Jump to content

savjet


lune

Preporučene objave

lune je napisao:

Pozdrav,evo moe pitanje,jamac sam za kredit kod jedne banke i več god. dana plačam manji dio kredita do 1/3 plaće jer imam svij kredit.I evo danas dobijem od banke opomenu pred ovrhu ,sad me zanima dali mogu provesti ovrhu na meni ako ja uredno svaki mjesec plačam dio tog kredita?

 

Poštovani,

 

kontaktirajte banku te popričajte sa pravnikom. Nepotrebno je da pokreću ovršni postupak, no možda imaju neki svoj razlog, a nepotrebno je da se s njima natežete nakon dobivanja Rjšenja o ovrsi bez obzira bili oni u pravu ili ne vezano na pokretanje ovršnog postupka. Dakle, kontaktirajte ih i recite da uredno plaćate što mogu sami utvrditi te da je nepotrebno da povećavaju dug troškovima ovršnog postupka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam zvao u banku gdje mi je službenik rekao da moja uplata pokriva tek zatezne kamate a kredit je istekao prije god dana i tada su mi sjeli naplaću , najžalosnije što ovaj moj lik neplača več tri god kredit samo meni je bila manja plača do prošle god i odmah mi sjeli koliko mogu.

Mene zanima samo dali mogu iči s ovrhom i na mene iako plačam taj maleni dio kredita jer drugi nitko ni ne plača. :-?:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

lune je napisao:

Ja sam zvao u banku gdje mi je službenik rekao da moja uplata pokriva tek zatezne kamate a kredit je istekao prije god dana i tada su mi sjeli naplaću , najžalosnije što ovaj moj lik neplača več tri god kredit samo meni je bila manja plača do prošle god i odmah mi sjeli koliko mogu.

Mene zanima samo dali mogu iči s ovrhom i na mene iako plačam taj maleni dio kredita jer drugi nitko ni ne plača. :-?:-?

 

Na Vašu žalost - mogu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

lune je napisao:

Ja sam zvao u banku gdje mi je službenik rekao da moja uplata pokriva tek zatezne kamate a kredit je istekao prije god dana i tada su mi sjeli naplaću , najžalosnije što ovaj moj lik neplača več tri god kredit samo meni je bila manja plača do prošle god i odmah mi sjeli koliko mogu.

Mene zanima samo dali mogu iči s ovrhom i na mene iako plačam taj maleni dio kredita jer drugi nitko ni ne plača. :-?:-?

 

Banka može pokrenuti ovršni postupak iako je to malo vjerovatno s obzirom da se iz vaše plače ipak plijeni određeni dio iznosa. Otiđite na razgovor osobno u banku takve se stvari ne rješavaju telefonom i objasnite im da vam se več dio plače plijeni za vaš kredit te da se ostatak isplačuje njima za dug po kreditu po kojem ste vi jamac.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija