Jump to content

Brak sa stranim državljaninom


Tahina

Preporučene objave

Moj dečko je stranac i planiramo vjenčanje u Hrvatskoj, te živjeti također u Hrvatskoj. Nakon vjenčanja bi trebali podnesti zahtjev za njegov privremeni boravak.

Zbog toga imam par pitanja:

1. Da li se zahtjev za privremeni boravak može podnijeti kod nas u Veleposlanstvu njegove matične zemlje ili se on mora vratiti u svoju zemlju da bi tamo podnio zahtjev?

 

2. koliko riješavanje tog zahtjeva traje, tj. da li on može biti u Hrvatkoj dok je čekamo riješenje i duže od onih turističkih 90 dana?

 

3. Da li može početi raditi prilikom podnošenja zahtjeva za privremenim boravkom ili tek nakon što dobijemo riješenje?

 

4. Da li uopće može raditi u Hrvatkoj sa privremenim boravkom u svrhu sklapanja obitelji? (ovo pitam, jer sam naišla na 2 kontradiktorna članka: članak 42: Na temelju odobrenog privremenog boravka u svrhu spajanja obitelji stranac ne može raditi na području Republike Hrvatske..

te članak 95: Uz primjenu svih odredaba ovoga Zakona koje se odnose na privremeni boravak, radnu dozvolu ne moraju imati sljedeće kategorije stranaca:

12. supružnici i djeca hrvatskih državljana koji imaju boravak u Republici Hrvatskoj

 

5. Ako nakon dobivanja potvrde o privremenom boravištu stranac može raditi u Hrvatkoj bez radne dozvole, da li ima pravo se prijaviti na Zavod za zapošljavanje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Zahtjev za prvi privremeni boravak u svrhu spajanja obitelji sa hrvatskom državljankom, stranac može podnijeti u hrvatskom veleposlanstvu u svojoj državi ili u policijskoj upravi /postaji prema mjestu prebivališta u Hrvatskoj.

 

2. Zahtjev bi se trebao riješiti za 30 a najduže 60 dana .Ako se zahtjev podnese u Hrvatskoj, stranac može ostati tu sve dok se riješi po njegovom zahtjevu. Znači može ostati u Hrvatskoj i duže od 90 dana ako je njegov zahtjev u postupku tj. nije okončan.Ako se zahtjev podnese u inozemstvu, stranac će i odobrenje boravka preuzeti tamo gdje je predao zahtjev, znači u veleposlanstvu u svojoj državi.

 

3. Stranac može raditi tek nakon što mu se ulijepi naljepnica odobrenja privremenog boravka u njegovu putnu ispravu, znači nakon rješavanja po njegovom zahtjevu.U suprotnom čini prekršaj.

 

4. Da, može raditi bez radne ili poslovne dozvole, dovoljna mu je naljepnica odobrenja privremenog boravka u svrhu spajanja obitelji sa hrvatskom državljankom, u njegovoj putovnici.

 

5. Na zavod za zapošljavanje može se prijaviti stranac na stalnom boravku, znači vaš suprug se ne može prijaviti.On mora sam pronaći poslodavca koji bi ga zaposlio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moja žena je na privremenom boravku i bez problema je prijavljane na biro za zapošljavanje.

 

 

OPASNOST : Način izračuna i visina minimalnih sredstava za uzdržavanje koja su strancu potrebna kao minimum za izdavanje odobrenja za privremeni i stalni boravak u Republici Hrvatskoj propisani su Uredbom o načinu izračuna i visini sredstava za uzdržavanje stranca u Republici Hrvatskoj („Narodne novine“ broj: 88/09), čije su odredbe stupile na snagu 30. srpnja 2009. godine.

 

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2009_07_88_2155.html

 

Za dvoje min. plača prosječno u zadnja 3 miseca mislim da je 2500 KN . Meni za ženu i dijete traže 3250 KN , ako nemam ( imam ) sin ostaje bez majke.... zemljo moooooo ooooo jaaaaaa ča si učinila :-?:-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 godina kasnije...
Ja bih htjela provjeriti da li su ovo još uvijek važeće stvari? Posebno ovo da stranac može podnijeti zahtjev za privremeni boravak u Hrvatskoj, te ostati ovdje dok se njegov zahtjev ne riješi? Zahtjev bi bio iz razloga spajanja obitelji. Ja sam Hrvatica a moj budući suprug je stranac.

Hvala!

 

Koje drzavljanstvo vas buduci suprug ima?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja bih htjela provjeriti da li su ovo još uvijek važeće stvari? Posebno ovo da stranac može podnijeti zahtjev za privremeni boravak u Hrvatskoj, te ostati ovdje dok se njegov zahtjev ne riješi? Zahtjev bi bio iz razloga spajanja obitelji. Ja sam Hrvatica a moj budući suprug je stranac.

Hvala!

Privremeni boravak za državljane trećih država može se odobriti u svrhu: spajanja obitelji, rada, srednjoškolskog obrazovanja i studiranja, znanstvenog istraživanja, humanitarnih razloga, rada raspoređenog radnika i u druge svrhe.

 

Zahtjev za odobrenje privremenog boravka (Obrazac 1a) nadležnoj diplomatskoj misiji, odnosno konzularnom uredu Republike Hrvatske podnosi stranac osobno.

 

Stranac kojemu za ulazak u Republiku Hrvatsku nije potrebna viza zahtjev za odobrenje privremenog boravka može podnijeti i u policijskoj upravi, odnosno policijskoj postaji prema mjestu namjeravanog boravka stranca, sjedištu poslodavca ili mjestu rada stranca.

 

http://www.mup.hr/main.aspx?id=47#4

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 mjeseci kasnije...

dobar dan pozdrav svima htijo bih postaviti pitanje ako netko zna odgovor da mi objasni.Nime ja sam hrvatski drzavljanin zivim u srbiji imam domovnicu i rodni list takodje i moja djeca imaju iste dokumente zanima me dali moja supruga ima prava na hrvatsko drzavljanstvo iako samnom nije zivjela na teritoriji hrvatske a u braku smo 17 godina hvala unapred

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...

Dobro vece! Molim Vas odgovor na par pitanja. Drzavljanka sam BIH, a zadnjih par godina radim na Bliskom istoku, gdje sam upoznala svog buduceg muza. Nazalost sirijske nacionalnosti :) Radila sam u prvo Dohi ali skoro sam zbog posla presla u Dubai medjutim Naime, zbog okolnosti u njegovoj zemlji on ne moze dobiti cak ni turisticku vizu za Dubai. Mozete li mi molim vas pojasniti koje dokumente je potrebno izvaditi za njega ovdje da bismo mogli otici se vjencati u BIH i koliko je otprilike potrebno da i on dobije BiH pasos? Jedino mjesto na svijetu, gdje BiH pasos vrjedi bar necemu.

 

Unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mozete li mi molim vas pojasniti koje dokumente je potrebno izvaditi za njega ovdje da bismo mogli otici se vjencati u BIH i koliko je otprilike potrebno da i on dobije BiH pasos? Jedino mjesto na svijetu' date=' gdje BiH pasos vrjedi bar necemu.

[/quote']Gdje je to ovdje RH ili Dubai?Sumnjam da netko ovdje zna propise Ujedinjenih emirata.Možete se vjenčat gdje želite ne mora u BiH.

Ovdje su zakoni BiH vezano za strance http://www.msb.gov.ba/inf_za_strance/default.aspx?id=3068&langTag=bs-BA

 

http://mvp.gov.ba/konzularne_informacije/vize/

 

http://mvp.gov.ba/konzularne_informacije/vize/Default.aspx?template_id=16&s1=314&id=5103

 

http://mvp.gov.ba/ambasade_konzulati_misije/ambasade_konzulati_i_stalne_misije_bih/DIPL_KONZ_PREST/JORDAN/?id=7020

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Postovani,

Drzavljanka sam Hrvatske s boravkom u Hrvatskoj, medutim od kolovoza 2015. odlazim na 2 godine, na studij u Dansku te ce mi boraviste biti prijavljeno tamo. Decko mi je drzavljanin Argentine i nedavno smo se zarucili. Buduci da nije EU drzavljanin molila bih Vas za informacije o takvome braku i sto je sve potrebno.

Unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Poštovani,

Imam jedno pitanje na ovu temu.

Radi se takodjer o privremenom boravku stranca koji nije EU državljanin radi spajanja obitelji. Što sve može poslužiti kao dokaz o dostatnim sredstvima za uzdržavanje? U zakonu stoji: zadnja tri odreska od plaće, ugovor o radu u kojem stoji iznos primanja, .... S obzirom da ne radi i stoga nema te dokaze, može li kao dokaz o dostatnim sredstvima poslužiti i stanje na bankovnom računu stranca (ako iznosi 12x mjesečni minimum)? Ukoliko da, mora li otvoriti račun u RH i prebaciti sredstva? Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 9 mjeseci kasnije...
  • 6 mjeseci kasnije...
Postovani,

Moj decko je iz Tunisa, a ja sam iz Hrvatske, zanima me koji su papiri potrebni za vjencanje u Tunisu...

 

Obzirom odgovor na ovo pitanje zahtijeva poznavanje pravnog sustava Republike Tunis, najbolje je savjet potražiti u njihovu Konzulatu u Zagrebu ili Veleposlanstvu u Beču (vidite link).

 

...sto je potrebno da on dobije vizu, posto sam jos student i ne radim.

Lp

 

Link.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Poštovani,

namjeravam se udati za stranca, državljanina Egipta. Zanima me više toga:

1. ukoliko se vjenčamo u Egiptu, da li je taj brak važeći i u Hr. ili s emoramo dodatno još vjenčat u Hr.?

2. Ako sam dobro shvatila, on treba zatražit privremeni boravak radi sklapanja braka,? Da li to može učiniti u Egiptu, nakon vjenčanja ovdje ili mora baš podnesti zahtjev u hr.?

3. Gdje se podnosi zahtjev za privremeni boravak stranca radi skalpanaj braka u Zagrebu?4. I ako sam dobro shvatila...prvo on treba zatražit navednei zahtjev za privremni boravak i akd mu se odobri onda se možemo vjenčat u Hr.?

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1.vrijedi

2.radi spajanja obitelji kad ste već vjenčani.Zahtjev daje u veleposlanstvu u Egiptu

3.za sklapanje braka neće dobit privremeni boravak

http://www.policija.hr/main.aspx?id=47#4

 

Zahvaljujem na odgovoru!

Recite mi onda:

1. s koje osnove može zatražit pravo na privremeni boravak u Hr. i gdje ga zatražuje?

2. Ukolko se ne vjenčamo u Egiptu već se želimo vjenčat u Hr., da li možemo to učiniti dok je on u Hr. sa turističkom vizom?

3. Ukoliko se vjenavamo u Hr., koje papire on mora predati i na kojem jeziku moraju biti?

4. Nakon ženidbe, koliko vremena treba proći da bi on stekao hr.državljanstvo i koja je procedura onda za njega da ishoduje državljanstvo?

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
  • 4 tjedna kasnije...
Pozdrav.

 

U braku sam sa hrvatskim državljaninom. Odobren mi je privremeni boravak na 5 godina. Međutim, završila sam diplomski studij u Hrvatskoj i nemam radnog iskustva pa me zanima me da li vrijedi stručno osposobljavanje za državljane BiH.

Unaprijed se zahvaljujem.

 

U propisima koji reguliraju tu problematiku nema nekakovih odredbi po tome pitanju, osim Zakona o strancima koji u čl.61 kaže,

Stranac kojem je odobren privremeni boravak u svrhu spajanja obitelji i stranac iz članka 60. ovoga Zakona ostvaruje pravo na obrazovanje, usavršavanje, rad i samozapošljavanje sukladno odredbama ovoga Zakona.

 

Da li stručno osposobljavanje spada pod usavršavanje, možda bi najbolji odgovor dobili, kao i za ostale uvjete za SO, u područnom HZZ.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 4 tjedna kasnije...

Zahvaljujem na odgovoru i linku; ako brak sklapam u Maroku, ja hrv. državljanka sa državljaninom Maroka, koji su mi papiri potrebni, molim vas odgovor

 

Ažurirano

 

Zahvaljujem na odgovoru i linku; ako brak sklapam u Maroku, ja hrv. državljanka sa državljaninom Maroka, koji su mi papiri potrebni, molim vas odgovor

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imaš na ovom linku sve potrebno. Dokumenti za stranca su nabrojani na dnu stranice, a treba:

- izvadak iz matice rođenih izdan u državi rođenja sukladno međunarodnim ugovorima i konvencijama uz prijevod na hrvatski jezik;

- potvrda o slobodnom bračnom stanju stranca izdana sukladno međunarodnim ugovorima i konvencijama uz prijevod na hrvatski jezik;

- potvrda da nema zapreka za sklapanje braka stranog državljanina u Republici Hrvatskoj i da će taj brak bit priznat u državi čiji je državljanin uz prijevod na hrvatski jezik (ova potvrda može biti sastavni dio potvrde o slobodnom bračnom stanju);

- identifikacijska isprava (sa slikom);

- dokaz o državljanstvu (putovnica).

 

Na ovom linku imaš još neke detalje.

 

Ako ste u RH, najbolje bi bilo otići do talijanskog veleposlanstva/konzulata da vidi može li tu podići te papire.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima!

 

Evo da malo ozivim temu i nadam se dobijem odgovor vezano za moju situaciju.

Upravo sam sklopio brak u Hrvatskoj sa mojoj djevojkom koja je drzavljanka SR Vjetnam.

 

U policiji sam dobio detalje vezano za njenu prijavu za boraviste na 5 godina u HRV (Pri sklapanju braka nije zbog toga mijenjala prezime).

 

S obzirom da ocekujemo djete relativno skoro zelio bi pitati kako je najelegantnije i ako je moguce regulirati nekakav njen putni dokument tako da moze putovat zemljama EU bez izdavanja vize (ako je moguce)?

 

Naime ja sam drzavljanin RH kao sto ce i nase dijete biti pa ni nekako izgleda nezgodno da ne kazem okrutno da dijete i ja mozemo nesmetano putovati a ona sa svojoj putovnicom ne moze. Da li je to zakonski regulirano da nam olaksa zivot?

 

Usput da pitam, za stjecanja drzavljanstva tj. davanje zahtjeva za isto treba proc 7 godina sa time da ona godisne provede najmanje pola godine u HRV?

 

Pitam ovo jer sam dobio neke kontradiktorne informacije da je potrebno 5 godina, a one dolaze od ljudi koji bi to valjda morali znati.

 

 

Velika hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav,

 

Ja sam iz Makedonije, moj dečko je iz Bugarske (EU građanin). Trenutno smo u Hrvatskoj i htjeli bismo se ovdje vjenčati/ sklopiti brak i živjeti. Moja pitanja su:

1. Nakon stupanja u brak u HR mogu li ja (Makedonka) dobiti privremen boravak i dozvolu za rad u HR i na kojoj osnovi?

2. Gdje bih mogla podnjeti zahtjev za boravak i rad, u koju instituciju bih trebala podnjeti dokumente za to ovde u HR?

3. Koji dokumenti su potrebni za dobivanje dozvole za boravak i rad?

4. Koja je procedura za dobivanje dozvole za boravak i rad?

5. Koliko traje procedura, mogu li ja ostati u HR dok se čeka rješenje i nakon turističkih 90 dana?

6. Kad mogu početi raditi, kad podnesem zahtjev i počne procedura ili nakon što dobijem dozvolu?

Hvala unaprijed.

Maja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pošto imaš mnogo različitih pitanja sve je ovdje i ovdje

 

Za početak to što ste ovdje i što ćete sklopit brak u RH ne igra nikakvu bitnu ulogu.

 

On mota imat reguliran boravak,posao i prebivalište/boravište i tek onda ti ulaziš u "igru" ona kako je napisano u linkovima.

 

Zahvaljujem na brzom odgovoru.Pogledat ču linkove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 mjeseci kasnije...

Dobar dan,

imam dva pitanja u vezi dozvole za privremeni boravak na osnovu sklapanja obitelji kada je izvanbracna zajednica u pitanju.

Naime ja sam drzavljanka trece zemlje (srbije), decko je drzavljanin hrvatske.

1. u zakonu o strancima stoji da je valjani osnov za sklapanje obitelji i izvanbracna zajednica, koja je definisana kao veza muskarca i zene koja traje minimum tri godine ako nemaju dece. Mi ovaj uslov ispunjavamo, ali ne znam na koji nacin se dokazuje postojanje izvanbracne zajednice. koliko je to moguce u praksi...? da li je dovoljna izjava sa svedocima overena kod javnog beleznika recimo?

2. zanima me da li sredstva za uzdrzavanja mogu biti plata izvanbracnog partnera ili izvod sa racuna iz banke... posto ja defakto nemam posao u RH s obzirom da nemam ni privremeni boravak jos uvek...

****dileme su vezane za ove dve stavke narandzasto obojene***

Dokumentacija uz zahtjev za privremeni boravak

Dokumentacija kojom se dokazuje svrha privremenog boravka propisana je odredbama članka 7.-17. i 21.-29. Pravilnika o statusu i radu stranaca u Republici Hrvatskoj

Uz ispunjeni zahtjev za izdavanje privremenog boravka stranci i članovi njihovih obitelji dužni su priložiti:

  • fotografiju u boji veličine 35x45 mm
  • presliku valjane putne isprave
  • dokaz o osiguranom zdravstvenom osiguranju
  • dokaz o osiguranim sredstvima za uzdržavanje
  • dokaz o opravdanosti privremenog boravka
  • konzularnu pristojbu, sukladno Tarifnom broju 63. Uredbe o tarifi upravnih pristojbi, ako zahtjev podnosi u diplomatskoj misiji/konzularnom uredu Republike Hrvatske.


Isprave koje se prilažu zahtjevu moraju biti u izvorniku ili ovjerenom presliku, a strane isprave i u ovjerenom prijevodu na hrvatskom jeziku te ovjerene sukladno posebnim propisima. Isprave ne smiju biti starije od šest mjeseci.

 

 

UNAPRED ZAHVALNA :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Poštovani, 

na koji način se može stupiti u brak sa državljaninom treće države ( Alžir ) u hrvatskoj . Dali se to može kada on dođe ovdje s turističkom vizom ili ne ? Ako ne koja je viza potrebna ? Koja dokumentacija je njemu potrebna, a koja s moje strane? Opčenito mi je jako potrebna informacija o kompletnoj proceduri.

Hvala mnogo na odgovoru .

Lp

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

Pozdrav, ja sam Hrvatica i zanimaju me neke informacije u vezi vjencanja sa Indijcem.

1. ako se vjencamo u HR dali ce brak biti vazeci tamo? i obratno ako se vjencano u Indiji dali ce brak vaziti tu?

2. Dali se mozemo vjencat tu na njegovu turisticku vizu prilikom njegvog prvog posjeta Hrvatskoj ili je to ilegalno?

3. Ako se vjencamo tu dali on moze tu odmah zatraziti privremeni boravak na temelju spajanja sa obitelji naravno nakon sto se vjencamo i ako moze dali onda on moze ostati tu  ili se svakako prvo mora vratiti natrag u Indiju? 

4.  dali postoji neko pravilo koliko se dugo mora biti u braku da bi se moglo zatrazit privremeni boravak na temelju spajanja sa obitelji ili mozemo podnjet zahtjev za privremeni boravak odmah isti dan nakon vjencanja kod maticara?  

uređeno: od Changer
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Pozdrav, ja sam državljanin Hrvatske, moja supruga je Indonezije

Vjenčali smo se u Jakarti i u Hrvatskom veleposlanstvu legalizirali papire. Ja sam trenutno u Hrvatskoj a ona u Jakarti. Ona bi došla u Hrvatsku za Božić i plan je srediti dokumente ovdje u Hrvatskoj. Bio sam u matičnom uredu u Splitu i dobio sam potvrdu da su dokumenti uredni i da se vjenčanje može registrirati ovdje. Međutim na policiji šok. Službenica na šalteru mi je rekla da ona može zatražiti priremeni boravak ali da joj taj privremeni boravak može biti prekinut ili ne produžen ako u godinu dana boravi van Hrvatske više od 30 dana.

Moja supruga ima u Indoneziji obitelj (oca, majku, sestre, braću, sina (19 god) koji je osoba s posebnom potrebom i njegov otac mu je skrbnik), ima i nekretnine. Mi nismo balavci ni izbjeglice. Meni je 55 godina njoj 47. Ona ne traži državljanstvo ni nikakvu skrb države, inače u aziji (dalekom istoku) je pojam da će ti država nešto dati potpuno nepoznat.  Penzija u Indoneziji također ne postoji. 

Ja u Hrvatskoj nisam stalno zaposlen, jedan od razloga je i to što mi radni spor s brodosplitom traje više od 4 godine. Povremeno radim ovdje za Ruse ali preko ugovora o djelu. Ona sada ima odličan posao u Jakarti. Njena odluka je prekinuti posao u Jakarti i doći živjeti ovde ali da kad hoće može otići u Indoneziju na više od mjesec dana. Naš plan je investirati ovdje u Hrvatskoj u kuću za odmor, većinu sredstava bi ona donijela iz Indonezije.

Namjerno sam sve ovo nadrobio i napisao više privatnih detalja da se stekne bolja slika što mi želimo.

Molim Vas za savjet kako ovo riješiti?

Kako da ona može ovdje živiti samnom kad hoće i stati koliko hoće ali i da bez ikakvih sankcija može otići u svoju domovinu i stati koliko hoće?

Po meni, koji nisam pravni stručnjak, već tipični inženjer ovo je teško kršenje ljudskih prava i slobode kretanja.

PS : moja supruga ima vizu za USA vrijedi 2 godine i vizu za Kanadu vrijedi 5 godina , a Hrvatska ...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav, imam pitanje na ovu temu.

Decko i ja planiramo napraviti vjencanje u Hrvatskoj. Decko je Bih građanin, a ja Hr. On ovdje u Hrvatskoj ima radnu dozvolu na godinu dana. Koja je procedura nakon vjencanja za dobivanje privremenog boravka? Ako se vjencamo izvan Hrvatske(u nasem slucaju Njemacka) , dali on također ima pravo na prijavu boravka u Hrvatskoj?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, u braku sam sa hrvatskim državljaninom nešto manje od 2 godine. Imam dozvolu za boravak i rad na 5 godina do 2022god. Također u radnom sam odnosu. Ukoliko se rastanem jeli mogu ostati raditi zato što vec imam privremeni boravak. Ukoliko ne, koji je nacin da nastavim zivjeti u HR?

Zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Blazar je napisao:

A da li mogu raditi preko neke Agencije koja zaposlava radnike van teritorije RH?

To će buduća pitat u lokalnoj PP kod službenika za nezakonite migracije ili tamo kod osobe koje izdaju dozvole.

Prije 58 minuta, Maja S je napisao:

Poštovani, u braku sam sa hrvatskim državljaninom nešto manje od 2 godine. Imam dozvolu za boravak i rad na 5 godina do 2022god. Također u radnom sam odnosu. Ukoliko se rastanem jeli mogu ostati raditi zato što vec imam privremeni boravak. Ukoliko ne, koji je nacin da nastavim zivjeti u HR?

Zahvaljujem.

Moraš tražit boravak na osnovu zaposlenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, sivko je napisao:

To će buduća pitat u lokalnoj PP kod službenika za nezakonite migracije ili tamo kod osobe koje izdaju dozvole.

Moraš tražit boravak na osnovu zaposlenja.

Zahvaljujem na brzom odgovoru. Znači mogu priložiti u MUP trenutni ugovor o radu. To bi riješilo situaciju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima,hrvatica Sam, zivim i studiram u bugarskoj gdje Sam upoznala svog zarucnika. Naime on je iz Libanona i zivi u Bugarskoj. Nema drzavljanstvo, ima bugarske dokumente i pasos. Pitanja nekoliko: 

 Mislimo otic u Hrvatsku ovo ljeto, putovali bi s autom kroz srbiju. Dali CE imati problem?  I kakva je procedura ako zelimo napravit brak u Hrvatskoj? Ima Li sanse da dobije Hrvatsko drzavljanstvo i ako da, sta bi se trebalo napravit? 

 

Zasad nam je bitnije pitanje dali CE imat problem prolazak kroz Srbiju, naravno i ulazak u Hrvatsku? 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Postovanje

- Drzavljan sa R.Srbije a uskoro sklapam brak sa curom koja je Drzavljanin R.Hrvarske pa me intresuje gde mogu videti kako izgleda Osobna iskaznica za strance sa privremenim boravkom na teritoriji R.Hrvarske I u slucaju kontrola da li stanujem na prijavljenoj adresi a toga ce biti da li ce biti problem ako se ne nalazim trenutno u stanu kada oni budu vrsili kontrolu jer radim u Slovackoj pa bi samo vikendom dolazio kuci?

Hvala

 

Srdacan pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav, drzavljanin RH sam i u ozbiljnoj sam vezi s djevojkom iz Indonezije. Moje pitanje je slijedece. Gdje se mogu informirat  o tome koje sve papire ona mora imat pri ulasku u RH da bi se mogli vijencati ovdje. I da li treba potpisanu dozvolu od rodbine za odlazak i - ili zenidbu u stranoj zemlji.... Mnogo nejasnih stvari ima oko papirologije pa ako bi me mogao tko uputiti bio bih jako zahvalan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ponavljam Pitanje, jer nisam dobio odgovor.

 

Postovanje

- Drzavljan sa R.Srbije a uskoro sklapam brak sa curom koja je Drzavljanin R.Hrvarske pa me intresuje gde mogu videti kako izgleda Osobna iskaznica za strance sa privremenim boravkom na teritoriji R.Hrvarske I u slucaju kontrola da li stanujem na prijavljenoj adresi a toga ce biti da li ce biti problem ako se ne nalazim trenutno u stanu kada oni budu vrsili kontrolu jer radim u Slovackoj pa bi samo vikendom dolazio kuci?

Hvala

 

Srdacan pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija