Jump to content

obrt vučne službe


josip333

Preporučene objave

Odmah da Vas pohvalim pa onda moja pitanja.

Tražio sam na forumu ali nisam uspio pronaći sličan primjer.

Otvorio bih obrt vučne službe.Imam SSS i zaposlen sam na neodređeno u tvrtki koja se bavi trgovinom(d.O.o)i prijavljen sam na plaću od 6500kn,Također posjedujem kamion na svoje ime i odgovarajuću C-kategoriju za vožnju.

Zanima me sljedeće:

1 Što sve trebam za registraciju takvog obrta?

2 Kolika godišnja davanja imam na dobit koju ostvarim s obrtom?

3 Da li mogu sam popuniti i predati poreznu karticu za obrt na kraju godine.

4 sto sve ulazi u odbitak od dobiti kod takvog obrta?

Ako već ima takav primjer na forumu ispričavam se.

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se tiče registrtacije obrta-vučna služba, vozilo mora biti u vašem vlasništvu ili najmu a prije toga (ovisno o težini vozila) morate ishoditi suglasnost od nadležnog ureda za promet ovisno gdje se vi nalazite, tamo će vas tražiti dokaz o spremi, osiguranje vozila i sl.

Postupak je sličan kao ishodovanje licence za unutarnji cestovni promet ali nipošto rigorozan kao takav.

ali ako je težina vozila ispod (kolko se sjećam) 7 tona nemorate ishoditi posebnu licencu.

Isto tako navodim da tumačenja odnosnih zakonskih akata su "na volji" županija itd.

PO pitanju poreza nisam stručan .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Omerta Vam je odgovorio na 1. pitanje, pa Vam nastavljam odgovarati na ostala:

 

2. U obrtu ne ostvarujete dobit,već dohodak.Dohodak iz obrta se oporezuje na sljedeći način:najprije ostvareni dohodak (razlika primitaka i izdataka) umanjite za osobni odbitak da dobijete poreznu osnovicu. Ukoliko je ona do 43.200 kn,oporezuje se stopom od 15%; dio osnovice iznad 43.200 do 108.000 kn oporezuje se s 25%, idući dio iznad 108.000 do 302.400 kn, stopom od 35% ...

 

3. Na kraju godine ne predajete poreznu karticu već prijavu poreza na dohodak (obrazac DOH) u kojoj spajate ostvareni dohodak iz plaće + ostvareni dohodak/gubitak iz obrta.Uz prilog ovom obrascu,u svezi s obrtom, dostavljate rekapitulaciju primitaka i izdataka,PDV-K,KD,TZ,SR,DI...pa ukoliko znate sve navedeno ispuniti naravno da možete sami i predati.

 

4. U svrhu umanjenja godišnjeg dohotka obrta ulaze plaće novozaposlenih radnika,nagrade učenicima na praktičnom radu,izdaci školovanja i stručnog usavršavanja i izdaci za istraživanje i razvoj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 godina kasnije...

Pozdrav.

Imam par pitanja i informacija pa ako moze mala pomoc od nekoga bio bih zahvalan.

Vezano za Vucnu Sluzbu.

Iz Dalmacije sam pa mislim uzeti kamion za vucnu sluzbu. Znaci pocetnik u tome. Imam zavrsenu srednju, 35god i upravo cu polozit C kategoriju, jer vucnu koju mislim uzeti je malo veca ona vrsta kao pauk,dvi osovine da moze dignuti brod,kamion itd.. sa rampom na spustanje.gleda sam cjene oko 30 000eu pa dali je to isplatljivije nego ona obicna mala sta ima samo rampu?

Dali je potrebno imati skolu profesionalnog vozaca ili mogu otvoriti obrt samo sa srednjom skolom?

Radio bih samo ja s njom s obzirom da imam certifikat dizalicara pa ce mi to dobro doci s obzirom da ciljam na to?

Novi sam pa zbilja tek citam kako s obrtom i poslom?

Ako neko ima iskustvo u toj bransi ili slicno,molio bih za koji savjet ako nije tesko. Bio bih zahvalan

Jure

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 11 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija