Jump to content

Molim za savjet


Aniin

Preporučene objave

Iz 2005. i 2006. godine imam kod T-Mobila neplacene racune od preplate. Zvala sam sluzbu za korisnike i rekli su da je predano to u odvjetnicki ured. Tamo su mi rekli koja je glavnica ali za kamate i troskove nisu htjeli nista reci, kao da to izracunaju kada platim glavnicu, zato vas molim za savjet i da mi odgovorite na par pitanja.

 

1. Posto jos nisam dobila nikakvo sudsko rjesenje predpostavljam da jos nije u nikakvom postupku, moze li to otici u zastaru i nakon kojeg roka nastupa zastara?

 

2. Mogu li platiti samo glavnicu, bez kamata?

 

3. Kakakve su to kamate koje idu na glavnicu i koje sam sve duzna platiti?

4. Postoji li kakva sansa za Otpust duga i sto je sve potrebno za to?

5. Kakvi bi to troskovi suda trebali ici ako nije u nikakvom postupku?

6. Mogu li se nadati zastari?

 

Trenutno sam na porodiljnom kao nezaposlena majka...

 

Help please... :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Aniin je napisao:

Iz 2005. i 2006. godine imam kod T-Mobila neplacene racune od preplate. Zvala sam sluzbu za korisnike i rekli su da je predano to u odvjetnicki ured. Tamo su mi rekli koja je glavnica ali za kamate i troskove nisu htjeli nista reci, kao da to izracunaju kada platim glavnicu, zato vas molim za savjet i da mi odgovorite na par pitanja.

 

1. Posto jos nisam dobila nikakvo sudsko rjesenje predpostavljam da jos nije u nikakvom postupku, moze li to otici u zastaru i nakon kojeg roka nastupa zastara?

 

2. Mogu li platiti samo glavnicu, bez kamata?

 

3. Kakakve su to kamate koje idu na glavnicu i koje sam sve duzna platiti?

4. Postoji li kakva sansa za Otpust duga i sto je sve potrebno za to?

5. Kakvi bi to troskovi suda trebali ici ako nije u nikakvom postupku?

6. Mogu li se nadati zastari?

 

Trenutno sam na porodiljnom kao nezaposlena majka...

 

 

 

 

Help please... :-?

 

 

 

Ukoliko u roku godinu dana od dospječa plačanja računa nije pokrenut ovršni postupak potraživanja su zastarila. Dakle, relativna zastara za ta potraživanja je 1 godina. Ukoliko uplatite i najmanji iznos računa to prekida tijek zastare

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Aniin je napisao:

Hvala Vam lijepo na savjetu! To bi znacilo da je vec u zastari onda?

A znam jedan slucaj kada su iz Tele 2 poslali rjesenje o ovrsi iako je proslo dosta vremena...

 

Nerjetko ovrhovoditelji pošalju ovršni prijedlog i nakon nastupanja zastare jer se na to ne pazi po službenoj dužnosti. Ukoliko dobijete prijedlog za ovrhu za navedene računa obavezno uložite prigovor "prigovaram u cjelosti" i da je nastupila zastara pokretanja ovšnog postupka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To onda ispada da oni posalju "pa ako upali-upali"...

A tu ste napisali ovrsni prijedlog, a postoji li kakva razlika ili nesto npr. pravni postupak ili rjesenje, ili to iskljucivo salju "ovrsni prijedlog", znaci to je samo "prijedlog" a ne "konacno rjesenje"? U svakom slucaju prigovor u cjelosti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Aniin je napisao:

To onda ispada da oni posalju "pa ako upali-upali"...

A tu ste napisali ovrsni prijedlog, a postoji li kakva razlika ili nesto npr. pravni postupak ili rjesenje, ili to iskljucivo salju "ovrsni prijedlog", znaci to je samo "prijedlog" a ne "konacno rjesenje"? U svakom slucaju prigovor u cjelosti?

 

Tako je oni pošalju pa tko ne prigovara ovrha postane pravomočna i dužan je platiti.

 

Ovršni prijedlog se pokreče na temelju vjerodostojne isprave (račun, izvod otvorenih stavaka itd.) Ukoliko se ne podnese prigovor u roku 8 dana o primitka ovršnog prijedloga ovrha postaja pravomočna šalje se na naplatu na plaču tj. plijeni se dio plače.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija