjeravat će onda baš sve, pa i to ako je izvadak čist, da li je ikada zbog nečega osoba prijavljena i kako je to završilo..

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija