Jump to content

vozačka dozvola-novi zakon


anonimno

Preporučene objave

Poštovani,

obzirom da je 20. kolovoza ove godine stupio na snagu novi Zakon o sigurnosti prometa na cestama, u kojem su donešene mnoge promjene koje se odnose na "nove" vozače (posebno

ističem 221. i 222. članak istog zakona), interesira me zahvaća li isti zakon i one koji su vozački

ispit položili prije njegova stupanja na snagu. Naime, položila sam vozački ispit u lipnju ove godine, a nisam bila u mogućnosti izvaditi vozačku dozvolu do donošenja novog zakona. Tako sam, tek nekoliko dana nakon što je novi zakon donešen, otišla izvaditi vozačku dozvolu, te se začudila da me zahvaća novi zakon (npr. novu vozačku dozvolu moram izvaditi za 2 god., te nadalje svakih 10 god. iako nemam zdravstveno ograničenje.... ). Pročitala sam novi zakon, te mi nije jasno prema kojoj me točki spomenuti zakon (točnije čl. 221. i 222.) doista zahvaća. Ujedno me interesira, ukoliko sam u pravu, te su djelatnici MUP-a pogriješili pri postupku izdavanja moje vozačke dozvole, koje su moje mogućnosti da MUP ispravi eventualnu pogrešku i u ovom segmentu me tretira po starom zakonu.

Napominjem da sam poslala MUP-u upit na ovu temu, no nitko mi ništa nije odgovorio.

Najljepša hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija