Jump to content

besplatno dopunsko zdravstveno osiguranje


jaz

Preporučene objave

legija je napisao:

Dakle pravo na besplatno zdrastveno osiguranje imaju HRVI od 20 do 100 %,te hrvatski branitelji sa utvrđenim tjelesnim oštećenjem od najmanje 30%(neovisno o statusu HRVI),te osobe čiji imovinski cenzus po članu obitelji ne prelazi 45% proračunske osnovice(oko 1520 kn po članu obitelji).

 

ok ovo HRVI 20-100%,ali jedno privremeno rjesenje mi je isteklo a cekam poziv za ponovno vjestacenje PLP.da li mi se tu priznaje rjesenje koje je isteklo ili...sorry nije mi jasno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jaz,imaš pravo bez obzira što ti je isteklo,ti si i dalje u postupku,samo im pokaži prošlo riješenje i reci da očekuješ uskoro PLP.

 

 

 

 

SORY,što ću ubaciti komentar Mrljavcu na tvojoj temi,pošto je meni stavio kljuć.Mrljo čini mi se da baš nisi dobro obratio pozornost na moje objave,nevodim nikakvu temu o ratovanju,i ko je kakva "POSLA" napravio,ili da trebamo ustat i ponovo ratovat,svako za sebe zna šta je odradio.....ne pocijenjuj nikoga....i nemam se čega i koga plašit,a i dobru" obuku "sam imao...Tema je bila o tome da se pomognemo zajedno i kome je to potrebno ,a ne da dozvolimo da se ovdije stvara raskol branitelja ,jer neki nasjedaju na provokacije i međusobno se napadaju.I sam znaš da se meni ovdije puno pomoglo kada mi je naj potrebnije bilo "i ti si me uputio na mnoge dobre stvari i podržao,puno pomogao,siječaš se vjerovatno".Radi toga sam i krenuo ovo da izbacimo svađu i nepovijerenje i da pomognemo onima koji sada trebaju pomoć kao i mi nekada... :predaja:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jaz,ok je.Imaš pravo,a praktično kako da to odradiš je da kopiraš zadnje rješenje,odneseš ga ured za obranu da ga ovjere,te kod njih traži da ti izdaju potvrdu o nastavnom priznavanju HRVI,tj.da ti je postupak u tijeku i s ta dva dokumenta odeš u HZZO,predaš im i oni te dalje upućuju što i kako.Nadam se da nisam bio dosadan,a vidim da te u biti muči postupak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

branko5 je napisao:

Jaz,ok je.Imaš pravo,a praktično kako da to odradiš je da kopiraš zadnje rješenje,odneseš ga ured za obranu da ga ovjere,te kod njih traži da ti izdaju potvrdu o nastavnom priznavanju HRVI,tj.da ti je postupak u tijeku i s ta dva dokumenta odeš u HZZO,predaš im i oni te dalje upućuju što i kako.Nadam se da nisam bio dosadan,a vidim da te u biti muči postupak.

 

 

Branko hvala na objasnjenju,znaci sutra ispocetka jer danas sam bio sa starim rijesenjem i objasnjenjem da je postupak u tijeku i nece nitko ni da me slusa,hladno isteklo vam je rjesenje po cenzusu morate platiti dok nedobijete novo rjesenje.Nemas sanse ni da pokusas nesto objasniti,i onda kazu branitelji su nasilni,pa ko nebi bio doslo mi je da ju izbacim kroz prozor danas,toliko arogantno ponasanje.

U svakom sluccaju hvala budem suta opet na ovaj nacin. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

.Nemas sanse ni da pokusas nesto objasniti,i onda kazu branitelji su nasilni,pa ko nebi bio doslo mi je da ju izbacim kroz prozor danas

 

Nevidim razlog za bacanje nekoga kroz prozor....

 

Zadnje rjšenje o mirovini 100% u svezi rata mislim da će biti dovoljni argument za izdavanje iskaznice o pravu na besplatno zdrastveno osiguranje...bez obzira na status HRVI...

 

Napomenite da tražite po drugoj osnovi(100% u svezi rata)

 

Naime Vi ostvarujete oslobađanje po dvije osnove ....kao HRVI...ili više od 30% u svezi rata....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Plemeniti je napisao:

.Nemas sanse ni da pokusas nesto objasniti,i onda kazu branitelji su nasilni,pa ko nebi bio doslo mi je da ju izbacim kroz prozor danas

 

Nevidim razlog za bacanje nekoga kroz prozor....

 

Zadnje rjšenje o mirovini 100% u svezi rata mislim da će biti dovoljni argument za izdavanje iskaznice o pravu na besplatno zdrastveno osiguranje...bez obzira na status HRVI...

 

Napomenite da tražite po drugoj osnovi(100% u svezi rata)

 

Naime Vi ostvarujete oslobađanje po dvije osnove ....kao HRVI...ili više od 30% u svezi rata....

 

Hvala!

Ma ono bacanje kroz prozor to je samo figurativno nisam jos dotle stigao iako me ovakve stvari ljute.

Hvala puno nadam se da cu sutra rijesiti pozitivno svoj problem.

Pozdrav! :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pravilnik o postupku, uvjetima i načinu utvrđivanja prava na plaćanje premije dopunskog zdravstvenog osiguranja iz državnog proračuna (NN, 156/08)

 

Pravo na plaćanje premije iz državnog proračuna ostvaruju:

1. osigurane osobe iz članka 6. točke 12. – 20., točke 25., 26., članka 9. stavka

3., članka 13. i 59. Zakona o obveznom zdravstvenom osiguranju, te osigurane

osobe kojima je priznat status hrvatskog ratnog vojnog invalida prema Zakonu o

pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji, kao

i za osigurane osobe kojima je priznato svojstvo ratnog vojnog invalida,

mirnodopskog vojnog invalida i civilnog invalida rata prema Zakonu o zaštiti

vojnih i civilnih invalida rata;

2. osigurane osobe s invaliditetom i druge osobe kojima se priznaje pravo na

pomoć i njegu u obavljanju većine ili svih životnih funkcija prema posebnim

propisima, kojima je priznato pravo na osobnu invalidninu prema posebnim

propisima, koje imaju najmanje 80% tjelesnog oštećenja prema propisima o

mirovinskom osiguranju ili prema drugim posebnim propisima, te ostale osobe s

invaliditetom s tjelesnim ili intelektualnim oštećenjem;

3. osigurane osobe – dobrovoljni davatelje krvi s preko 35 davanja (muškarci),

odnosno s preko 25 davanja (žene);

4. osigurane osobe – redovni učenici i studenti stariji od 18 godina;

5. osigurane osobe – hrvatski branitelji iz Domovinskog rata s utvrđenim

oštećenjem organizma od najmanje 30%;

6. osigurane osobe – članovi obitelji smrtno stradaloga, zatočenoga ili nestaloga

hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata

7. osigurane osobe čiji prihod po članu obitelji u prethodnoj kalendarskoj godini

ne prelazi iznos utvrđen člankom 14.b Zakona.

 

 

NAPOMENA: ne radi se o besplatnom dopunskom zdravstvenom osiguranju već o tome da se ukoliko netko zadovoljava propisane uvjete tome se na teret Državnog proračuna plaća dopunsko zdavstveno osiguranje, eto obzirom na sam naziv posta i obzirom na činjenicu da je danas gotovo pa ništa besplatno imao sam potrebu to napomenuti, a pogotovo obzirom na to da neki ljudi to i plaćaju iz svog džepa, primanja..........pa eto radi njih ajmo to zvati nekako drugačije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samo postojanje te dijagnoze nije osnova za izdavanje isprave kojom bi takva osoba ostvarila pravo na dopunsko zdravstveno osiguranje na teret sredstava Državnog proračuna, no za cjelokupno liječenje kroničnih psihijatrijskih bolesti ne plaća se nikakva participacija prema čl. 16. Zakona.

 

To znači da će onaj koji koristi zdravstvenu zaštitu za slučaj da istu koristi zbog PTSP-a neće platiti nikakvu doplatu, ali ako koristi nešto po drugoj dijagnozi, tada je obvezan sudjelovati u troškovima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

rubens je napisao:

Samo postojanje te dijagnoze nije osnova za izdavanje isprave kojom bi takva osoba ostvarila pravo na dopunsko zdravstveno osiguranje na teret sredstava Državnog proračuna, no za cjelokupno liječenje kroničnih psihijatrijskih bolesti ne plaća se nikakva participacija prema čl. 16. Zakona.

 

.

 

 

Molim Vas, članak 16. kojeg Zakona???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zakona o obveznom zdravstvenom osiguranju (NN, 150/08, 94,09 i 153/09)

 

150/08 osnovni tekst zakona

 

Osiguranim osobama Zavoda u ostvarivanju prava na zdravstvenu zaštitu iz obveznoga zdravstvenog osiguranja iz članka 15. ovoga Zakona Zavod osigurava plaćanje zdravstvenih usluga u cijelosti za:

 

6. bolničku zdravstvenu zaštitu za kronične psihijatrijske bolesnike,

 

94/09 izmjene gore navedenog

 

U članku 16. stavku 2. točki 3. iza zareza dodaju se riječi: »te zdravstvenu

zaštitu u vezi s medicinskom oplodnjom sukladno općem aktu Zavoda,«.

Točka 6. mijenja se i glasi:

 

»6. cjelokupno liječenje kroničnih psihijatrijskih bolesti,«.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam dao u četvrtak rješenje pravnoj službi , dođem danas i curice koje tamo rade me uredno otpile jer prema njima ptsp nije tjelesno oštečenje, kažem im da pogledaju prošlo godišnje riješenje, kažu da ga nema u računalu...lijepom sm im rekao da ga potraže i napustio ured...pozdravivši usput nesposobni administraciju...

Status kao i Prcanov bez HRVI, u postupku! ali sa općom u mirovini!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,isprika sto se nisam odmah javio.

Da skratim,rjesio sam dopunsko,na osnovu mirovine 100% vojna,bez HRVI,ali trebalo je proteci vremena i tri sluzbenice koje su citale zakon koji sam im donio,i razlicito tumacile.A na kraju su shvatile da ipak imam pravo.

Zahvaljujem svima na savjetima. :palac::palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Hanza je napisao:

Ja sam dao u četvrtak rješenje pravnoj službi , dođem danas i curice koje tamo rade me uredno otpile jer prema njima ptsp nije tjelesno oštečenje, kažem im da pogledaju prošlo godišnje riješenje, kažu da ga nema u računalu...lijepom sm im rekao da ga potraže i napustio ured...pozdravivši usput nesposobni administraciju...

Status kao i Prcanov bez HRVI, u postupku! ali sa općom u mirovini!

Bok Hanža!

Pozdrav iz Siska, i ako možeš javi mi se na broj 0915311721,Branko

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja nikako da na HZZO-u dogovorim što mi treba za ostvarivanje prava na plaćanje premije iz državnog proračuna, oni vele rješenje o oštećenju organizma od nadležnog ministarstva (obitelji branitelja i međugeneracijske solidarnosti), a isti kažu oni daju potvrde samo za RVI, a bolest tj. PTSP nije oštečenje organizma.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija