Jump to content

nasljedstvo


anonimno

Preporučene objave

Moj je otac dosao zivjeti na imanje moje majke. U tom braku rodjene smo moja sestra i ja. Majka je imala jos dvije sestre koje su se udale i otisle zivjeti na druga imanja. Baka i djed s mamine strane su isplatili te dvije kceri tako da su se one nakon njihove smrti odrekle svojeg dijela u maminu korist. U zivotu mama i tata su jos kupili zemlje tako da se imanje povecalo. Majka mi je umrla 1996.godine, a poslije njene smrti do dana danasnjeg nije odrzana ostavinska rasprava. Na sve nacine pa i putem odvjetnika u nekoliko navrata pokusali smo ishoditi smrtni list no nismo uspjeli. Nakon oceve smrti, 2000.godine na ostavinskoj raspravi doznala sam da je moj otac gotovo svo imanje ostavio mojoj necakinji darovnim ugovorom kod javnog biljeznika. Necakinja se u katastru upisala kao vlasnica, no gruntovno, pojedine parcele se vode i na po 20 upisanih vlasnika. Moj sogor je uzeo poljoprivednu mehanizaciju jer mu je ona navodno usmeno darovana prije 20 godina, a ona nije navedena u darovnom ugovoru. Na taj cudan nacin ostala sam bez icega iako je za zivota roditelja receno da ce biti drugacije. Sto da radim?

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija