Jump to content

kredit nakon smrti


hopez

Preporučene objave

sa moralne strane....nije baš lijepo razmišljati o takvim stvarima....ali...

sve ovisi kakav je sadržaj ugovora.u principu redosljed ovrha ide ovim tokom:dužnikova primanja-jamčeva primanja-dužnikova imovina-jamčeva imovina....

znači,ako dužnik(susjed) ima imovinu koja glasi na njega on će dobiti ovrhu na imovinu..a ako on nema ništa na žalost ode tvoja imovina na ovrhu..

možda mala utjeha-kad jamac odplati dug do kraja ima pravo uložiti tužbu protiv dužnika za povrat otplaćenih sredstava

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hopez je napisao:

molim za pomoć

moja majka je jamac na kreditu od 80000 kuna ,interesira me da li će se nakon njene smrti izvršiti ovrha na nekretninu i da li ću ja morati vraćati taj kredit .INAČE VLASNIK KREDITA JE SUSJED A MOJA MAJKA GA OTPLAĆUJE , OVRHOM NA MIROVINU .

 

Ukoliko bude nemoguče naplatiti kredit (a i naveli ste da vaša majka več otplačuje kredit kao jamac) od dužnika (plača, mirovina itd.) i ukoliko nema nikakve vrijedne imovine banka može ovšiti nekretninu koja je u vlasništvu vaše majke. Stoga osigurajte nekretninu na vrijeme da do toga ne dođe!!!

Ukoliko naslijedite nekretninu svoje majke odgovarate za dugove u visini vrijednosti naslijeđene imovine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

HVALA NA ODGOVORU,A UJEDNO MOLIM ZA POMOĆ.

SA MAJKOM IMAM UGOVOR O DOSMRTNOM UZDRŽAVANJU,PA NE ZNAM DA LI SAM JA VLASNIK NEKRETNINE NAKON NJENE SMRTI ILI MI BANKA SJEDA NA NEKRETNINU I IZBACUJE ME IZ KUĆE .

MOLIM ZA SAVJET KAKO DA OSIGURAM NEKRETNINU, UJEDNO IMAM DVOJE PUNOLJETNE DJECE,MOGU LI DAROVATI DJECI DA SE ZAŠTITIM.HVALA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hopez je napisao:

HVALA NA ODGOVORU,A UJEDNO MOLIM ZA POMOĆ.

SA MAJKOM IMAM UGOVOR O DOSMRTNOM UZDRŽAVANJU,PA NE ZNAM DA LI SAM JA VLASNIK NEKRETNINE NAKON NJENE SMRTI ILI MI BANKA SJEDA NA NEKRETNINU I IZBACUJE ME IZ KUĆE .

MOLIM ZA SAVJET KAKO DA OSIGURAM NEKRETNINU, UJEDNO IMAM DVOJE PUNOLJETNE DJECE,MOGU LI DAROVATI DJECI DA SE ZAŠTITIM.HVALA

 

Najprije vas moram zamoliti da ne "vrištite sa velikim slovima".

Sve ovisi o tome kada je ugovor o dosmrtnom uzdržavanju sklopljen da ga banka eventualno nebi osporavala.

Javite se na PM.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala

Prvi put sam na internetu pa mi slabije ide.Nadam se da će sve biti dobro i da ćemo isplatiti kedit premda moj susjed vlasnik kredita ima mirovinu koja je najvjerovatnije opterećena nekim drugim kreditom , vozi skupog đipa i ima vlasništvo nad stanom . To mi je za poludit i bojat se da će me radi njega neko tjerat na ulicu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hopez je napisao:

Hvala

Prvi put sam na internetu pa mi slabije ide.Nadam se da će sve biti dobro i da ćemo isplatiti kedit premda moj susjed vlasnik kredita ima mirovinu koja je najvjerovatnije opterećena nekim drugim kreditom , vozi skupog đipa i ima vlasništvo nad stanom . To mi je za poludit i bojat se da će me radi njega neko tjerat na ulicu.

 

 

Kredit se naplačuje od glavnog dužnika, a tek onda od jamaca. No kako se od njegovih primanja vjerovatno nemogu trenutno naplatiti vašoj majci kao jamcu plijene primanja. Ukoliko imate saznanja da je dužnik vlasnik nekretnine i automobila (znači da je pravni vlasnik on, a ne netko drugi) podnesite prigovor protiv nedopuštene ovrhe ili administratvine zabrane na temelju koje se vrši zapljena primanja vašoj majci jer je dužnik vlasnik nekretnina i pokretnina na temelju kojih se banka može naplatiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sve ovisi kako je sastavljen ugovor.i ja sam jamac i potpisala sam ugovor.u mojem slučaju ugovor je sastavljen na sljedeći način:ako dužnik ne vrača dug ovrha ide na moju plaću.a tek ako ja nemam novčanih sredstava banka ide na ovrhu imovine dužnika.nisu banke lude.lakše im je sjesti na gotov novac nego da ovrše nekretninu , pa prodaja i td...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hopez je napisao:

Hvala

Interesira me da li se ja mogu knjižit na zemljište koje je nasljedila moja majka prošli mjesec i koje još nismo knjižili .Može li banka sjesti ovrhom na zemljište ako se knjiži na moju majku?

 

Ako se vaša majka uknjiži kao vlasnica nasljeđenog zemljišta ukoliko banka pokrene ovršni postupak može staviti zabilježbu ovrhe na nekretninu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija