Jump to content

Sudska praksa - privatna tuzba


Maddog

Preporučene objave

Postovani,

molim vas za objasnjenje pravne prakse u sljedecem slucaju:

 

Privatna osoba je pocinila kazneno djelo kradje imovine moje obitelji (konkretno posjecena je cijela suma). Policija je utvrdila pocinila i dokazala kazneno djelo kradje, te pokrenula kazneni postupak protiv osobe. No, prema pruzenim informacijama kako bi moja obitelj namirila nastalu nam stetu moramo podici privatnu tuzbu protiv osobe.

 

Osoba je prodala sva posjecena drva, te potrosila sve novce (procjena vjestaka je iznos od preko 100.000 kn). Isto tako doticni ne psojeduje nikakvu imovinu te nije zaposlen.

 

Moje pitanje glasi - kako cemo namiriti nastalu nam stetu odnosno iz cega obzirom da osoba ne posjeduje ama bas nista? Ima li u tom slucaju privatna tuzba uopce ikakvog smisla? Tko snosi troskove privatne tuzbe ako je osoba pravomocno osudjena? Kakva je pravna procedura u tom slucaju?

 

Hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

I

Vi trebate podnijeti krivičnu prijavu ODO i u prijavi tražiti ujedno i naknadu štete počinjene kaznenim djelom .

Možda će radeći bilo kakove poslove počinitelj krađe odlučiti se da Vam vrati dug,jer svakako bi povrat štete bio olakšavajuća okolnost u KP

 

II

Vi možete pokrenuti i parnicu radi naknade štete .Troškove plaća ona stranka koja izgubi spor .

Vi se trebate odlučiti koliko ima smisla vođenje parnice ,a sami kažete da osoba nema imovine ne radi itd.

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija