Jump to content

Nakon 3mj rada nije isplaćena ni jedna plaća


bronx

Preporučene objave

bronx je napisao:

Pozdrav!

Ovako, zaposlio sam se u jednoj privatnoj firmi 01.11.2009. na neodređeno sa probnim rokom od 6 mj. Firma je nova i počela je sa radom 01.09.2009. Kolko znam, nikome još nije isplaćena plaća.

Sredinom 12. mj rekao sam zamjeniku direktora da ne mogu dolaziti na posao jer više nemam novaca za put, i rekao je da nema problema, da mogu ostati doma sve dok ne bude plaća, a ako će me koji dan trebati da će nazvati.

Oko 10.01.2010. otišao sam u firmu i pitao direktora kakvi su njegovi planovi samnom u budućnosti, i rekao je da im više ne trebam, da su našli neku firmu kojoj će mjesečno plačati oko 1500kn da im održava web stranicu i informatičku opremu, te da mu je previše davati meni 4000kn mjesečno kao zaposleniku.

 

Dogovorili smo se da ću raditi do 31.01.2010. te da ću onda potpisati sporazumni otkaz. Mene zanima kako mogu biti siguran da će on meni te plaće isplatiti, da li se može napisati neka izjava, pa da ju on potpiše. Dužan mi je ukupno 3x4000kn +3x780kn za prijevoz (to smo se usmeno dogovorili da će plačati prijevoz).

 

Molim Vas ako ste u mogućnosti da mi pomognete sa nekim savjetima. Hvala!

 

bronx pozzzzzz,

tebi poslodavac prema čl.84 Zakonu o radu,dužan isplatiti plaću a prema čl.85 dužan ti je izdati i ispravu o plaći , OBRAČUN plaće (i ako po dospjelosti ispalte nije isplačena). Obračun plaće je ovršna isprava. U tom smislu prvo razgovaraj sa poslodavcem pa ukoliko ti neda obračun i nne isplati plaću ,napisat ćeš zahtjev za zaštitu prava i poslati ga poslodavcu.

To što je on našao nekakvu firmu nije razlog da ti otkaže ugovor o radu za vrijeme probnog roka. Sve što ti direktor kaže on mora i napisati. Ti si pogrješio što nisi nakon neisplate prve plaće reagirao. Ovako si u međuvremenu ostao kod kuće po USMENOM dogovoru sa direktorom i to je tvoj veliki propust jer ti može izvanredno otkazati zbog nedolaska na posao.

Mislim da bi ti njemu trebao dati izvanredni otkaz ugovora o radu sa razlogom neisplate plaća i neizdavanja obračuna za iste te mu priprjetiti inspekcijom rada.Neizdavanje obračuna plaće je prekršaj za koji je prema čl.294 st.51.Zakona o radu zapriječena novčana kazna za poslodavca od 61.000 do 100.000 kn.

Eto. Nadam se da ćeš u buduće po neisplati prve plaće reagirati i da više nećeš pristajati na nikakove usmene dogovore sa poslodavcima.Trebaš se informirati o svojim obvezama i pravima. Zato na gogglu :cita: nn149/15.12.2009 Zakon o radu.

Sretno. Pa ako što budeš trebao,javi. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Cigo1 uzalud čovjeku citiraš određene članjke Zakona o radu i ulijevaš mu lažnu nadu. Sve sam to i ja prošao. Da je inspekcija radila po kaznenim odredbama zakona u mom slučaju, onaj s kojim sam vodio sud bi morao u državni proraćun platiti oko 750.000 kuna kazne, za sve prekršaje zakona. Činjenica je da on nije platio kazne niti jednu kunu, dok sam ja izgubio 5 godina vodeći sudske sporove, podosta novca, živaca da ne govorim i izgubio.

Bronx- zaboravi ta tri mjeseca, pokušaj naći novi posao i okreni novu stranicu u životu. Alternativa ti je ono što sam i ja prošao. Činjenica je da ZOR kaže točno to što ti cigo1 piše, ali praksa je sasvim drugačija. Vjeruj mi sve sam to i ja prošao.

Kreni iz početka. Sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pegula je napisao:

Cigo1 uzalud čovjeku citiraš određene članjke Zakona o radu i ulijevaš mu lažnu nadu. Sve sam to i ja prošao. Da je inspekcija radila po kaznenim odredbama zakona u mom slučaju, onaj s kojim sam vodio sud bi morao u državni proraćun platiti oko 750.000 kuna kazne, za sve prekršaje zakona. Činjenica je da on nije platio kazne niti jednu kunu, dok sam ja izgubio 5 godina vodeći sudske sporove, podosta novca, živaca da ne govorim i izgubio.

Bronx- zaboravi ta tri mjeseca, pokušaj naći novi posao i okreni novu stranicu u životu. Alternativa ti je ono što sam i ja prošao. Činjenica je da ZOR kaže točno to što ti cigo1 piše, ali praksa je sasvim drugačija. Vjeruj mi sve sam to i ja prošao.

Kreni iz početka. Sretno.

 

pegula,

ja nebih obeshrabrivao čovjeka.Iz mojeg iskustva, unazad tri-četiri mjeseca u kojima mi se obratilo više od 10 korisnika ovog portala,dakle ljudi koji su imali probleme sa poslodavcima i koje sam savjetovao, ostvarili su u potpunosti ili djelom svoja prava za koja su bili zakinuti a da se nisu morali obračati državnim institucijama. Mahom su to bili ljudi zaposleni kod privatnih poslodavaca.Tvoja je pegula u tome što si radio u državnoj instituciji pa vjerojatno po onoj "vrana vrani oči ne kopa",tvoj je slučaj otišao u krivom smjeru.

Bez obzira na takove slučajeve svoja prava trebamo i moramo tražiti.A kada sudstvo postane stvarno neovisno onda će slučajevi kao što je tvoj biti prošlost.

Osim toga mislim da zakonodavac nije jednakopravno postupio prema svima na tržištu rada jer je dozvolio razlike u pravima između zaposlenih u privatnom sektoru i onih drževnom čiji je rad reguliran i Zakonom o džavnim službenicima i namještenicima. A rad bi trebao biti rad i prava iz Zakona o radu ista za sve.

Zato Bronx: "nemoj jako,uzmi veći čekić"! :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Cigo1 ne znam od kud ti informacija da sam radio u državnoj instituciji. Da je to točno u svojim tužbama se ne bi mogao pozivati na Zakon o radu, već bi nadležan bio Zakon o državnim službenicima i namještenicima, koji izričito kaže da "državna služba na određeno ne može postati državna služba na neodreženo).

Osim toga, kakve veze ima državna služba ili rad kod privatnika. Mislim da smo svi pred zakonom jednaki, barem tako kaže Ustav.

Mislim da sam dobro savjetovao bronx-a, jer da se meni dogodi ponovno ovakav slućaj nikada više ne bih pokrenuo sudski spor.

Bronx nije dolazio neko vrijeme na posao, a to će svatko u toj tvrtci posvjedoćiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pegula je napisao:

Cigo1 ne znam od kud ti informacija da sam radio u državnoj instituciji. Da je to točno u svojim tužbama se ne bi mogao pozivati na Zakon o radu, već bi nadležan bio Zakon o državnim službenicima i namještenicima, koji izričito kaže da "državna služba na određeno ne može postati državna služba na neodreženo).

Osim toga, kakve veze ima državna služba ili rad kod privatnika. Mislim da smo svi pred zakonom jednaki, barem tako kaže Ustav.

Mislim da sam dobro savjetovao bronx-a, jer da se meni dogodi ponovno ovakav slućaj nikada više ne bih pokrenuo sudski spor.

Bronx nije dolazio neko vrijeme na posao, a to će svatko u toj tvrtci posvjedoćiti.

 

Sorryyyyyyyy pegula,

nešto sam zabrio...ali ima veze državna služba i rad kod privatnika. U državnim službama imaju bolje uređena prava vezano za GO,imaju regrese za GO,imaju božićnice imajali su do nedavno sioguran posao, imaju plaćen prijevoz na posao...Sve to privatni poslodavci večinom uskračuju svojim radnicima. Mi se dva u svojim stavovima,mislim slažemo. A ja ti opetovano kažem da nesmiješ suditi na temelju svog slučaja Zakon o radu. On je mislim, vrlo dobar za radnika.

To meni pokazuje moja praksa a i sudska.Rijetki su slučajevi koje radnici gube.

Čitao sam nedavno nešto što ima veze sa tvojim slučajem i tamo veli da je taj čl.15 odnosno 10.vrlo "maglovit". Da se može dogoditi i ono što se tebi dogodilo ali se događa i suprotno. To nje dobro da kakav članak Zakona bude "maglovit". :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bronx...slažem se sa Cigom.zakon o radu uvelike se promijenio u korist radniku.ne odustaj.po zakonu poslodavac ti mora isplatiti sve plaće do zadnje lipe.uz to mora ti dati i obračunsku listu..Nedavno sam pričala sa jednim obrtnikom.njegov radnik prijavio ga je inspekciji kao "ne dobija isplatnu listu".na sudskoj raspravi čovjek je donio liste i pokazao sutkinji..al se tip snašao i promijenio optužbu da "isplatna lista nije potpisana" od strane njega(kao radnika)i od strane gazde..čovjek je bez daljnjeg obrazloženja dobio kaznu od 3500 KN i uvjet da ostavi radnika na njegovom radnom mjestu....pa sad reci da Zakon ne valja......znam da ovo nema neke velike veze sa ovom temom,samo sam htjela da vidiš da nisi u pravu Pegula

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

DAJA007 volio bih da nisam u pravu kad pišem ove stvari, jer bi to značilo da sam ovih 5 godina samo ružno sanjao. Ti, a i Cigo1 mene uopće niste shvatili. Nisam nigdje napisao da Zakon o radu nije dobar. Naprotiv, mislim da je jedan od boljih zakona u RH. ZOR je kristalno jasan, jer točno kaže što se dešava u pojedinim situacijama, i mislim da štiti jednako prava radnika i prava poslodavca. Problem je u pravosuđu. Zamisli ako su meni sudili ovako kako su sudili, vjerojatno zato što je suprotna strana neki lokalni moćnik obojen određenom stranačkom bojom, kako će suci suditi menađerima iz Remetinca koji su daleko moćniji od moćnika koji je meni zagorčao život.

Nadalje, i dalje mislim da je bronx pogriješio i da ne treba tražiti sudsku zaštitu, i to iz razloga što nije dolazio na posao. On nema nigdje pisani trag u kojem mu poslodavac kaže da slijedećih 5, 7 ili 15 dana ne mora dolaziti na posao iz nekih razloga. Iako je bronx-u poslodavac to i rekao, ali će to biti velo teško dokazati. Svi bronx-ovi kolege s posla koji su mu bili prijatelji i na koje možda raćuna da će takvo nešto potvrditi postat će u jednom trenutku zaboravni. Svi će brzo zaboraviti što se desilo kako bi zaštitili sebe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pegula je napisao:

DAJA007 volio bih da nisam u pravu kad pišem ove stvari, jer bi to značilo da sam ovih 5 godina samo ružno sanjao. Ti, a i Cigo1 mene uopće niste shvatili. Nisam nigdje napisao da Zakon o radu nije dobar. Naprotiv, mislim da je jedan od boljih zakona u RH. ZOR je kristalno jasan, jer točno kaže što se dešava u pojedinim situacijama, i mislim da štiti jednako prava radnika i prava poslodavca. Problem je u pravosuđu. Zamisli ako su meni sudili ovako kako su sudili, vjerojatno zato što je suprotna strana neki lokalni moćnik obojen određenom stranačkom bojom, kako će suci suditi menađerima iz Remetinca koji su daleko moćniji od moćnika koji je meni zagorčao život.

Nadalje, i dalje mislim da je bronx pogriješio i da ne treba tražiti sudsku zaštitu, i to iz razloga što nije dolazio na posao. On nema nigdje pisani trag u kojem mu poslodavac kaže da slijedećih 5, 7 ili 15 dana ne mora dolaziti na posao iz nekih razloga. Iako je bronx-u poslodavac to i rekao, ali će to biti velo teško dokazati. Svi bronx-ovi kolege s posla koji su mu bili prijatelji i na koje možda raćuna da će takvo nešto potvrditi postat će u jednom trenutku zaboravni. Svi će brzo zaboraviti što se desilo kako bi zaštitili sebe.

 

pegula,

ti koda nisi čitao moj post kojim sam odgovorio bronx-u. Nigdje se ne spominje sudski spor. Stvar je u tome da čovjek nije dobivao plaće i da nije (vjerojatno) dobivao obračune). Posljedica je izostanak sa posla i da dođe do suda (na temelju sudske prakse sudovi znaju opravdati izostanak s posla radi neisplata plaće) bronx bi dobio spor u slučaju da mu poslodavac otkaže izvanrednim otkazom. Naravno bolje bi bilo da nije izostao. Međutim s obzirom da poslodavcu visi zaprječena kazna on,ako nije budala, svakako će nastojati izbjeći Inspektorat i na kraju,aud.

A od kud ti pa da ja tebe ne shvačam. Samo ti ne shvačaš da na temelju svog iskustva nemožeš prosuđivati sve slučajeve.

Naravno da sprege između politike,poslovnjaka i sudova ima. To vrapci na grani znaju. Ali nije uvijek tako sve crno kako se tebi čini radi tvog slučaja. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo sam da javim da sam razgovaro sa direktorom, i nes se izmotava da je bio bolestan prvo, i da sad nema vremena, pa sam mu reko da nemam ni ja vremena jer cu izgubit prava na burzi! i reko sam mu da mi pipremi obracune placa jer to moram dobivat, a nisam dobio ni jedan.

cini mi se da sam ga malo zbunio sa tim obracunima placa :) ugl, kad sam mu to reko, reko je da ga nazovem sutra oko 12.

i btw, na ove radne kolege u firmi ne racunam da ce nesto potvrditi ako ce trebati u moju korist

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bronx je napisao:

evo sam da javim da sam razgovaro sa direktorom, i nes se izmotava da je bio bolestan prvo, i da sad nema vremena, pa sam mu reko da nemam ni ja vremena jer cu izgubit prava na burzi! i reko sam mu da mi pipremi obracune placa jer to moram dobivat, a nisam dobio ni jedan.

cini mi se da sam ga malo zbunio sa tim obracunima placa :) ugl, kad sam mu to reko, reko je da ga nazovem sutra oko 12.

i btw, na ove radne kolege u firmi ne racunam da ce nesto potvrditi ako ce trebati u moju korist

 

bronx,

kad je gusto nemoj previše računat na kolege. Računaj na sebe, na Zakon o radu i na neznanje ili foliriranje protivne strane. Vidiš da si "ga" već uzdrmao. Sad se mora savjetovat. Tu nema spasa za njega. Kazna je ko tvoje tri četiri pet godišnjh plača. Dakle obračun dobivaš. Onda se javiš surta iza 12.OK? :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo ovak, bio sam dns u firmi i pito sam direktora za obračune plaća i reko je da sad trenutno ne mogu dobit obračune, jer im Fina, s obzirom da nisu imali nikakve isplate do nove godine, mora napraviti nove obračune plaća pošto im to radi Fina (nije čak plaćao niti poreze i doprinose nikome iz firme).

Nadalje, potpisao mi je Izvanredni otkaz i Izjavu u kojoj sam napisao da se on obvezuje mi isplatiti svu neisplaćenu plaću u roku od 3mj (ako hoćete, mogu Vam na PM poslat primjer tog Izvanrednog otkaza i Izjave). I sad čekam dan kad će mi isplatit plaće.. a nadam se da bude. I da, dobio sam radnu knjigu natrag, tak da s njom nije bilo problema.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bronx je napisao:

evo ovak, bio sam dns u firmi i pito sam direktora za obračune plaća i reko je da sad trenutno ne mogu dobit obračune, jer im Fina, s obzirom da nisu imali nikakve isplate do nove godine, mora napraviti nove obračune plaća pošto im to radi Fina (nije čak plaćao niti poreze i doprinose nikome iz firme).

Nadalje, potpisao mi je Izvanredni otkaz i Izjavu u kojoj sam napisao da se on obvezuje mi isplatiti svu neisplaćenu plaću u roku od 3mj (ako hoćete, mogu Vam na PM poslat primjer tog Izvanrednog otkaza i Izjave). I sad čekam dan kad će mi isplatit plaće.. a nadam se da bude. I da, dobio sam radnu knjigu natrag, tak da s njom nije bilo problema.

 

bronx,

OBRAČUN plaće nema veze sa FINOM. Obračun plaće radi RAČUNIVODSTVO tvoga poslodavca i poslodavčeva isprava o plaći koju ti je prema čl.85.st.1 DUŽAN dati pod prijetnjom zapriječene novčane kazne preme čl.294.st.51 od 61000 do 100.000 kn.

Sa FINOM ima veze RSM obrazac što je praktički obvezan dokument kojim ministarstvo financija prati plačanje doprinosa od strane podslodavaca.

Dakle tvoj je poslodavac tebe SLAGAO. Izjava nije nikakav dokument kojim ti svoju plaću možeš naplatiti. On je očito namjerio da te prevari.

Zakaj ti mene ne slušaš? Ha? Sad ćeš ti njemu poštom,preporučeno sa popratnicom dostaviti Zahtjev za zaštitu prava u kome ćeš obrazložiti Izjava koju ti je dao nema pravne vrijednosti. Dakle hočeš li tako učiniti? Ako hoćeš ja ću ti sastaviti Zahtjev. Da i pošalji mi tu velebajnu izjavu da vidim kaj je taj smuljo. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

bronx,

OBRAČUN plaće nema veze sa FINOM. Obračun plaće radi RAČUNIVODSTVO tvoga poslodavca i poslodavčeva isprava o plaći koju ti je prema čl.85.st.1 DUŽAN dati pod prijetnjom zapriječene novčane kazne preme čl.294.st.51 od 61000 do 100.000 kn.

Sa FINOM ima veze RSM obrazac što je praktički obvezan dokument kojim ministarstvo financija prati plačanje doprinosa od strane podslodavaca.

Dakle tvoj je poslodavac tebe SLAGAO. Izjava nije nikakav dokument kojim ti svoju plaću možeš naplatiti. On je očito namjerio da te prevari.

Zakaj ti mene ne slušaš? Ha? Sad ćeš ti njemu poštom,preporučeno sa popratnicom dostaviti Zahtjev za zaštitu prava u kome ćeš obrazložiti Izjava koju ti je dao nema pravne vrijednosti. Dakle hočeš li tako učiniti? Ako hoćeš ja ću ti sastaviti Zahtjev. Da i pošalji mi tu velebajnu izjavu da vidim kaj je taj smuljo. :palac:

 

On je meni reko da pošto mi nemamo računovodstvo da to nama radi fina. Može, napravit ću kako kažete. Sam taj Zahtjev bih Vas molio ako biste mi vi to mogli napisati, jer ja ni ne znam što bi mu napisao.

Pošto je to meni do sad prvi radni odnos preko radne knjižice, i pošto se to tako zakompliciralo, išla je mama samnom da me još više ne sje... Pokazo joj je BON 1 obrazac, da sstvarno dokaže da nema ništa na računu, iako ne mora bit iskljuceno da on ima i neke druge račune. Kaj se tiče firme, i dalje su svi stari kompovi, čak je jedan svoj donesla kolegica da bi imali na čemu raditi, i nema skoro nikakvog namještaja namještaja, tak da ja stvarno mislim da mi neće imat od kuda vratit, tj isplatit lovu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bronx je napisao:

 

bronx,

OBRAČUN plaće nema veze sa FINOM. Obračun plaće radi RAČUNIVODSTVO tvoga poslodavca i poslodavčeva isprava o plaći koju ti je prema čl.85.st.1 DUŽAN dati pod prijetnjom zapriječene novčane kazne preme čl.294.st.51 od 61000 do 100.000 kn.

Sa FINOM ima veze RSM obrazac što je praktički obvezan dokument kojim ministarstvo financija prati plačanje doprinosa od strane podslodavaca.

Dakle tvoj je poslodavac tebe SLAGAO. Izjava nije nikakav dokument kojim ti svoju plaću možeš naplatiti. On je očito namjerio da te prevari.

Zakaj ti mene ne slušaš? Ha? Sad ćeš ti njemu poštom,preporučeno sa popratnicom dostaviti Zahtjev za zaštitu prava u kome ćeš obrazložiti Izjava koju ti je dao nema pravne vrijednosti. Dakle hočeš li tako učiniti? Ako hoćeš ja ću ti sastaviti Zahtjev. Da i pošalji mi tu velebajnu izjavu da vidim kaj je taj smuljo. :palac:

 

On je meni reko da pošto mi nemamo računovodstvo da to nama radi fina. Može, napravit ću kako kažete. Sam taj Zahtjev bih Vas molio ako biste mi vi to mogli napisati, jer ja ni ne znam što bi mu napisao.

Pošto je to meni do sad prvi radni odnos preko radne knjižice, i pošto se to tako zakompliciralo, išla je mama samnom da me još više ne sje... Pokazo joj je BON 1 obrazac, da sstvarno dokaže da nema ništa na računu, iako ne mora bit iskljuceno da on ima i neke druge račune. Kaj se tiče firme, i dalje su svi stari kompovi, čak je jedan svoj donesla kolegica da bi imali na čemu raditi, i nema skoro nikakvog namještaja namještaja, tak da ja stvarno mislim da mi neće imat od kuda vratit, tj isplatit lovu.

 

bronx,

vrlo je vjerojatno da je tvoj poslodavac u problemima. Međutim način kojim on izbjegava da postupi kako to Zakon nalaže ukazuje da te želi zavaliti. On ako neme stedstava ,nema. I ti se odmah nećeš moći naplatiti. No ako nemaš obračune plaća ti nemaš pravne osnove da se naplatiš u skorije vrijeme. Tvoje potraživanje plaće ne zastarjeva TRI godine ali ako nemaš obračune onda baš moraš tužiti sudu a to traje dosta dugo.Shvačaš to? A ja ti ponavljam ZAP je državnna financijska institucija i ZAP neradi OBRAČUNE plaća. Tvoj poslodavac vjerojatno ima uslužni knjigovodstveni servis koji to za njega radi ako nema svog računovodstva. Osim toga nije jasno zbog ćega tvoj poslodavac izbjegava da postupi po Zakonu i da ti izda obračune. Kakvu on štetu ima ako ti sa obračunima odeš bilježniku i on pošalje ovršni prijedlog i stane mu na žiro. Nikakvu ako ima novce ti ćeš se naplatiti ako nema čekaš u redu dok novci dođu. Nego on te mulja jer si ti njemu zadnja rupa na svirali a to NEMOŽE. Ti si isto važan ko i svaki njegov dobavljač koje mora platiti da bi dobio robu,jer bez tebe i tebi sličnih on nebi mogao raditi. Nedaj da te se podcjenjuje. Evo ti Zahtjeva. Ovako ćeš ga napisati:

 

 

NAZIV FIRME

ulica br.

grad

n/r g. poslodavac (Ime i Prezime)

 

Predmet: Zahtjev za zaštitu prava (prema čl.129.st.1. ZOR-a)

 

Obrazloženje:Vezano za moj Ugovor o radu br......od........g. koji imam sa vama zaključen a s obzirom da mi niste izdali obračune neisplaćenih plaća te da mi plaće niste isplatili za mjesece...........

(nabroji koje) a što smatram nedopustivim jer ste time prekršili odredbe čl.85 i čl.84. Zakona o radu te nakon što ste mi izdali "izjavu" o vašem dogovanju koja nije pravno valjan dokumenat, niste mi ostavili niti jednu mogućnost nego da vam se obratim ovim svojim zahtjevom.

Prema rečenom ja od Vas zahtjevam da mi po primitku ovog mog zahtjeva:

1.u roku od tri dana dostavite obračune svih neisplačenih plaća.

2. u roku od petnaest danada isplatite odnosne neisplaćene

plaće.

U nadi da ćete postupiti suglasno mom zahtjevu, te da neću biti prisiljen obračati se nadležnim državnim tijelima,

srdačno Vas pozdravljam.

 

 

U.......dana Podnositelj zahtjeva

Bronx

 

To ćeš mu poslati poštom, preporučeno sa povratnicom.

On ima rok od 15 dana da ti odgovori, ali ti i ne mora odgovoriti. Ukoliko ti ne odgovori u tih 15 dana ili odgovori negativnio,otiči češ na Inspekciju rada i prijaviti neizdavanje obračuna i neisplatu plaće a istovremeno ćeš ga utužiti nadležnom sudu.

dakle bronx ovakav je dokument garancija da ti poduzimaš sve što je pravno valjano sa stanovišta Zakona o radu pa ako dođe (u što sumnjam) do sudskog spora nemože se dogoditi da sud odbije tvoje traženje jer nisi postupao prema Zakonu o radu.Kužiš? :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ocke, puno hvala! još Vam moram poslat onu izjavu, sam nikako da se domognem fotica da ju poslikam pa da Vam pošaljem na PM. Ugl, napisat ću ovo što ste rekli i to ću mu poslati, samo se nadam da neću morati na sud, jer radi te love će na kraju bit natezanja ko zna kolko, s obzirom da je naš sud "jako brz" u riješavanju problema :)) Još jednom, puno Vam hvala, a ja ću ovo poslat pa se javim kad se nešto dogodi :) :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Čini se da nemam sreće, poslo sam pismo s povratnicom 15.03. i danas sam dobio i pismo i povratnicu natrag. Na pismu je stisnut štambilj koji glasi "Obaviješten nije podigao pošiljku". Sad ne znam što to znaći. Vjerojatno su se morali iseliti ako nisu placali najamninu za prostor, il nisu jednostavno htjeli preuzeti pismo.

Ne znam kaj sad sa tim da napravi, dal da opet pošaljem il??

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bronx

nisu se oni odselili, već su odbili primiti poštu s tvojim imenom i prezimenom. I ja sam imao takvih problema. Poslodavac je imao PP ali se meni pošiljka uredno vraćala.

Predlažem ti da se ne igraš mačke i miša, nego angažiraj odvjetnika. Prije ili kasnije to ćeš morati učiniti. Kad sam vodio spor, angažirao sam odvjetnika i vježbenik iz odvjetničkog ureda je osobno uručio pošiljku poslodavcu. Jest da je imao i on dosta sreće, ali je uspio uručiti pošiljku. Moj ti je spor trjao 5 godina, ali sam sve sporove izgubio.

 

Sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

eh, mislim da cu ja na kraju ipak zaboravit tih 12k kn... :S il cu jednom otic tam u posjetu pa cu vidjet kaj cemo napravit... jer mi se ne da natezat po sudovima 5 godina, kad cu na kraju i izgubit spor.. jer to tak ocito ide u nasoj drzavi. radis kod nekoga i ne plate te.. najbolje da svi otvore firme i obrte i tak zaposle nekog pa ga ne isplate, i nikom nis :)... katastrofa.

btw, puno hvala na pomoći i savjetima koje ste mi pružili do sad :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija