Jump to content

DINERS pokušaj ponovne ovrhe za dug iz 1991. godine


flesh

Preporučene objave

Pronašao sam u poštanskom pretincu Obavijest ovršeniku od sudskog ovršitelja iz Zagrebačkog Općinskog građanskog suda da su 23.01.2010. dolazili radi provedbi ovršni radnji po zahtjevu DINERS CLUBA Adriatic a po čl.129. st. 1. Ovršnog zakona na temelju rješenja o ovrsi na pokretninama koje je doneseno 24.03.1995. godine. Iznos navodnog duga je 13.212,85 + kamate i troškovi postupka. U zaglavlju dokumenta stoji broj 126xx/09 (valjda 2009. godina).

Do sad nisam primio nikakvu obavijest o ovrsi.

Da li mi netko može savjetovati što napraviti te da li je nastupila zastara ?

Također bih molio mišljenje o tome da li je to ponovni pokušaj ovrhe iako su prošli svi rokovi ?

Unaprijed zahvalan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

flesh je napisao:

Pronašao sam u poštanskom pretincu Obavijest ovršeniku od sudskog ovršitelja iz Zagrebačkog Općinskog građanskog suda da su 23.01.2010. dolazili radi provedbi ovršni radnji po zahtjevu DINERS CLUBA Adriatic a po čl.129. st. 1. Ovršnog zakona na temelju rješenja o ovrsi na pokretninama koje je doneseno 24.03.1995. godine. Iznos navodnog duga je 13.212,85 + kamate i troškovi postupka. U zaglavlju dokumenta stoji broj 126xx/09 (valjda 2009. godina).

Do sad nisam primio nikakvu obavijest o ovrsi.

Da li mi netko može savjetovati što napraviti te da li je nastupila zastara ?

Također bih molio mišljenje o tome da li je to ponovni pokušaj ovrhe iako su prošli svi rokovi ?

Unaprijed zahvalan.

 

 

Kada je protiv vas uopče pokretnut ovršni prijedlog i kada je postao pravomočan?

Kada ovrha postana pravomočna ona je ovršna 10 godina, no svakom promjenom sredstva ovrhe taj rok se produžuje (promjena sredstva ovrhe sa primanja na pokretnine itd.).

Ukoliko od 1995. g. nije bilo promjene sredstva ovrhe onda je nastupila zastara naplate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam točne detalje ali pretpostavljam da je dug iz 1991. a po Obavijesti ovršeniku stoji da je ovrha na temelju rješenja o ovrsi na pokretninama koje je doneseno 24.03.1995. godine.

Koliko znam nikada nitko nije pokušao ovrhu mojih primanja.

Do prošlogodišnje kupnje stana u Zagrebu nisam živio niti bio prijavljen u Zagrebu a sud je bio u drugom gradu.

Što učiniti ?

Da li se moram žaliti i u kojem roku ?

 

Unaprijed zahvaljujem na pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

flesh je napisao:

Ne znam točne detalje ali pretpostavljam da je dug iz 1991. a po Obavijesti ovršeniku stoji da je ovrha na temelju rješenja o ovrsi na pokretninama koje je doneseno 24.03.1995. godine.

Koliko znam nikada nitko nije pokušao ovrhu mojih primanja.

Do prošlogodišnje kupnje stana u Zagrebu nisam živio niti bio prijavljen u Zagrebu a sud je bio u drugom gradu.

Što učiniti ?

Da li se moram žaliti i u kojem roku ?

 

Unaprijed zahvaljujem na pomoći.

 

Nemate se na šta žaliti ukoliko nemate nikakav dokument na koji bi uložili žalbu. Otiđite u sud u svome gradu i raspitajte se o ovrsi i tko je ovrhovodidtelj i kada je ovršni prijedlog podnesen te čete dobiti uvid u predmet i onda vidjeti da li je nasupila zastara naplate ovrhe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija